Estrellita

Pavlína Průšová

okres Rychnov nad Kněžnou

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 17.10.2016  10:37

Druhá Alenka se mi líbila víc než ta první. Ano, je to divné, jenomže mně šílená potrhlost prvního dílu zkrátka neseděla a dvojka už na ní tolik nestaví. Samozřejmě je otázka, zda si měli tvůrci zahrávat s časem. Já osobně odsuzuji nedotažená časová dobrodružství a následně vzniklé díry v příbězích, protože dělají z lidí pitomce... Buď to vezmeš, jak to je, nebo si trhni, vážený diváku. Nikoho nezajímá, že se postavy chovají nelogicky (někdy až extrémně hloupě) a samotný čas taky. Jednička byla praštěná a nestyděla se za to, dvojka je sice serióznější, ale pořád Alenka, tedy film primárně pro děti. Tím se dají některé ty příšernosti alespoň částečně omluvit. 57%

• 12.9.2016  11:33
    Deadpool (2016)

Přestože se jedná o něco, co už jsme zdlábli stokrát jinak, originální přístup k žánrovým klišé změnil Deadpoola ve speciální filmový zážitek. Vyhovuje mi humor, který tvůrci ve filmu používají - ta ostrá ironie a vybroušený satirický styl, ten nadhled, s jakým se hlavní hrdina vyrovnává se skutečností, že z něj je obluda, to odhodlání, se kterým se pere s životem dnes a denně a s úsměvem (přestože to není vidět) a elegancí sobě vlastní baví zástupy diváků. Je to prostě frajer. 77%

• 12.9.2016  11:26

Takovýhle film je vhodné pustit na vyčerpanou a stresem sužovanou dušičku. Je to jako balzám - krásné záběry přírody, dojemný příběh ptačího nalezence, žádný hluk, žádné nečekané zvraty, v celém filmu tři postavy, z toho dvě skoro nemluví a třetí je Jean Reno, u kterého si člověk přeje, aby tím svým uklidňujícím hlasem mluvil co nejvíc. bohužel tahle terapie je to jediné, co film může nabídnout - jinak je to docela o ničem. 57%

• 12.9.2016  11:19
    Southbound (2015)

Atmosférická mozaika, která bohužel nedrží moc pevně u sebe. Když už se tvůrci rozhodli, že povídky neoddělí, měli je aspoň lépe propojit. Tohle bylo vážně divné. Musím ale říct, že prvek tajemství a celkově práce s nevyřčenými skutečnostmi funguje relativně dobře. 47%

• 12.9.2016  11:04

Rozkošná adaptace, to musím uznat. Bohužel mě ale neoslovila tak, jak jsem čekala a doufala. Něco mi tam vadilo... Samozřejmě to nebyla krásně animovaná zvířátka, ani příjemné prostředí džungle, ani příběh jako takový, přestože již stokrát omletý. Asi to bude tím, jaká jsem konzerva - stále považuji za nejlepší sovětskou adaptaci Maugli a nedám na ni dopustit, ať už budou nové filmy sebeúžasnější. 75%

• 12.9.2016  10:52

Příjemná lehká fantasy, která si na nic nehraje, svižně odsejpá a disponuje sympatickými klaďáky i záporáky i záporně-kladnými postavami. Sama jsem od pokračování mnoho nečekala, takže mě příjemně překvapilo, že je film vizuálně hrozně hezky udělaný a lítá tam jedna hláška za druhou, nehledě na dokonalý udobřovací styl Chrise Hemswortha (který dle mého názoru musí rozpustit i ledovou královnu, scénárista to ale viděl jinak) a věčné slovní přestřelky trpaslíků... to všechno mě prostě bavilo. A když mě film baví, tak mu prostě dám dobré ohodnocení, přestože nemá tři oscary a neobsahuje hluboké myšlenky, morální ponaučení, napraveného hříšníka, symbol jing-jang ani krev jednorožce. 74%

• 12.9.2016  10:36

Není pochyb o tom, že filmový Warcraft vykrádá všechno, na co si jen vzpomeneme - ať už se jedná o hudební motivy, kamerové jízdy a celkově záběrování, zvukovou stránku nebo vzezření některých postav (konkrétně mám na mysli tu zelenou ženskou). Nějakého inteligenta prostě napadlo, že v původním příběhu Warcraftu je pro film příliš málo lásky, takže si vybral z příběhu ženskou, která se (jak, proboha?) nějakou záhadou zamilovala do jednoho z hlavních hrdinů, a ten (proč, proboha?) zase do ní, přestože absolutně netuším, kdy to (proboha) stihli. Ta laciná romance celý film kazí a její kýčovitá vyumělkovanost nutí diváka tlouct hlavou o sedadlo před vámi a skřípat u toho zuby tak hlasitě, že naskočí husina i lidem na opačném konci kina. Na druhou stranu musím říct, že je to hezká pohádka a poměrně dobře udržuje atmosféru samotné hry (znám jen Warcraft III, nikoli WoW, chci totiž taky stihnout žít), a když lehce nadhodnotím kvůli své slabosti pro tuto hru, nevyjde z toho film nakonec vůbec špatně. 76%

• 28.6.2016  10:23
    Klícka (TV film) (1971)

Z toho by se jeden zbláznil. Jestli takhle lidi opravdu žili, divím se, že jsme nevymřeli na základě faktu, že celá mladá generace propadla šílenství. 57%

• 28.6.2016  10:19

Zvláštní, jak dokáže stokrát omleté příběhové schéma znovu a znovu zasáhnout to správné místo lidského srdce. Aspoň toho mého. Vím už dlouho, že AnnaSophia Robb je krásná a šikovná herečka (viz Bridge to Terabithia), o schopnostech Taylor Richardson jsem ale neměla tucha. Příběh je samozřejmě trošku limonádový, ale dal by se přesladit daleko víc a ani konec není vysloveně šťastný, spíš takový hořkosladký. Obdivuju lidi, kteří se perou s autismem svých blízkých. Já bych to nezvládla. 79%

• 28.6.2016  09:58
    Joy (2015)

Mám slabost pro Jennifer Lawrence, její styl hraní se mi většinou líbí a absolutně nesouhlasím se zdejšími názory, že má projev oproštěný od emocí a působí strojově. Role Joy jí sedla velmi dobře, každé dilema, rozhodnutí, každý zlom v uvažování - to všechno se jí zračilo v obličeji, aniž by musela cokoli říct a já jsem díky ní příběh zbaštila s velkou chutí. Postava Joy mě otravovala jenom svojí odevzdaností a neschopností bránit se piraňám v rouše příslušníků její rodiny, od kterých se místo místo podpory a pomoci dočkala jenom srážení a ponižování. Joy je prostě dobrá a já vím, že kdyby bylo takových lidí víc, svět by byl lepším místem. Jenže není. 78%

• 28.6.2016  09:41

Nechutná oplzlá pitomost, ale pořád stylovější, než všechny ty "pařby kdesi". Já rozhodně nejsem příznivcem šílených rádobyvtipných fekálních komedií, které tak baví americké puberťáctvo, a nelíbí se mi ani "suprapřekvapivé" zvraty křečovitě vytvořené na úkor příběhu, který jinak dával docela smysl. Scénáristovi bych za ty logické díry utrhla hlavu. Nicméně - čekala jsem to horší. Mnohem horší. Jednu hvězdičku nechávám za příběh a za to, že si udržel aspoň zdání nějakého smyslu. Druhou dávám za Efrona a za to, že nehraje dokonalého sladkého chlapečka v pozitivním slova smyslu. Třetí je za De Nira, protože ten jeho ksicht prostě většině filmů dost pomůže. Dalo se to... 51%

• 28.6.2016  09:27

Labor Day je jemná romantika s výborným hereckým obsazením, Kate Winslet je úžasná jako vždycky a z Joshe Brolina jsem měla smíšené pocity a občas husinu, přesně tak, jak to mělo být. Příběh je velmi lidsky podaný a neobsahuje žádné výrazné logické díry nebo nesmysly v charakterech a jednání postav. Zlomená a životem zklamaná Adele, která je závislá na jediném muži zbývajícím v jejím životě - svém synovi - samozřejmě podlehne kouzlu Franka, je to totiž prototyp muže, jakého potřebuje: spolehlivý, věrný, pevný ve svém slově a šikovný v práci... Rozhodně se nejedná o lenocha, jakého má doma většina žen - schopného trávit celé dny v horizontální poloze na gauči u piva a fotbalu. Nedá se ani divit, že se ochranitelský Frank do plaché Adele taky zamiluje a jiskření mezi nimi je cítit i skrz obrazovku. Ale nejvíc se mi líbilo, že děj nebyl předvídatelný. Vůbec jsem netušila, jak to vlastně dopadne, jestli Henry zradí, jestli je někdo odhalí nebo jestli se útěk navzdory pravděpodobnosti opravdu povede... bavila jsem se. Fakt. 79%

• 28.4.2016  12:01
    Ant-Man (2015)

Po zhlédnutí filmu jsem tady připíchla čtyři hvězdičky, ať však přemýšlím jak přemýšlím, nemůžu si teď vzpomenout, za co byla ta čtvrtá. Ant-Man je příjemný marvelovský kousek, který nabízí zase něco trochu jiného než třeba Avengers, přesto se snaží do tohoto komplexu nějakým způsobem zařadit. V tom ale vidím kámen úrazu a jsem vážně zvědavá, jak si Marvel poradí s tímhle novým rozměrem v kontextu dalších filmů. 60%

• 28.4.2016  11:48

Jakožto nepokrytý zastánce prvního Džordže z džungle a jemných dětinských parodií musím konstatovat, že toto bylo i na mě silné kafe. Úspěch jakéhokoli pokračování je velkou neznámou, ale pokud nejsou k dispozici ani herci z prvního filmu, ani geniální nápad, ani slušný režisér a scénárista, výsledek bude zákonitě stát za pár plesnivých kokosů. Tohle byl zkrátka jeden velký omyl... Ale stanou se i horší věci. 20%

• 26.4.2016  11:25
    Centurion (2010)

Snaha o syrovou brutalitu se v některých ohledech vyplatila, divák může být i spokojen - zejména pokud nic jiného od filmu neočekává. Jinak se ale jedná o poměrně plochou story, která nemá výraznějšího emocionálního dopadu na nikoho kromě fanoušků Olgy Kurylenko, když svoji anorektickou favoritku povzbuzují v posledním zcela vyrovnaném souboji s perfektně vycvičeným římským důstojníkem v nejlepší formě. Ano, byla jsem trochu zklamaná, ale člověk nemůže chtít dalšího Gladiátora každý den, že? 58%

• 26.4.2016  10:50

Přemýšlím, jestli jsem někdy viděla horší film. Herecké výkony by se daly ještě odpustit s tím, že se jedná o béčko a na zakoupení lidí, kteří umí aspoň trošku hrát, prostě nebyly peníze. Co ale neprominu, je scénář. Taková debilita! Jedno klišé mlátí druhé přes hlavu kýčovitými kecy, postavy jednají naprosto nelogicky a dokonce i samotný přízrak černého rytíře je reálnější než většina nastíněných situací. To už ani nebylo k smíchu... Jednu hvězdičku nechám za to, že mě ten film urážel aspoň v pěkném prostředí. 11%

• 13.4.2016  13:11
    Triangle (2009)

Sama jsem překvapená, jak moc se mi tenhle smyčkový horůrek líbil. Rozjezd byl poněkud pomalejší, ale jak to postupně všechno do sebe zapadalo, začalo mě mrazit v zádech - a to je efekt, který od hororu vyžaduju. Když mi došlo, jak to všechno skončí, bylo mi z toho fakt mizerně na duši... a ten pocit se držel poměrně dlouho i po skončení filmu. Tak to má být! 80%

• 13.4.2016  11:52
    Loď duchů (2002)

Předvídatelná pointa je globálním ničitelem hororů, proto si vážím jednoho každého, který mě z nějakého důvodu překvapí. Tenhle to bohužel neudělal. Jedná se o standardní duchařinu, která je sice pohádkovější, než by měl horor být, mně se ale líbí lodní prostory a celkově zkoumání starých věcí, takže v podstatě jsem na to i přes určitou naivitu koukala ráda. Akorát mě naštvalo, že to dopadlo tak, jak jsem čekala... No, i přesto - viděla jsem už MNOHEM větší kraviny. 59%

• 13.4.2016  11:38

Co se tam vlastně děje? Dokud mi to někdo nevysvětlí tak, aby počínání těch několika děcek a impéria Z.L.S.N. dávalo smysl, odmítám se na tohle dívat jako na plnohodnotný film. Na druhou stranu bylo to jejich pobíhání poměrně oddychové a hezky se u něj přemýšlelo nad jinými věcmi, takže když pominu prozatímní hloupost námětu, film mě neurážel. 50%

• 13.4.2016  11:19

Kdybych brala první díl Maze Runnera jako samostatnou jednotku, vsadila bych boty (ale nějaký šeredný, který nemám ráda, pro jistotu), že pan Dashner prostě vzal Lukjaněnkovy Rytíře čtyřiceti ostrovů, trochu je poupravil, aby ho nemohl nikdo nařknout z krádeže námětu, a splácal dohromady. Sága se naštěstí z labyrintu dostane poměrně brzy a pak už se vydává svojí vlastní cestou, což můj názor trochu zachraňuje. Přesto ale je zpracování příliš dětské, logika počínání zatím odtajněna nebyla a já jsem z filmu jako takového docela zklamaná. 54%

• 13.4.2016  11:09
    Room (2015)

Tohle bylo prostě hustý. Po zhlédnutí musím uznat, že byl Room na Oscara nominován plně po právu. Já osobně bych vyzdvihla spíše herecký výkon chlapce než matky, protože jeho projev je odzbrojující a na tak mladého herce přímo úžasný... Nicméně Brie Larson se také předvedla v dobrém světle, což uznali i odborníci z Akademie. Příběh sám nevypráví jenom o vysvobození z klece, ale ukazuje slunnou i stinnou stránku této změny. Ztráta jediného zbylého přání zapřičiněná jeho splněním má na Joy destruktivní účinky a tato nezlomná dospělá ženská nakonec potřebuje veškerou sílu a podporu svého pětiletého syna k tomu, aby dokázala překročit minulost a šla dál... Podporu, kterou správně ona měla poskytnout jemu. 95%

• 13.4.2016  10:46

Tom Hanks stárne, co si budeme namlouvat, od dob Trosečníka nebo vojína Ryana už nějaký čas uplynul. Objevuje se nejen druhá, ale i třetí a čtvrtá brada, tváře mu gravitace nezadržitelně táhne k zemi a dodává mu vzezření bulldoga, pod kabátem se rýsuje taťkovský pupík... Zajímavé je, že mu toto všechno neubírá na charismatu. Tom je pořád Pan herec, přestože zrovna v tomhle filmu shledávám nejlepším pana Rylance a mrzí mě, že neměl více prostoru pro sebe. Bridge of Spies je dobře natočené drama, které určitě stojí za zhlédnutí a pan režisér Spielberg se za něj rozhodně nemusí stydět. 79%

• 13.4.2016  10:32

Škoda, velká škoda. Bohužel to teď není chyba příběhu, ale samotného štábu. Takhle zprasený scénář jsem už dlouho neviděla. Člověk chvílemi vůbec netuší, která bije, jestli se nachází v minulosti, v přítomnosti, v nějaké bláznivé vizi... Moc se nepředvedli ani maskéři, uběhlo 13 let a jediný rozdíl mezi Jess za mlada a Jess v přítomnosti se dá vysledovat v prvním záběru na aktuální Jess, zbytek záběrů divák může maximálně tak odhadnout. Byla jsem ztracená, rozzlobená a otrávená, od přímého pádu do hnoje však film tak nějak zachránila pointa. 47%

• 13.4.2016  10:24

A nedá se zlomit a nedá! :) Tarantino bude pumpovat svoji legrační brutalitu do světa i přes odpor některých zastánců umírněnosti a včasných konců pravděpodobně až do své smrti. A stejně tak i já se vždycky ráda podívám na jeho nové počiny, protože znám málo režisérů produkujících filmy s dlouhou stopáží, kde se v podstatě nic neděje, které ale ve finále nejsou pocitově dlouhé a už vůbec ne nudné. Příběh odsejpal, retrospekce potěšila, Channing překvapil... dokonce i trocha napětí se objevila, fakt jsem nevěděla, jak se nový pan šerif nakonec rozhodne. Jen Minnie mi bylo opravdu líto, taková milá a veselá holka... Tarantino nabral do cílové rovinky a z jeho filmů mizí přeživší, dokonce včetně hlavních hrdinů. Za chvíli budou jeho příběhy jako od kapely Asonance, která o svých textech říká: "Pokud je někdo naživu, tak to ještě není konec písničky." 74%

• 13.4.2016  10:03

Pošašená artová patlanina, která se urputně snaží předat hluboké poselství. Snahu kazí jenom jeden malý nedostatek - ono posleství totiž ještě nestihla vymyslet. Považovat tenhle počin za horor je urážení žánru, stejně jako rádoby syrová filmařská práce, která nápadně připomíná styl Sin City a snaží se hrát na atmosféru, jenže bohužel žádnou nemá. Ve finále vláčí pár klišé sem a tam po povrchu a otravuje svojí přítomností na scéně všechny regulérní horory, zespoda vzhlíží dokonce i ke skupině odporných béčkových artovin. 11%

• 5.2.2016  22:16

Tak tohle bylo naprosto geniální! Ještě jsem nestačila vstřebat emocionální zásah, který mi uštědřily Rockyho filmy, a už mi tu servírujou další zápas! :) Jak já toho Sylvestera žeru... No nic. Všichni chlapci předvádějí úžasně zábavnou podívanou, bezostyšně parodují sami sebe, jedna hláška střídá druhou... Záběr na tři nesmrtelné akční hrdiny vedle sebe je bezkonkurenční! Co chtít víc? Přemýšlím, jestli byla lepší Chuckova kobra, Stathamovo doporučení Rockymu, že by se měl konečně naučit bojovat, Arnoldův dotaz, jestli přijde i Rambo, nebo neustálé vracení Terminátora a Willisova poznámka, že už se navracel ažaž. Po suché jedničce jsem nevěřila, že se mi tenhle druh filmu bude líbit, ale... TOHLE je ONO! 96%

• 11.1.2016  10:47

Tahle Fanny byla snad ještě horší než ten golem v adaptaci z roku 2007. Ta drzá, energická, jízlivá a vyzývavá holka že by měla být jemná a plachá Fanny? Ani náhodou... Naopak Henry Crawford se opravdu povedl. Malý, výřečný a doopravdy zamilovaný. Škoda jen, že se film předlohy drží jenom v některých částech... Dnešní scénáristi mají pravděpodobně pocit, že píší příběhy lépe než slečna Austenová - upravují je a "vylepšují", přidávají scény, které možná posílí pocit napětí a další emoce u diváků, příběh ale zcela ztratí autenovského ducha. Doufám, že další pokus o adaptaci krásné knihy Mansfield Park dopadne lépe a předloha bude respektována... Království tomu, kdo najde správnou představitelku Fanny Pricové! 53%

• 10.1.2016  21:10
    Den poté (2004)

Možná je to způsobeno nějakým druhem nostalgie, možná se mi zamlouvají velkolepé efekty či dojemné scény, možná je tenhle film zkrátka mým šálkem kávy... Pravdou ale je, že počet shlédnutí se u mě bezpečně pohybuje ve dvojciferných číslech - a přesto mě Den poté pořád baví. A není to tak, že bych se posmívala hlouposti a nelogičnosti, naopak - teorie zde navržené mne donutily vyhledávat a číst knihy a eseje věnované tématu globálního oteplování a periodicitě dob ledových, tím pádem jsem se mnohé dozvěděla - ne sice přímo z filmu, ale bezesporu jeho zásluhou. Navíc se tu objevují samí moji oblíbení herci - Dennis Quaid, Jake Gyllenhaal, Emmy Rossum... Hudba je hezká, člověk si i pobrečí, co víc si přát? 79%

• 10.1.2016  20:56
    Bezmocná (1995)

Od začátku mi tahleta fraška něco připomínala, měla jsem pocit, že mi uniká nějaká souvislost, něco vznešeného a čistého. Po chvíli mi došlo, že příběh je paralelou k románu Emma od Jane Austenové. Když jsem identifikovala zdroj toho pocitu, ona neurčitá úcta k filmu se rázem vypařila. Takovéhle adaptace opravdu ráda nemám. Přestože ve všech základních bodech se příběh předlohy drží poměrně slušně, film absolutně postrádá austenovskou nonšalanci a eleganci a celkově to kouzlo, které šikovný filmař dokáže z knihy paní Austenové vytáhnout. Autoři tohoto snímku jsou však všechno, jen ne šikovní filmaři... Clueless lze považovat tak možná za parodii na Emmu a ty dvě hvězdičky dávám jenom za to, že tato parodie byla občas i trochu legrační. 37%

• 10.1.2016  20:43
    Mansfieldské panství (TV film) (2007)

Jane Austen určitě ví, proč některé postavy napsala právě tak, jak je napsala - a rozhodně to nebylo proto, aby filmaři vzali křehkou a jemnou Fanny Pricovou z knihy a převedli ji na plátno coby "panimámu" s kostrou hráče amerického fotbalu, která by leckterému chlapíkovi dokázala dát po papule. Těžko si představit, že tahle osoba je citlivá, slabá a plachá... blond vlasy dojem bohužel nezachrání. Ani příběh jako takový se neobešel bez výrazných změn, postrádám zejména hloubku charakteru u postavy Henryho Crawforda, vysvětlení jeho motivací a dílčích niterních změn, chybí tu celá epizoda z Fannyina domova, osudy některých postav jsou poněkud jiné... A celou dobu mě hrozně štvalo záběrování - proč proboha musí jeden detail na obličej či obličeje střídat druhý? Člověk má pak pocit, že mu ti lidi ve filmu narušují osobní prostor - odstoupit od obrazovky ale bohužel nepomáhá. Na druhou stranu, prostředí je krásné, hudba hezká a Edmund z této adaptace je pro mě ten jediný pravý. 60%

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28