Měsíc 44 (1990)

"Nevědí, o co jde, protože nikdo nepřežil.."

Valkýra (2008) (TV film)

"Ironií bylo, že to byl vlastně plán samotného vůdce.."

Studený jak kámen (1991)

"Lepší je bejt první v pekle, než druhej v nebi.." ;) Nablblé béčko plné brutality a jalového humoru jako další důkaz toho, jak moc se jinak výbornému režisérovi Craigu Baxleymu na poli akčních filmů nedaří.. Ačkoli ten k téhle šmudle přišel jako slepej k houslím.. Henriksen se snaží, co může, mánička Forsythe k nepoznání a ten Lorenzo Lamas tady taky vypadá nějak divně..;)

Middletonská romance (2013)

"Kdyby si měla vybrat, jestli se vzdá mobilu nebo ledviny, je už dávno na dialýze.. Tím jsem si jistá.." ;)

Divoké kočky (2000)

"A kdyby na tvým hlasu závisel osud celýho světa, zpívala bys ??"

Panenky (1987)

"Copak je s tebou ?? Bojíš se tmy ??" - "Ne, bojím se toho, co je v ní.."

Berlínské spiknutí (2006)

"Pět set a jenom kecá !! To je teda vážně úlet.." ;) Vpravdě výtečná noirová parafráze s uctivým množstvím přímých intertextových citací natolik inspirativní, že zkrátka ani nemůže nést podpis nikoho jiného než experimentátora Stevena Soderberga, jednoho z nejzajímavějších a zároveň bohužel i nejvíce nedoceněných režisérů současnosti s takřka neúnavnou invencí.. Myslím, že jako víno zrající George Clooney, z něhož se rovněž vyloupnul výborný tvůrce, neplatí za Soderbergova dvorního herce jen tak náhodou..

The Gambler (2014)

"Tělesný pudy nelžou.. Ty nikdy !!" Prostě to buď pude nebo nepude.. A tohle rozhodně šlo !! ;) The Gambler totiž platí za hodně výživný Wyattův remake, byť tedy zejména stojícího pevně na základech elegantního scénáře tradičně luxusního Williama Monahana, rovněž výborného snímku britského Čechoslováka Karla Reisze s jednoznačně nejlepším Markem Wahlbergem, jakého jsem vlastně vůbec kdy viděl, jakého vůbec (ne)pamatuji.. Stejně jako dlouho nepamatuji film s podobně skvostně obsazenými vedlejšími rolemi, s tou vůbec poslední, byť kratičkou, George Kennedyho na čele.. Elektrizující záležitost..

Válka o písek (2013)

"Svět je dnes jen pouhá Fata morgana.." Nesmírně zajímavý dokument ještě mnohem zajímavějšího člověka a francouzského dokumentaristy a oceňovaného novináře Denise Delestraca, u nás bohužel prakticky neznámého, který ve svých vůbec ne jednostranných ekokouscích upozorňuje na tematicky více než aktuální problémy.. Zdá se vám málo zajímavý člověk, který opustil pozici šéfredaktora Penthousu, aby se věnoval o poznání bez diskuze chvályhodnějším činnostem ??