Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Sci-Fi
  • Akční
  • Krimi

Poslední recenze (3 038)

plakát

Doctor Who - Season 18 (1980) (série) 

80 % The Leisure Hive - Doctor Who skočil rovnýma nohama do osmdesátých let. Série dostala novou znělku a změnilo se ladění epizod. Ty mají snovou, surrealistickou atmosféru, podporovanou netradiční kamerou a neustále se ozývající ambientní hudbou. Nejvíc je to vidět v téhle epizodě, ale nový přístup se propsal i do těch dalších. 70 % Meglos - zdá se mi, že to tady scenáristé trochu překombinovali, protože zápletka s obřím manipulátorským kaktusem a záměnou osobností spíš unavovala než bavila. Konec byl pro mě trochu nejasný. 90 % Full Circle - výborná epizoda s poučením, která přinesla nového společníka. Moc sympaticky nepůsobí a jeho přínos pro děj je skoro nulový, ale třeba se to změní. 90 % State of Decay - oceňuji další rozšíření mytologie, charismatické záporáky a parádně hutnou pochmurnou atmosféru. Styl zničení hlavního protivníka ji trochu naboural, ale naštěstí to bylo až na konci. 100 % Warrior's Gate - skrytý klenot čtvrtého Doctora. Tahle epizoda je mrazivá, chytře vymyšlená s parádní atmosférou a skvěle napsanými postavami. Svým stylem se vymyká i osmnácté sérii, a kdyby se objevila někde ve čtrnácté, nebo dokonce ve dvanácté, tak by mezi nimi trčela, jako by patřila do jiného seriálu. Je zvláštní postavit si vedle sebe roztomile brakový příběh se zoufale neschopnými Cybermeny a pak tohle. Odchod Romany II a K-9 zabolel. 80 % The Keeper of Traken - pro mě je to rozporuplná epizoda, protože sice vypráví neobratně sestavený příběh, ale přináší zpět mého oblíbeného záporáka, bohužel v nepříliš charismatické verzi. K sestavě se přidala nová společnice, která si mě taky nezískala. 70 % Logopolis - první dvě regenerační epizody jsou nezapomutelné a ta třetí má alespoň slušného záporáka. Ta čtvrtá je ovšem naprosto tuctová. Divné prostředí, nevýrazná zápletka a jalový konec. Nebavilo mě to, ani přes některé velmi světlé momenty. Jen díky nim se výsledek přehoupl přes průměr. Na průměr seriálu nemá ani náhodou.

plakát

Doctor Who - Season 17 (1979) (série) 

70 % Destiny of the Daleks - všemi zbožňovaná princezna Astra se vrátila. Tedy svým způsobem. Romana I byla vyměněna za Romanu II s její tváří a charakterem. Jako proč ne, já se tomu bránit nebudu, i když jsem si její první verzi oblíbil. Epizoda jako taková je ovšem pohříchu průměrná. Buď měli scenáristé slabou chvilku, nebo je přepadla lenost, protože si pomáhali výplňovými scénami. 100 % City of Death - výborná epizoda s fantastickým záporákem, skvělým prostředím a chytře vymyšlenou zápletkou. Jedna z vrcholných epizod čtvrtého Doctora. Scéna s Johnem Cleesem je špičková a naprosto trefná. 80 %  The Creature from the Pit - kdyby nebylo vyloženě odporné Lady Adrasty a téměř kruté atmosféry, tak bych byl v hodnocení přísnější, protože v ději se vrší jedna kravina na druhou. Od idiotsky vymyšleného zdůvodnění pro výměný obchod, přes mimózní příšeru, až po vyloženě magorský plán na záchranu planety. Jako celek to plus mínus funguje, ale v jednotlivostech to skřípá až to hezké není. 80 % The Horns of Nimon - ani nevím, proč se mi to tak líbilo. Možná díky neobvyklým monstrům, možná díky zápletce plné nedorozumění a útěků. Každopádně má pro mě své kouzlo, které bohužel asi neocení každý. 90 % Shada - Část scén kvůli stávce pracovníků BBC nebyla nikdy natočena, takže je odvyprávěna jen samotným Tomem Bakerem, což ovšem nás veterány ztracených epizod nemůže rozházet. Shada je skvělé dobrodružství, které fádně jen vypadá. Ve skutečnosti se ponoří do spletité mytologie Pánů času a představí dalšího z řady smrtonosných záporáků. Mysteriózní atmosféra jako by už předznamenávala příští sérii.

plakát

Doctor Who - Season 16 (1978) (série) 

70 % The Ribos Operation - celou šestnáctou sérii zabírá jedno dlouhé pátrání po šesti částech Klíče času. Bohužel se začíná zrovna tou nejméně výraznou a nejzbytečnější epizodou, jejíž jediný klad je příchod nové společnice Romany. 90 % The Pirate Planet - námět je fantastický, provedení velice slušné a naroubování na hlavní téma série chytře vymyšlené. Líbilo se mi že je epizoda zlověstná, ale zároveň vtipná. 70 % The Stones of Blood - když se nebudu bavit o divných monstrech a částečně ujeté zápletce, tak by z toho byl docela slušný horor. Jenže to by si musel scénář odpustit vtipné narážky. Tady humor naopak vyloženě škodil. 70 % The Androids of Tara - přišlo mi zvláštní, že se na téhle planetě vyrábějí androidi k nerozenání podobní lidem, ale i tak tam pobíhají vojáci s mečem a dobývají hrady. Příběh jako takový je fajn, i když ničím nepřekvapí. 80 %  The Power of Kroll - hlavním tahákem je pochopitelně ono obří monstrum, které vypadá skutečně působivě, a scény s ním mají své kouzlo dokonce i po těch pětačtyřiceti letech. Zbytek epizody je ovšem variací na už několikrát odvyprávěný příběh o zlých kolonizátorech a hodných domorodcích. 80 % The Armageddon Factor - co říct a neurazit. Příběh je fajn, postavy jsou fajn, včetně velice sympatické princezny Astry, tak sympatické, že se s ní nechtěl rozloučit vůbec nikdo. Záporák je správně démonický a zápletka poctivě využívá všech šest dílů. Jenže ten konec je fakt na pěst. Doctor se snažil, celý vesmír procestoval a nakonec se stane tohle!? Šlo vymyslet naprosto cokoliv, ale použije se takhle laciný a nanicovatý závěr. Pro mě je to zklamání.

Poslední hodnocení (4 163)

Doctor Who - Season 18 (1980) (série) (S18)

15.05.2024

Doctor Who - Season 17 (1979) (série) (S17)

09.05.2024

Doctor Who - Season 16 (1978) (série) (S16)

07.05.2024

Doctor Who - Season 15 (1977) (série) (S15)

05.05.2024

Duna: Část druhá (2024)

29.04.2024

Doctor Who - Season 14 (1976) (série) (S14)

25.04.2024

Doctor Who - Season 13 (1975) (série) (S13)

22.04.2024

Operace Fortune: Ruse de guerre (2023)

20.04.2024

Doctor Who - Season 12 (1974) (série) (S12)

17.04.2024

Reklama

Poslední deníček (24)

Top 10 za rok 2023 - bez pořadí

The Covenant