Most do země Terabithia

Scénografie:

Robert Gillies

Kostýmy:

Barbara Darragh

Jedna z nejkrásnějších věcí na světě je dětská fantazie. Fantazie, která se v moderním světě čím dál více a rychleji vytrácí. Proto děkuji za filmy podobného námětu, kde i dospělá duše na chvíli zapomene na každodenní povinnosti.. Ne že by to byl můj případ, já si svůj kus fantazie, který se mi při dospívání zmenšil, pořádně bráním. Vždyť je krásné na pár chvil utéct do svého světa a nechat problémy v realitě. A tak jako utíkali Jess a Leslie do svého království, já každý den utíkám do světa filmu. A když mám možnost vstoupit do příběhu, jež je kouzelný jako právě Most do země Terabithia, moje srdce plesá :o)(27.2.2010)

Tak tohle je přesně jeden z těch filmů, který mi připomněl křehký svět dětské duše... a jak krutá umí být realita. Dva přátelé si k sobě najdou cestu skrze svou fantazii - není to jen "hra", ale je to útěk do lepšího světa... tam, kde se spolužáci neposmívají, kde se nepřipomíná, kolik co stojí, kde je možné úplně všechno. Přestože to není běžné fantasy plné skřetů a víl, má Most do země Terabithia své nezaměnitelné kouzlo - na reálném podkladě nás zavádí do světa dětské představivosti, tedy přesně tam, kde se "později" člověk dostane už jedině skrze filmové plátno... Gabor Csupo vytvořil zajímavý a laskavý snímek, který mě pohladil.(13.5.2008)

Abyste z mého hodnocení nepodlehli dojmu, že je to nějaký superfilm – ne, není, pouze se zde sešlo ohromné množství věcí, které mám rád: souboj student vs. škola, únik do světa fantazie, vyrovnávání se s životní realitou, vzletné scény podbarvené povznášející hudbou, pěkná a talentovaná mladá slečna, kterou bych chtěl mít za kamarádku atd. Režisér vše drží pohromadě v určité přijatelné míře a ač sám Maďar, dal vzniknout ukázkovému americkému bijáku. Plno velkých emocí nejlépe vynikne na velkém plátně, stejně jako mnoho neduhů: fantasy prvky nejsou implementovány příliš zdařile a když už, tak by jich nemuselo být tolik. Občas jsem měl nutkání začít si notovat „príliš veľa sentimentu“, hlavní hrdina v emotivnějších scénách dost přehrává, ale proč bych podobné malichernosti vyčítal snímku, který mě po prvních třiceti minutách chytl za srdce a až do spektakulárního finále nepustil. Navíc částečně ovlivnil můj život. Ne, že bych bezprostředně po zhlédnutí vyběhnul do přilehlého lesíku, házejíc za hlasitého výskotu po nic neušících veverkách šišky coby granáty. Ale při pohledu na strom už prostě nevidím jenom strom. Zkuste taky překročit svůj most, třeba se vám na druhé straně zalíbí. Jestli se vám zalíbí také nepohádkový a nedětsky realistický příběh o překračování podobných mostů a rizik s tím souvisejících, nemohu posoudit. Ačkoliv se mi Most do země Terabithia líbil převelice, uvědomuji si, že důvody mého nadšení pramení předně z mé povahy, o které toho díky podobným filmům začínám vědět více, než bych sám kdy dokázal zjistit. 90% Zajímavé komentáře: Nathalie, Martinius, obscurus(1.7.2007)

Dětská fantazie nezná mezí...zavřít oči a nechat otevřenou svoji mysl - TERABITHIA..... Děti 7 - 12 let se budou zaobírat trikovou stránkou (třeba se bát) a děti starší zase můžou narazit na věci, se kterými se ještě ve svém životě nesetkali. Z toho vyplývá, že je to film pro děti, který ovšem může potěšit celou rodinu. Záleží na tom, jak moc jste schopní zavřít oči a nechat otevřenou svoji mysl ??? P.S. hodně mne překvapilo celkové vyznění příběhu.(19.10.2007)

Skoro som sa na konci neubránil slzám. Inak úplne obyčajné rodinné fantasy.(21.4.2010)

• - Poslední film kameramana Michaela Chapmana. (HellFire)

• - Ve filmu se objevila i režisérova dcera Ruby. Hraje maličkou roli jednoho z děvčat v houfu, který po Janice Averyové požaduje "čůrání zadarmo." (Hromino)

• - Ve scéně, kdy Ellie (Emma Fenton) říká Brendě (Devon Wood), aby přepla televizi, protože ten klip už viděli, hrají píseň "Alive with the glory of love" od skupiny Say Anything. (Baltazzar)