Alexander Veliký (2004)

"Tvůj otec se musí obracet v hrobě, Alexandře !!"

Bastardi 3 (2012) odpad!

"Ale my se chceme učit !!" - "To ti tak žeru.." ;) Diletant a paradoxně stále zoufalejší řemeslník Magnusek je sice vypasenější než mluvící prase z kocoura Mikeše a koukat na něj vyžaduje opravdu velkou dávku masochismu, ale měl koule natočit něco jako film o problému, před kterým zejména česká (pseudo)inteligence správně počesku přivírá oči.. Když na to přijde, najdeme v tuzemsku silné originální téma, která si bohužel vybírají populisté a hlupci jako Tomáš Magnusek, kteří nedokáží s potenciálem správně naložit, aby podobné rádoby filmové (s)hity divák nemusel sledovat pod vlivem Endiaronu.. Jen mi někdo vysvětlete, jak se mu opakovaně daří do těch svých nejen řemeslně naprosto nezvládnutých zrůdností nacpat ten neskutečný zástup hereckých jmen.. To tu skutečně nikdo z těch sociálních socialistických trilobajtů nemá ani kouska cti ??

Polibek smrti (1995)

"Co myslíš, že je horší ?? Ztratit otce nebo ženu ??" Nebýt nesympatického a místy herecky tragického zrzečka Davida Carusa, snad bych ještě hvězdičku přidal, protože naopak Nicolas Cage si svoji naopak užívá jako nikdy a krade si celý snímek pro sebe..

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

"Já se vrátím !! - Ty už ses vracel několikrát !! Teď jsem na řadě já !! ;) Nádherný zážitek !! Ke komentáři Golfisty není absolutně co dodat !! Děkujeme, pánové !! ;) Děkujeme, Slyi !! I když faktem je, že velký Sly s ješitností sobě vlastní tlačí dík svému vlastnímu scénáři všechny ostatní oproti jedničce výrazně do pozadí, aby nepatrně prostoru dostali pouze Jason Statham s Dolphem Lundgrenem, byť očividně jen aby Panu Postradatelnému otevírali prostor pro hlášky, kterých sice výrazně ubylo, ale zato patří k těm nejúdernějším, jaké jsem kdy slyšel !! Proti Simonu Westovi, který by měl děkovat za nabídnutou šanci, nemám sebemenších výhrad, všechny kousky jím režírované mě opravdu bavily, pokračování Expendables však ze všech nejvíc !! Na tohle jsme totiž my pravověrní skalní fanoušci osmdesátkových béček čekali třicet let !! Naprosto ultimátní zábava plná těch největších hvězd dob dávno minulých a vpravdě béčkové akce, to vše ve stollonovském balení v doprovodu tradičně velmi vydařeného soundtracku Briana Tylera !! [ Dabing 5/10 ] S poměrně složitým úkolem se tentokrát ve Studiu Budíkov porvali se ctí, ačkoliv výběr herců se s jedničkou, která si navíc vysloužila dvě verze dabingu, pro kino, DVD a Blu-Ray, bohužel rozchází, což beru jako největší minus.

Po krk v odpadcích (2010) (seriál)

Reality show u mě platí za sprosté slovo, ale tohle opravdu stojí za to vidět, navíc pokud znáte někoho s podobně bizarní obsesivní posedlostí !!

Amazing Spider-Man (2012)

"Vážně si myslíš, že jsem polda ?? Polda v červenomodrým trikotu ?? To je vážně úvaha hodná Sherlocka Holmese.. Myslel jsem spíš, že vypadám jako sáňkař.." ;) K podobně zbytečnému a brzkému restartu jsem se stavěl velmi skepticky, tohle je však jednoduše a naprosto nečekaně skvělé !! Není to taková pecka jako Avengers nebo Batman, ale rozhodně mi "nový pavoučí muž" sedl víc než Raimiho předchozí trilogie, přičemž ač mám rád Tobeyho Maquirea mám velmi rád, Andrew Garfield u mě vítězí na celé čáře.. Webbův Amazing Spiderman, to je jedna velká osvěžující jízda, byť zaměřená spíš na jednoduchou a nenucenou zábavu ve velmi líbivém podání s parádními triky typu "po Avataru" a neskutečně povedeným soundtrackem Jamese Hornera, oproti celkově mnohem temnějším a více scifi laděným Raimiho předchozím snímkům.. Všechny nedostatky mě osobně v tomto komiksovém popcornu vynahradí roztomiloučká a sexy Emma Stone !! ;)

Madagaskar 3 (2012)

"Hlavně nenápadně, dokud situace nevychladne !! Jsme neviditelný. Marty ?? Marty ??” - "Ta ta tadada ta ta cirkus, ta ta tadada ta afro cirkus, afro cirkus, afro puntík, puntíky, puntíky, afro !!” - "Jsi zdravej ??” ;) Tak v případě Madagascar 3: Europe's Most Wanted jde o, ne-li nejzdařilejší, pak jednoznačně nejzábavnější díl celé trilogie, byť to z mého pohledu neměli v DreamWorksu až tak složité, protože předchozí dva filmy mě osobně příliš neoslovily a nebýt příběhové linie kolem tučňáků, šlo by o hodně smutný průměr.. Čekal jsem znovu vadnoucí kvalitu, která nabrala směr hlubina spolu s druhým dílem, kdy se zdálo téma dokonale vyčerpané, jenže mě však zcela nečekaně zavalila až neskutečná lavina gagů, vtípků, hlášek a odkazů všeho druhu tlačící před sebou příběh prázdný jako tuba od lentilek, protože o ten příběh tentokrát opravdu vůbec nejde !! Konečně jsem si po dlouhé době užil nevyčerpatelných možností animovaného filmu !! Kam se hrabe Zataženo, občas trakaře !! Pche !! ;) Na první pohled neřízená střela, s níž tvůrci ovšem tak trochu klamou tělem, ač si vůbec na nic nehrají, klobouk dolů, a neservírují nám nic jiného než jednu skvělou nekončící zábavu, v tom nejbizarnějším smyslu slova, prakticky bez hluchých míst a nezbytného kýčovitého moralizování, což se dnes zrovna nenosí.. Pro mě osobně Madagaskar 3 platí za jedno z největších žánrových překvapení a zároveň i jeden z nejlepších a nejosobitějších animáků posledních let, jehož soundtrack s podpisem Hanse Zimmera padnoucí jako prdel na hrnec je famózní !!

My rádi jíme (1999) (pořad) odpad!

Tahle typicky novácká idiotská nechutnost si už snad ani nezaslouží komentář.. Jen by mě zajímalo jaká moudrá hlava, která by mohla být s klidným srdcem ukamenována za to, že by se díky ní a sledování tohoto zvěrstva jeden mohl velmi snadno stát bulimikem, mohla svolit k vysílání takovéto bezbřehé zhovadilosti, pro niž je i slovíčko ODPAD poklonou.. Jistěže jde o pořad poplatný době, kdy byl hlad po kuchařských knihách i podobných pořadech, na nichž se přiživila nejedna odkecaná rádoby celebrita, ale to nijak nesnižuje míru jeho odpudivosti !! Navíc se není třeba bát, jistě se brzy dočkáme několika desítek repríz na právem oblíbené stanici Telka..;)

Novoty (1997) (pořad) odpad!

Myslím, že bychom měli sepsat petici za přidání dalšího hodnotícího stupně.. Ale co je horší než odpad ?? Odpověď zní: Petr Novotný v jakékoliv formě..

Dům plný strachu (1985)

"Co to na mě zkoušíš, Michaele ?? Lidské vlasy rostou pomalu, tak půl centimetru za měsíc !!" - "Ne ty moje, pane !!" ;) Laskavý čtenář / divák promine, ale pod tou obří tíhou nostalgie má jeden - Tedy já rozhodně ano !! - nesmírnou chuť dát všech pět kousků, on totiž máloktery jiný snímek dostává statusu legendy, a to skutečně v tom pravém smyslu slova, byť druhá projekce a zub času spolehlivě hvězdu a půl sežere, přestože tenhle velmi originální kanadský film, tenhle hybrid, s výraznou českou stopou režiséra Vojtěcha Jasného, který se podílel na scénáři téhle noční můry jedné nejen tuzemské generace, působil nejednomu z nás hodně těžké sny.. A co by na tohle řekl Freud ?? ;) Těžko říci, ovšem daleko větší záhadou zůstává, jak silný psychický dopad na dětského diváka tenhle ryze kanadský, rozuměj nízkorozpočtový žánrový i stylistický hybrid, film měl, aniž by se vlastně dostatečně dokázal napojit na diváka dospělého.. Australskému režisérovi Michaelu Rubbovi rozhodně nelze upřít snahu, ani zásluhy za ten prvotní příběh, který údajně vytvořil pro svého malého syna, jinak ovšem těžko dále cokoli vnímat pozitivně, jedině snad pro tu cílenou jinakost odlišující typické produkce Hollywoodu, když Dům plný strachu narací a jejími prostředky připomíná spíše hongkongskou akční školu, což naopak vůbec nekoresponduje s tím civilním neherectvím většiny zúčastněných.. A tak vznikl jeden z nejpozoruhodnějších a nejrozporuplnějších filmů s tím nejzajímavějším poselstvím o představivosti a jejím chápání, jaký jsem vůbec kdy viděl..