Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Spojenectví (1996) (epizoda)

Námět dobrý, zpracování pokulhává. Nechce se mi věřit, že se Neelix o Trabech zatím vůbec nezmínil. Jal Culluh a Seska si sami sebe zaslouží. Ona je manipulativní mrcha, rýpavá až k nesnesení. On je natvrdlý a vždy připravený promrhat příležitost kterou mu ona poskytne.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Prototyp (1996) (epizoda)

Tohle je námět jako z nějaké polozapomenuté povídky Raye Bradburyho. Pořád jsma ale ve Star Treku, a ještě ke všemu ve Voyageru, takže scenáristé obrousili hrany a spokojili se s očekávaným závěrem. Úvodní sekvence oživování jednotky je perfektní.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Odboj (1995) (epizoda)

Resistence je jedna z těch zaměnitelných výplňových epizod s námětem "na cestě do kvadrantu Alfa leží území paranoidní rasy, ale bohužel ho nemůžeme obletět". Při prvním sledování se může zdát zajímavá, možná i napínavá, ale ve vzpomínkách dlouho nezůstane. Seriál se k tématu ještě několikrát vrátil, a z hlavy vyjmenuji pět lepších zpracování.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Manévry (1995) (epizoda)

Působivá diverzní akce, odvážný Chakotayův nájezd a mimózní závěrečná minutka. Tenhle díl měl potenciál, a naplnil ho. Tohle se ve Voyageru často nestává.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Non sequitur (1995) (epizoda)

Mimózní zápletka s mimózním dějem a mimózním rozuzlením. Harry Kim se nemusel tak snažit. Ve skutečnosti se žádná velká škoda nestala, a Tom Paris byl spasitelný i tradičním způsobem.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Zakřivení (1995) (epizoda)

Příběhy v nichž selhává empirie moc rád nemám, ale tenhle byl zpracováný tak dobře, že mu to rád odpustím. Navigace v tekutém bludišti a scéna odevzdání se jsou výborné.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Porod (1995) (epizoda)

TNG tyhle výplňové epizody pravidelně proměňovala v to nejlepší co bylo v seriálu k mání. VOY se zmohl na hodně slabý průměr. Chápu že smíření Parise a Neelixe muselo proběhnout, ale mohlo se to stát během něčeho zajímavějšího.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Přeludy (1995) (epizoda)

Nemastná, neslaná epizoda s potenciálně smrtonosným nepřítelem, bohužel s trestuhodně promrhaným námětem. Voyager se k podobné zápletce ještě několikrát vrátil, a pokaždé ji zpracoval lépe.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Tetování (1995) (epizoda)

Odvážně se vydáváme tam, kde už před námi byli úplně všichni, díl 2. Posedlost Američanů Indiány nikdy úplně nepochopím. Jejich kultura nemá co nabídnout. Neměli žádnou literaturu, žádné úspěchy, žádné vynálezy jimiž by obohatili lidstvo - pokud nepočítám rakovinu plic z kouření. Ani tahle epizoda mě nedonutí, abych k nim jakkoliv vzhlížel. Doktorova simulovaná dvacetidevíti hodinová chřipka měla ovšem hodně do sebe.