Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Sci-Fi
  • Horor

Poslední recenze (454)

plakát

Avatar: The Way of Water (2022) 

Kdo čeká od Avatara složitý příběh, nechť se odebere na libovolnou severskou detektivku a neleze mi do záběru. My ostatní si užijeme absolutně odzbrojující spektákl, který možná má příběh přímočarý jako střelu z railgunu, ale pyšní se kvalitami, ze kterých mohou tvůrci čerpat inspiraci dalších 10 let. Avataří dvojka není o příběhových zvratech, které vám uvaří mozek. Je o vcucnutí do fiktivního světa; se stejným důsledkem - uvaří se vám mozek. Je to příslovečné putování z bodu A do bodu B, kde je cílem právě ta cesta (Pán Prstenů, anyone? Z něj se slintá ještě 20 let po premiéře). Kouzlem jednoduchosti scénáře je, že všechno kolem může být propracované a logicky spojené tak, jak to v jiných filmech nevídáme. Jo, to by se dalo udělat i se složitějším příběhem, ale proč jako? Je na to vlastně někdo zvědavý? Během filmu tak nějak začnete vnímat ekosystém, poznáte kulturu fiktivního kmene evidentně vycházejícího z Maurů, potkáte naprosto logicky postavené stroje ke konkrétnímu účelu - to je pro mě kouzlo téhle 192minutové obludy. Každá blbost je vypiplaná do tak neuvěřitelného detailu, že divák v tom světě prostě je. Už jen nástroje pro lov velryb - vždyť je to vymakané! A že je film dlouhý? Vydržel bych další 2 hodiny - pokud někdo trpí inkontinencí, vedle multiplexů bývají i lékarny s pomůckami které určitě problém vyřeší. Další z filmů "nedopatřením jsem sežral misku místo popcornu", ovšem zde s mírnou mutací: zapomněl jsem žrát popcorn! To se ještě nestalo. Ani u Duny. Cameron je bůh filmu, neškodilo by zkopírovat jeho vědomí, nebo tak něco.

plakát

Princezna zakletá v čase 2 (2022) 

Neuvěřitelné, ale i druhý díl se povedl. Jednička si celkem zdařile "vypůjčila" z jiných filmů různé zákonitosti, která nakonec smysluplně využila a ukázala, že mezi českými tvůrci běhají i jedinci s ambicemi. Ambice sálají také z druhého dílu, protože po třiceti letech, co jsem začal vnímat obraz, konečně vidím česky fantasy film. Žádné Babovřesky na divoko, žádné Vratné láhve, žádná hořká komedie, kde nakonec všichni umřou na rakovinu. Regulérní fantasy film, kde je vidět snaha o vybudování lore - s kterým se možná na začátku úplně nepočítalo, tak to může někdy být chaotické. Upřímně: vypůjčování témat je zjevné, herci jsou semo tamo cringe a bojové scény jsou spíš příslibem do dalších let. Ale! Je to fantasy, jsem svědkem bojové scény která má (tyvole) půl hodiny a efekty nevypadají jako z domácího studia (jasně, rezevy tam jsou pořád velké). Tohle je fenomenální úspěch, protože to vypadá, že se našel někdo dost odvážný na to, aby se vyplazil ze shnilých českých filmových vod, odkopnul rozkládající se mrtvoly českých filmových triků a vzkřísil moji zmasakrovanou víru v český talent. Absolutně subjektivně dávám 4 hvězdy, děti s pytlíkama od chipsů, ať se jdou vycpat a vymění si pomočené spodní prádlo, a tvůrci, ať mi naservírují třetí díl na brumlavém tácu, klidně s tříhodinovou stopáží. Tohle je jednoznačná výhra.

plakát

Thor: Láska jako hrom (2022) 

Nalejme si čistého vína, čtvrtý Thor nepřináší vůbec nic nového kromě ne až tak mělkého a skvěle zahraného záporáka s Christianem Balem. Tak nějak se dá pochopit jeho záměr pozabíjet obtloustlé mrakoplavce. Ovšem jediné, čím mohl Thor Čtvrtý okouzlit, byl over-the-top humor, který konkrétně mě zasáhl svou přitažeností za vlasy naplno. Marvelovky mě poslední dobou začínají dost nudit, ale tohle aspoň vystupovalo z řady když ne scénářem, tak formou, kterou je Waititi odlišuje úplně maximálně. Já to beru.

Poslední hodnocení (1 476)

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

20.05.2023

Vidím vás (2022) (seriál)

10.05.2023

Sisu (2022)

09.05.2023

John Wick: Kapitola 4 (2023)

24.04.2023

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

14.04.2023

Princ Mamánek (2022)

15.03.2023

Avatar: The Way of Water (2022)

27.12.2022

Wednesday - Requiem pro krkavce (2022) (epizoda) (S01E08)

07.12.2022

Wednesday - Čert aby se v tobě vyznal (2022) (epizoda) (S01E07)

07.12.2022

Reklama