Ex Machina (2014)

Akce nula, nuda 100. Rovná-Plošinová toporně mluví i chodí, zcela v souladu s toporným scénářem, který se nám snaží podvrhnout nějaké nové archetypální vzory na staré téma. Takže Modrá je dobrá a bacha na rudá světla

Vzpomeň si (2015)

jak se říká, někdy je lepší nevědět, oč jsem přišel, když jsem na to zapomněl :-D Skoro až do konce jsem si říkal: Sakra, o co tady jde? Občas jsem klimbnul, ale naštěstí jsme se ženou spali na střídačku, takže jsme si dokázali děj vzájemně doplňovat. Vlastně až po závěrečném rozuzlení, když jsem si přečetl, že to točil Atom Egoyan, jsem si vyčinil za netrpělivost a mladickou nerozvážnost a uspěchanost :-D

Den kobylek (1975)

Jeden z těch filmů s hvězdičkou, které jsem jako dítě viděl, a o kterém jsme dlouho předlouho mluvili. Scéna rozběsněného davu je jedna z kultovních

Dánská dívka (2015)

Když jsem se dostatečně nasmál nad verbalovým komentem, otřel poprskaný monitor a popadl dech, můžu něco napsat i já. Je to hrůza. Představa, že každý z nás má v sobě někoho jiného, kdo jen čeká, aby převzal váš pracně budovaný život, a vy netušíte, co ho povolá ze záhrobí, brrr, hrůza. U Einara to byly punčošky a jeho démon měl kun...byl samička. Uff, znovu hrůza, co když ten můj je třeba pes? Začnu se drbat hnátou za uchem, chcát na rohy, kadit se zvednutým ocasem na trávník a žrát to, co tam nechali jiní, stejně postižení? Nebo, nedej bože, je můj démon volič TOP 09 a já budu muset fandit Slávii, číst Sračkenbergovy bláboly a ještě jim tleskat? Fuj, až mrazí

Apači (2013)

hnusné životy malých opic, které makat nechtějí, ale prachy potřebujou. Chtěli by jen chlastat, hulit a mrdat nějakou malou kurvu. Jejich boj

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

moc pěkný nápad, již párkrát zpracovaný literárně nebo filmově. Doufám, že bude další série. Pro srovnání doporučuji stejnojmennou knihu Philipa K. Dicka

Bratrstvo kominíků (2013)

zajímavé téma, které by si zasloužilo lepší scénář i zpracování, ale milovníkům historických filmů to vadit nebude

Lovci hlav (2011)

Moc pěkný kousek, kterému nechybí skoro nic. Skoro