Most do země Terabithia

Robert Gillies

Kostýmy:

Barbara Darragh
  • kitano

Ked som asi v polovici filmu zistil, ze je to dejovo a vobec celkovo, uplne o nicom, chystal som sa film odpisat ako primitivnu, avsak nevinnu zabavu pre decka. Avsak zaverecny zvrat, ktory mal filmu dodat akusi myslienku, fatalne nevysiel. Verim, ze knizna predloha moze byt slusna a narozdiel od filmu je niecim viac, nez len obycajnym blabolom snaziacim sa silou mocou o nieco, co sa mu vobec nedari. A nech su detsky herci akokolvek dobri (a ze su), filmu ako celku to nepridava. Cest filmom, ktore su zabavne svojou nedokonalostou. Tento nieje. (0/10)(10.3.2008)

Moc příjemný a hlavně přirozený portrét dětství.. jehož předlohou se stala velice populární kniha Katherine Peterson. Dva školáčci na venkově platí za outsidery, takže je logické, že si vytvoří vlastní tajný kouzelný svět. Ten je izoluje na jedné straně od života jedináčka s volnomyšlenkářskými umělci/rodiči, na té druhé od sociálně nechvalné situace v rodině s pěti hladovými dětmi. Provaz nad lesním potokem se tak stává vstupenkou do fantazijního světa. Velké plus tkví v mladých hercích, zejména svérázná AnnaSophia Robb dokazuje, že hororová Krvavá sklizeň nebo Burtonův Karlík nebyly náhodnými filmovými zastaveními. Já si jí zamiloval od prvních okamžiků. Laskavý pohled na svět dětí má tak výrazný emocionální dopad, tedy pokud vás už definitivně nesežral pesimismus a neumřely ve vás dětské fantazie. Potěší i fakt, že budapešťský objev Gabor Csupo nedělá z dětí úplné blbce (to s přehledem zařídily bezzubé Letopisy Narnie), mít nějakého potomka, s návštěvou kina neotálím. Zároveň je férové přiznat, že si tenhle rodinný film (ač je jakkoliv pestrý) pohrává s dosti otřepanými tématy jako jsou nepevné rodinné vazby, přátelství, případně smrt blízkého člověka. Atmosférická sedmdesátka (%), co pohladí a má obrovskou šanci oslovit nejen dětského diváka.(6.7.2008)

Čtrnáctiletý kluk (co maluje jako retardovaný osmiletý kluk a všichni s rozplývají nad tím, že je to umělec) trpí útlaky své buranské rodiny a pochopení najde u zásadně bohatší (tedy krásnější, chytřejší a hodnější) rodiny a jejich dcery. Je hezké, že se ten film pokouší komentovat nějaké existující sociální rozdíly, ale násilně vražené fantasy nutí tvůrce k zoufalým zkratkám. A nefunguje to. A ten konec je jen z nouze ctnost. Nevím, jak to funguje v knize, ale ve filmu je to jen nepřirozená změna zavánějící zoufalstvím. Zlatý Del Toro.(8.2.2013)

Tenhle film jsem si pustil kuli tomu, ze podle traileru (o knizce sem v zivote neslysel) tu melo bejt neskutecny mnozstvi fantasy postav. Takze jsem cekal neco ve stylu Narnie, jenze tohle je jen povedenej rodinej film o dvou detech a jejich predstavivosti. Navic krome zaveru tu prakticky zadny priserky nejsou. Potesila me AnnaSophia Robb, ktera byla narozdil od toho malyho smrada sympaticka a hrala supr, pak pekna Zooey Deschanel a Robert Patrick, kterej sice nic moc nepredvadi, ale je to Terminator kurva. Dost me prekvapilo, jak to vse dopadlo, pac to pak uz nevypadalo jak rodinej film pro deti, ale jako solidni depka. Gabor Csupo (kurva to je jmeno) natocil fajn rodinej film, kterej je misty trapnej, misty nechtene smesnej a misty milej a vtipnej, ma slusny triky a je absolutne bez pribehu a neni na vic nez 3*.(11.4.2007)

Dětská fantazie nezná mezí...zavřít oči a nechat otevřenou svoji mysl - TERABITHIA..... Děti 7 - 12 let se budou zaobírat trikovou stránkou (třeba se bát) a děti starší zase můžou narazit na věci, se kterými se ještě ve svém životě nesetkali. Z toho vyplývá, že je to film pro děti, který ovšem může potěšit celou rodinu. Záleží na tom, jak moc jste schopní zavřít oči a nechat otevřenou svoji mysl ??? P.S. hodně mne překvapilo celkové vyznění příběhu.(19.10.2007)

• - Dablér AnnySophie Robb byl kluk. (HellFire)

• - Název Terabithia je inspirován ostrovem Terabinthia z "Letopisů Narnie" od C.S.Lewise. (Baltazzar)

• - Ve scéně, kdy Leslie říká Jessovi o tom, že na dívčích záchodech brečí Janice Averyová, si můžeme všimnout, že Jess lehce kulhá. Je to proto, že si Josh Hutcherson během natáčení při sportu příliš namáhal záda a způsobil si několik kostních naraženin. (Hromino)