Most do země Terabithia

Robert Gillies

Kostýmy:

Barbara Darragh
  • hellstruck

Nejpříšernější dabing,který jsem kdy slyšela.Na druhou stranu jsme se s přítelem alespoň nasmáli tomu,jak třináctiletého kluka mluvil třicetiletý chlap.Nebýt toho,tak se moc nezasmějeme.Myslela jsem,že jdu do nějaké fantasy a ono ouha; celé je to jen o dvou dětech s bujnou fantazií.Koukat se na to dalo a konec byl vskutku smutný,ale to bohužel k dobrému zážitku nestačí..tak nějak nevím,co tím chtěl básník říci:-)Možná se na to někdy podívám znovu a zjistím to..(6.3.2012)

Před sledováním jsem neměla o tomhle filmu žádné informace - předpokládala jsem, že půjde o něco jako "Letopisy Narnie". O to příjemnějším překvapením pro mě byl tenhle výlet do dětské fantazie a problémů, který bych za normálních okolností ohodnotila mírně nadprůměrnými třemi hvězdami. To by tam však nesměl být ten neamerický závěr, co mi vehnal slzy do očí... A starší sestru nahlas rozbrečel, ovšem její nadávky, proč jí pouštím tak smutný film, nic nemění na tom, že mě závěrečná dvacetiminutovka spolehlivě přiklonila ke 4*. Výborný dětský film pro dospělé - synovec se u toho nudil:-). 71%(2.4.2009)

Pro fandy Terminátora 2 trochu nezvyklý pohled na Roberta Patricka v roli otce dvou dětí... Jinak jde o film, v němž se snoubí dojetí s napětím, dobrodružství s fantazií, i ta špetka romantična se zde najde. Je to moc příjemné pokoukání s neotřelými hereckými tvářemi, které zaujme nejen dětského, ale i dospělého diváka, jemuž není zcela cizí dětský svět fantazie.(10.5.2008)

Príjemný rodinný film s dokonalými trikovými efektami, sympatickými hercami a zaujímavým príbehom. Netradičná fantasy o priateľstve, ktorého sila dokázala stvoriť krásny imaginárny svet. Stačí, keď sa budete dobre dívať a mať otvorenú svoju myseľ a určite aj vy podľahnete jeho kúzlu. Aj vám sa podarí prejsť cez "Most do Krajiny Terabithia". Nebráňte sa tomuto dobrodružstvu. ****(30.6.2009)

Film, o kterém se zmiňovala i slavná "Anička" v dopisu prezidentovi republiky jsem si prostě nemohl nechat ujít. ____Most do země Terabithia je standartní disneyovský produkt vyprávějící o strastech dětství, rodiné pospolitosti a důležitosti bezbřehé fantazie. Žel malý outsider Jess není zrovna zajímavou postavu a jeho domácí i školní potíže působí velice vlažně a okoukaně, kterýžto nedostatek fantazijní výlety do zářné Terabithie nedovedou napravit, jelikož vše co z této bájné země skutečně uvidíme, nevypadá po výtvarné ani technické stránce příliš dobře a nabízí se škodolibá poznámka, že fantazie shází především tvůrcům. Nicméně film má jeden obrovský trumf a to Jessovu okouzlulící spolužačku Leslie stvárněnou fantastickou AnnouSophií Robb. Ona je to zářící sluníčko, kolem něhož se celý příběh točí a od kterého je težké odtrhnout zrak a s blaženým výrazem si nepředstavovat, že právě Leslie je vaší dcerou, sestrou nebo kamarádkou. I ten truhlík Jess se vedle ní úplně ztráci. AnnaSophia je jednoduše výjimečný talent a její osobní kouzlo se zároveň stává kouzlem Terabithie. Bez něj/bez ní by šlo o tuctové filmové ubožátko. ______!POZOR, ZÁSADNÍ SPOILER!______Tragickým středobodem celého snímku se pro mne nakonec stala Lesliina smrt, jíž jsem byl zasažen až příliš hluboce. S Leslie zkrátka umřel i film a oplákaval jsem ji i douho poté, co Jesse hledícího k světlým zítřkům vystřídaly titulky. Diváci odcházející ze sálu s mokrými kapesníčky se sice většinou počítají za jednu ze známek kvalitního filmu, tady ovšem tragický osud jedné převelice smypatické dívky úplně spláchnul celou tu moralistickou rodinnou báchorku z centra pozornosti.(10.11.2008)

• - Film není první adaptací Petersonové příběhu. Už v roce 1985 jej zfilmoval Eric Till (Luther, 2003) a v úloze Billa Burka se objevil Peter Dvorský. (imro)

• - Snímek je založený na stejnojmenné dětské knize Katherine Peterson, která se už objevila i ve slovenském překladu. Poprvé vyšla v roce 1977 a autorku k ní inspirovala tragická smrt kamarádky jejího syna Davida. Mimochodem David Peterson spolupracoval na scénáři a produkci filmu. (imro)

• - Poslední film kameramana Michaela Chapmana. (HellFire)