Most do země Terabithia

Scénografie:

Robert Gillies

Kostýmy:

Barbara Darragh

Výborný detský film, na ktorý by som však dieťa do 12 rokov nevzal, pretože by ma kvôli nedostatku škriatkov, hovoriacich zvierat, obrov a inej hávede (trikové zábery z traileru sú všetky trikové zábery z filmu) zožralo od nudy. Pripomenulo mi to Nekonečný príbeh - nie kvôli celkovej kvalite či technickej vymakanosti, ale príbehom o sile detskej fantázie. Nečakaný a veľmi silný záver, ktorý to celé posúva niekam inam.(13.3.2007)

Páni, tenhle film je pro mě v současném moři přiblblých infantilit jako San Salvador pro Kolumba. Tak dobrý dětský film jsem hodně dlouho neviděl. A co film, především jsem vzpomínal, když jsem stejné věci prožíval sám. Dětský film, který ukazuje co vlastně fantazie a přátelství pro člověka znamená. BTW docela rád bych viděl tu starší verzi.(26.4.2008)

Čekal jsem od toho něco trošku jiného a byl jsem příjemně překvapen. Neuvěřitelně mě zaujala AnnaSophia Robb, která hrála Leslie Burke, která se právě přestěhovala....společně s Jeesem ( Josh Hutcherson ) si vymýšlí kouzelnou zemi Terabithia....stačí mít jen mysl otevřenou a oči zavřené. Konec mě opravdu překvapil. Jinak AnnaSophia Robb mi trošičku připomíná gesty Keiru a už teď vím, že ta se prodře z dětské hvězdičky a budeme se moci kochat jak hraje v jiných dospělejších filmech.(10.10.2007)

Príbeh dvoch detí – chlapca zo sociálne slabšej rodiny ktorí má tri sestry a dievčaťa jedináčika ktorého rodičia sa práve prisťahovali, si za riekou neďaleko domu v lese vytvoria vlastný rozprávkový svet len vďaka svojej fantázie, kde každý deň po bežných strastiach života ako sú neprajný spolužiaci zo školy, prísny učitelia a sociálne problémy vlastných rodičov vrátane súrodencov pre ktorých ste len otravou prežívajú dobrodružstvá ako z nejakej fantasy. Kto prežil v detstve podobné problémy, toho musí tento film dojať k slzám. Dôkaz že k sfilmovaniu dobrej fantasy, nie je potrebný 150mil. rozpočet ale dobrý herci a režisér ktorí vás svojou odovzdanosťou vtiahnu do príbehu. Stačí si len otvoriť myseľ, nechať sa unášať detskou fantáziou a hneď vám ich dobrodružstvá nadväzujúce na ich každodenné problémy prídu rovnako dôležité a napínavé ako sú aj v reálnom svete ... a smutný záver na viac dodáva filmu dôležitú výpovednú hodnotu :,-)(8.2.2008)

Oč méně efektů a fantaskní výpravy, o to více duše a kouzla. Úvod možná působí dojmem rozněcovače fantazire pro vyhaslé emaře a emařky, nicméně výborný soundtrack a moc dobří dětští herci tomu dodávají radostné kouzlo svobodného fantazírování. Zvláštní směsice dětských omalovánek, Petera Pana a love story pro dospívající dostane nový rozměr po twistu, který pro mě překvapivě odkryl, jak moc jsem se dokázal do roztomilosti filmu vcítit. Velmi příjemné a nenásilně získané emoce, Gabor Csupo dokáže takřka do puntíku to, co Mark Forster se svou Zemí nezemí... podobně jako on sice nepřekypuje výraznou vizualitou, ale práce s postavami je výtečná a co bych to nepřiznal, i slzu jsem uronil. Film pro každého, kdo se rád vrací do dětství a občas bytuje ve snech.(13.5.2008)

• - Poslední film kameramana Michaela Chapmana. (HellFire)

• - Netradiční dětská fantasy od Disneyho se v průběhu prvního víkendu promítání (16. – 18. 2. 2007) umístila na druhé příčce žebříčku návštěvnosti s obratem 22,5 mil. dolarů. Celkový obrat nakonec překročil 80 milionů. (imro)

• - Film není první adaptací Petersonové příběhu. Už v roce 1985 jej zfilmoval Eric Till (Luther, 2003) a v úloze Billa Burka se objevil Peter Dvorský. (imro)