Most do země Terabithia

Scénografie:

Robert Gillies

Kostýmy:

Barbara Darragh

"nééééééééééééééééééé .................. :´-( ..................." Tak ... tímhle výkřikem do tmy jsem málem před chvílí probudila půl baráku. Neznamená to, že o tom filmu už nikdy víc nechci slyšet a že ho nechci vidět .... ale znamená to, jak jsem schopná všechno prožívat naplno ... Děti si vysnily opravdu úžasný svět fantazie. Doporučuji v případě, že Vaše mysl je otevřena a jsem si jistá, že si popláčete všichni! stejně jako já ... i Ty, Ty a Ty taky.(10.9.2013)

Výborný detský film, na ktorý by som však dieťa do 12 rokov nevzal, pretože by ma kvôli nedostatku škriatkov, hovoriacich zvierat, obrov a inej hávede (trikové zábery z traileru sú všetky trikové zábery z filmu) zožralo od nudy. Pripomenulo mi to Nekonečný príbeh - nie kvôli celkovej kvalite či technickej vymakanosti, ale príbehom o sile detskej fantázie. Nečakaný a veľmi silný záver, ktorý to celé posúva niekam inam.(13.3.2007)

Opravdu velice nešťastný výběr dabérů pro hlavní dvojici… A to je Filip Švarc mým oblíbeným, ale sem se ten hlas nehodil, vždyť v tom filmu to jsou děti!!! Ale podle toho samozřejmě nebudu hodnotit. Jinak celkový dojem dosti smíšený, první půlka filmu byla podle mě dost prázdná. Celkově to byla taková pohádka neslaná nemastná, vůbec se mi tam nehodil ten závěr. A nakonec bych ještě podotkl, že je to celkem podobné filmu Moje první láska.(4.8.2011)

Čtrnáctiletý kluk (co maluje jako retardovaný osmiletý kluk a všichni s rozplývají nad tím, že je to umělec) trpí útlaky své buranské rodiny a pochopení najde u zásadně bohatší (tedy krásnější, chytřejší a hodnější) rodiny a jejich dcery. Je hezké, že se ten film pokouší komentovat nějaké existující sociální rozdíly, ale násilně vražené fantasy nutí tvůrce k zoufalým zkratkám. A nefunguje to. A ten konec je jen z nouze ctnost. Nevím, jak to funguje v knize, ale ve filmu je to jen nepřirozená změna zavánějící zoufalstvím. Zlatý Del Toro.(8.2.2013)

Soundtrack Aaron Zigman: 1. I Learned From You - Miley Cyrus [3:24] ,2. Try - Hayden Panettiere [3:19] ,3. Keep Your Mind Wide Open - AnnaSophia Robb [3:36] ,4. A Place For Us - Leigh Nash/ Tyler James [4:01] ,5. Another Layer - Jon McLaughlin [3:30] ,6. Shine - The Skies of America [3:52] ,7. Look Thorugh My Eyes - Everlife [3:11] ,8. Right Here - Jeremy Camp [4:13] ,9. When You Love Someone - Bethany Dillon [3:30] ,10. Seeing Terabithia [1:07] ,11. Into the Forest [5:59] ,12. The Battle [6:12] ,13. Jesse's Bridge [1:34],(17.5.2011)