Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Pud sebezáchovy (1999) (epizoda)

Královna tvrdila, že Sedmá je jediný Borg který se kdy osvobodil od Společenstva. Od téhle epizody dál budou přibývat jeden za druhým. Scéna u táboráku s vypsychlou Sedmou a vzpomínajícími drony je perfektní.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Equinox, část druhá (1999) (epizoda)

Trochu slabší pokračování vynikajícího prvního dílu doplácí především na zaměření na posádku Voyageru. Kdyby se děj více věnoval morálnímu bahnu v němž se Equinox plazí, tak by byl dojem silnější. Pragmatický psychopatický Doktor mě ovšem potěšil. Nedá se to počítat jako osobnostní rozvoj, ale i tak si Robert Picardo každé vybočení ze škatulky strašně užívá.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Bomba (1999) (epizoda)

Tahle epizoda už ve VOY jednou byla, byla lépe zpracovaná, napínavější a měla uspokojivější konec. Morální integrita kapitána Janeway občas přechází až do stupidity.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Relativita (1999) (epizoda)

Epizody s cestování časem moc rád nemám - až na malé výjimky. Představa že Federace nakonec zmutuje do společnosti v níž je tohle běžné, se mi dost příčí. Proti epizodě jako takové nic nemám. Dvě Sedmé jsou lepší než jedna, a Jaye Karnese uvidím rád kdykoliv a v čemkoliv.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Ten, kdo mě hlídá (1999) (epizoda)

Odhlečený díl který místy trochu pozohýbal charaktery, ale nenechte se zmýlit - z části nakousnutých motivů seriál těžil celé dvě zbývající sezóny. Velvyslanec řádil jako muslim na služební cestě do Evropy, ale tuším že chudák Kathryn si výměnný pobyt moc neužila.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Největší, nejepičtější a dost možná nejlepší fantasy film jaký byl kdy natočen, což ještě zdůrazňuje existence prodloužené verze. Ta dovypráví osud Sarumana, vysvětluje pohnutky Faramira a přidává několik podzápletek. Peter Jackson se od předlohy odchýlil asi nejvíc v celé trilogii, jenže co naplat - změny byly vesměs ku prospěchu. Scéna zapálení majáků je jedním z příkladů, protože se i díky nadpozemské hudbě drze zařadila mezi nejsilnější momenty trilogie. Soundtrack je diskutabilně nejlepší z celé ságy. Postupně zazní všechny hlavní motivy, včetně téměř zapomenutého motivu Kraje. Při jeho rozeznění jsem cítil, že stín zla roztahujícího se nad Středozemí je definitivně pryč.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Moloch (1999) (epizoda)

Maloni jsou jedna z těch zajímavějších ras Kvadrantu Delta. Zajímalo by mě jak vypadá jejich civilizace, protože to s čím se Voyager setkává, jsou sotva typičtí zástupci tohoto druhu.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Kroužek expertů (1999) (epizoda)

Zajímavý námět, skvělé charaktery a netradiční řešení situace. O téhle partičce bych chtěl vědět víc. Škoda že ji scenáristé nepoužili jako hlavního nepřítele celé série.