Notting Hill (1999)

"Udělal jsem dobře, ne ??" - "Jo, určitě !! Navíc není nic moc.. Byla jsem s ní na záchodě a myslím, že má celulitidu.." ;)

Jak se zbavit Helenky (1967)

"Ta ženská musí být opuštěná jak polární kravín.." - "He he hee !!" - "Nene, tomu byste se neměla smát !! Jako redaktorka ženské rubriky.." ;)

To neznáte Hadimršku (1931)

"Neměla jsem otce, ni matky.." - "Jistě, takže vy jste asi někomu vyšla v křížovce, ne ?!" ;)

Ať přiletí čáp, královno! (1988) (TV film)

"Co to ?? Cos to říkal s tím oslem ?? A proč ses při tom díval na mě ?? Ty něco víš, Matěji, a proto mluvíš tak kudrnatě.. Viď ??" ;)

Lelíček ve službách Sherlocka Holmese (1932)

"A co je zas tohle za bábu ??" - "To je Váš předek, Isabella Hrozná !!" - "No, ještě že je jí jen kousek, protože celá by teprve byla hrozná.." ;)

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

"Proboha, co tady děláte ??" - "Nemohla jsem si pomoct !! Moc tvého proutku mě strašně přitahuje.." Naprosto monstrózní dada, která má však o Kolečko víc, totálně nesmyslně převrací žánrové vzorce i klišé, leč bez kouska vtipu, dík bezradnosti pitvořících se herců, když za Ondru Vetchého mi bylo až stydno, nebo dokonce nějaké funkce a smyslu.. Spousta skvělých nápadů se tak nakonec naprosto ztrácí v odpudivé pohádce bez jediné sympatické postavy jako celku, kterou by naše děti raději vidět neměly !! Nebo se vysílací radě podobně dvojsmyslnné dialogy zdají v pořádku ??

Horký vzduch (1965)

"Nabourá !!" - "Nenabourá !!" - "Já dneska nehraju !!"

Muž v povětří (1955)

"Pane Pláňko, řekněte slečně Čápové, že jsem už ty vrátka zavřel !!" - "Pane Pláňko, řekněte panu Pospíchalovi, že kdyby tady nebyl jako pyrotechnik, už by těmi vrátky dávno vyletěl.." ;)

Modrý slon (2006)

"Sbohem !! A občas si na mě vzpomeň !!" - "Sloni nezapomínají.."