Na hraně zítřka (2014)

Odsejpalo to od začátku do konce, Tom tam hupkal jedna radost, Emily taky, potvory skákaly, všechno to bouchalo a ještě jsem se občas usmál. Hromnicový restart jakožto podhoubí pro scifi nářez ala hvězdná pěchota? No.. uz jsem zažil horší dobroty. A světe div se, nevim jak to dokázali, neprišlo mi, že bych se někdy během filmu ztratil, což je vzhledem k počtu restartů naprosto famózní. Celkem jsem se bavil mnohem víc než u návratu prvího avengera. Takže za mě supr biják.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Jako výsledek experimentu bujarých účastníků prvního ročníku střední školy to není vubec špatné! Ba naopak! Chvílema jsem se dokonce přistihl, že nespím. Především jsem ocenil momenty, kdy se film vyhýbal humorně napsaným situacím v knize a exceloval vlastními nudnými okamžiky. Na místo toho aby šel Allan svou vlastní cestou, zkouší čistit podrážky Forrestovi s elegancí retardovaného Fantozziho, což kupodivu budí spíše soucit než dráždění bránice. Jednu hvězdičku čistě za odvahu, jinak totální srágora.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Trochu zklamání, na Kapitána Ameriku to bylo naprosto zbytečně ponuré a vlastně se to ani nemuselo jmenovat „Winter Soldier“ kterýžto tam nemusel být. Melodrama s upadlým kámošem prostě vyznělo ploše a jakoby mimochodem. Hlavní padouch byl znám prakticky od začátku filmu, takže žádné velké překvapení se v tomto směru nekonalo. Lítající letadlovky dneska nikoho nedostanou a už od avengerů je jasné, že to není dobrý nápad. Vstup zdarma má každý, kdo jde zrovna okolo a programové jádro přímo pod skleněnou kopulí na spodku něčeho co lítá je opravdu ideální umístění pro takovou komponentu. No… asi to bude tou nálepkou hydra inside. Rádoby moralistický výlev jakéhosi tribunálu uspořádaného za účelem exhibice zrzaté kozajdy si autoři mohli ušetřit. No a co se povedlo? Za mě opravdu supr akční scény. Naprosto bez výhrad. Prostě masakr. A za mě bod za Arnima Zolu. Ulítávám na správně ujetejch šílenejch vědcích a inteligencích na monochromatickejch monitorech :) Škoda jen, že tam byl jen jako návnada, za mě si určitě zaslouží víc :) Jen si protě musím postesknout nad tím, že kdyby se je příběhu všechnu tu akci a konání postav podařilo líp odůvodnit a pospojovat, mohla to být opravdu super zábava.

Noe (2014) odpad!

Příšerná slátanina a zářný příklad toho, že lepší než točit sračku je netočit nic. Přišlo mi, jak když se někdo pokusil natočit MadMaxe podle bible. Samoúčelné rádoby akce tam byly a nemusely vůbec být. Ve velkolepé (haha) scéně (facepalm) jsem čekal každou vteřinu skřety v druhé vlně a Rohanskou jizdu. Tentokrát z leva. Bylo mi trochu líto, že to tak rychle utnuli, jsem skálopevně přesvědčenej, že skřeti neprošli až při finálím střihu. Třeba se jich dočkáme v rozšířené edici. A ta snůška hemzů... Nejakým moudrem to mohl zachránit už jenom Dwayne Johnson. Rapla mi bylo líto. Teda, že v tom hrál.Taky mi bylo míto mě, že sem na to koukal.

Ip Man: Zrození legendy (2010)

Čutající Dennis To neomrzí :) Za mě by mohlo být více toho čutání a méně kecání.

Stalingrad (2013) odpad!

Hříšerná snůška nesmyslů. Bylo mi z toho na blití od začátku do konce. Asi by se tu šlo bavito tom jestli byly horší dialogy nebo herci nebo ten patlátor co to natočil, ale je to jako se bavit jestli je lepší chytnout průjem ve tři ráno, nebo až v půl čtvrtý. Dohromady to dělá dojem lišky Bystroušky co vojebala šneka v pátek po o když se vydal přes tříproudovku. Je to barevné a hýbe se to... komu to stačí, tak gratuluju.

Bílí muži neumějí skákat (1992) odpad!

Tragikomedie o partnerské krizi s aktéry blbého, blbějšího a úplně vymatlaného, kteří jsou na mentální úrovni toluenem vyjeté skvadry v prvním ročníku vylitých středoškoláků. Film má docela smysl, jeho problém je, že je prezentovaný především jako komedie. Já se teda nezasmál snad ani jednou. Což mi přijde na komedii krapátek smutná bilance. Rádoby vtipné hecování o matce toho či onoho není humorné ani poprvé a jeho opakováním index zábavy určitě neroste. Jako drama je to průměrné, a oba hlavní aktéři svoje role docela dávají, to však zase shazuje snaha o humor. Prostě mi pro přijde, jako když chtěl někdo natočit drama a aby to šel někdo do kina, musel z toho udělat komedii. Výsledkem není ani kočka ani pes. Jo, a abych nezapomněl, basket je tam jako kulisa bez valného významu. Stejně tak mohli kluci chodit na ryby nebo jezdit na kole. A jestli chcete drama s basketem, pusťte si radši kouče Cartera.

Jailbait (2014)

Viděl jsem to prakticky omylem. Nic jsem si o tom před puštěním nenašel a přátelé, měl jsem to udělat. Je to takový dramaeroťák. Silikonová drama kráska dostává čočku nebo jí někdo olizuje prakticky od začátku do konce. Pihatka je to sice fajn, ale ty její laní pohledy nemůžou fachat jako náplň hodiny a půl. Půl hvězdičky za laňku a půl za spolubydlu :)

Samuraj (2003)

Je to takové naivní, ale bavil jsem se od začátku do konce :) Sympatický bělohlávek co vypadá, že ho odfoukne nejbližší poryv větru proplouvá příběhem aby na správném místě zasáhl :) Případně zasáhl i vícekrát :) Souboje vlastně nejsou tak super jak by mohly být, tady jde spíš o to jak se vypráví, dokonce se do některých vešlo i trochu humoru :) Oficiální text distributora k tomuhle filmu je asi jako by u titanicu nekdo napsal, že to byla loď co plula a potom co narazila se potopila :)

Azumi (2003)

Teda netušim jak ostatní, ale mě totálně sejmul ten zvrat při půlení :) Měl jsem z toho pocit jak když po hodině a půl my little ponny přejde plynule v happy tree friends ;) Za mě tam nemusela být scéna s uchylnym běloušem na louce. Nemělo to ten správný náboj :) Jinak celkově příjemná vyvražďovačka s typicky japonskou změnou rytmu :)