Vánoční panenka (2004) (TV film)

"Jak je možné, že mi nikdo neřekl, neřekl, že Anežka zlobila ?? Jakto, že nic nevím ??" - "Když já jsem myslela.." - "Ty jsi právě vůbec nemyslela, maminko !!" ;)

Hra pro tři (1990) (TV film)

"My se s lidmi v domě příliš nestýkáme.." - "My se vůbec s lidmi raději nestýkáme !!"

Bakaláři - Zkouška (1983) (epizoda)

"To jsme to dopracovali s tou mládeží, viďte ??" - "No, ale hezky zametal !!" - "Jo, ale jenom před sebou !!" ;)

Showtime (2002)

"Tak dobře, ale říkám ti předem, že si nenechám dělat na hlavu vod nějakýho zfetovanýho hollywoodskýho kokota !!" ;)

Dohazovač (2005)

"Jamesi, vždyť ty jsi žádný film neviděl !!" - "Ale já jsem náhodou na konci Top Gunu brečel !!" ;) Ať se na mě James nezlobí, ale už jen za tohle, i kdyby nebyl - Jako že rozhodně je !! - nesympatický arogantní kokot a děvkař s přiblblým účesem, si zaslouží o snoubenku přijít, zvlášť když ta snoubenka vypadá jako rozkošná Amy Smart.. Silně koprodukční Dohazovač - Znovu bych rád vystrčil holou řit směrem k českému distributorovi, protože tohle je už opravdu překladatelská noční můra !! - rozhodně platí za velmi funkční a příjemný snímek, na němž vedle výborné ústřední dvojice Stuart Townsend, Amy Smart potěší také (skoro)britský humor i ta spousta odkazů.. Hodně solidní práce seriálového Stefana Schwartze..

Nezničitelný Vladimír Menšík (2005) (TV film)

"Ale já jsem slečna !!" - "To ano, samozřejmě.. Ale já slečnám v tomhle věku už říkám paní !!" ;) A já zase podobným pořadům říkám druháky.. Je to vlastně tak trochu jako dvakrát zalité kafe, která sice dokazuje, že ta káva jako taková opravdu moc dobře chutná, nicméně ve výsledku je to celé takové jalové, s pachutí.. Náš Laďa znovu válí, vlastně v každé své pasáži, ať už se jedná o scénku či jen banální historku či vtip, je naprosto skvělý a jedinečný, nicméně těch bizarně namixovaných hudebních prostřihů sem tvůrci nacpali tolik, až to bolí !! Takže Vladimír Menšík sice nezničitelným bezesporu je, nicméně na Kavkách už léta hodně prostřednictvím podobných recyklátů hazardují s diváckou trpělivostí, když možná až příliš spoléhají na velká jména.. Méně je totiž většinou více a vata dnes už nikoho moc nebere, ani ta cukrová..

Válka Roseových (1989)

"Tak snad abych šel pochcat rybu !! Co říkáte ??" ;)

Lední medvídek (2001)

"Podle mě je vždycky lepší doufat než zoufat.." ;)

Bakaláři - Čepice (1983) (epizoda)

"Slepice !!" - "Ale tak Božka je trošku slepice, ale.." - "Ne, Božka, ale ty jsi ukdákaná slepice !!" ;)

Dunston: Sám v hotelu (1996)

"Lorde Ruttlidgi !! Tak jaké bylo divadlo ??" - "Skvělé !! Dlouho jsem se tak nevyspal.." ;)