• Krátkometrážní

Kytice (2000)

Rodenův šílený smích a to jak se z něj práší mě nepřestává fascinovat :-D

Vlasy (1979)

Při každým shlédnutí si říkám, že musím ještě nějakou tu hvězdu přidat...

Den D (2008) (pořad)

S odstupem času hodnotím jinak jednotlivé investory, než když jsem pořad sledovala kdysi dávno na ČT1. Co se ale nemění je že pan Rostock je arogantní vůl a ten jejich moderátor by za ty pitomý otázky lidem a nemožný vstupy zasloužil jednu kopačku mezi.

Halloween (1978)

Milá, úsměvná klasika. Ovšem český dabing opět nezklamal. Odkdy se "bogeyman", tj. strašák, překládá jako černej chlap?? :-D Když děti straší malého Tommyho, že si pro něj přijde černej chlap, jedná se o fatální neznalost angličtiny, nebo čistokrevný rasismus? :-) A kdo by nevěděl co je to strašidelný turek, o kterém celý film mluví malý Tommy, má na mysli obyčejnou halloweenskou dýni :-) Opakují se zde stará dobrá hororová klišé, která byla tak dobře shrnutá ve Vřískotu. Utíkám-li před vrahem s nožem v ruce, utíkám vždy po schodech nahoru. Pokud se snažím před ním uprchnout, zavřu se do skříně, ve které jsem sice v pasti, ale řídím se heslem "nevidím já tebe, nevidíš ty mě". Sex=smrt. Povinné ukazování prsou. Vrah sice chodí pomalu, ale vždycky mě dožene, byť utíkám co mi síly stačí. Vidím-li psychopata v noční košili, kterak se snaží uprchnout z psychiatrické léčebny obehnané ostnatým drátem a leze mi na střechu vozidla, stáhnu okýnko a vystrčím hlavu, abych na něj dobře viděla :-) A tak dále a tak dále.

Lesní duch (2013)

Ze slibovaného nového dílu Evil Dead se po několika letech oddalování natáčení vyklubal přece jen remake. Remake v tom smyslu, že se dostáváme na počátek dějové linie prvního dílu, byť trochu poupravené (viz motivy hlavních postav k výletu apod), čili do bodu, kde to všechno začalo. Díky tomu, že jsem viděla několik trailerů, jsem se předem připravila na zklamání, že to bude zcela jiné než původní Evil Dead. Jednička mě nikdy zvlášť nebrala a dvojku miluju především pro psycho-humorné momenty, jako je smějící se jelen na stěně, pohupující se lampička, hlavní hrdina mlátící se po hlavě vším, co má "po ruce", nebo úžasná scéna před zrcadlem. To jsou pro mě nejsilnější momenty původního Evil Dead. To vše zde zcela chybí. Na základě trailerů jsem předem odsoudila, že by mě film s gore scénami a hektolitry krve měl čím oslovit. Prasárny alá podélně rozříznutý jazyk mě nikdy nebrali, hrůzu mi to nenahání a vůbec, mám se u hororu bát nebo se u něj poblejt?? Jenže: z Evil Dead 2 si můžu pustit jen vybrané scény, jelikož dějovou linii má úplně na štíru. Vedlejší postavy v původním Evil Dead mi byly naprosto ukradený, ne-li že mi ve filmu přímo překážely; to byla prostě sólo jízda mistra Ashe, ostatní mě těžce nezajímali. Remaku se nedá upřít to, že postavy jsou zajímavé. Dokážu si představit jednu sortu diváků, která fandí pouze a jedině Davidovi, který je ztělesněním Ashovi odvahy, i sortu diváků, která fandí Ericovi, který je sice jedna velká chodící bolístka, ale je to pohodář a navíc trochu vypadá jak John Lennon. A co se dějové linie týče: jakkoli to překvapilo i mě, do filmu jsem se zažrala tak, že třičtvrtě hodina utekla ani nevím jak. U některých konkrétních scén jsem se přistihla, že skoro ani nedýchám očekáváním, jestli si ta holka teda uřízne kus obličeje nebo ne... u čeho mi spadla čelist byla horká scéna ve sprše, jelikož nic podobného jsem ve filmu nikdy neviděla. Naprosto dokonalý efekt byl zvuk sirény, který mě doháněl k šílenství a vyburcoval ve mě ještě větší napětí. Moc se mi líbilo, jak se naplňovaly jednotlivé obrazy z Knihy nemrtvých. Co rozhodně potěšilo bylo hudební téma, které bylo v Evil Dead 2 a objevilo se tu asi ve třech scénách. Scéna s posedlou rukou byla nechutnější a drsnější než v originále, je zase ale méně nápaditá a opět v ní postrádám onen šílený černý humor. S původním Evil Dead tak tento "remake" nemá skoro nic společného a především je to pro mě úplně jiný žánr. Co u mě ale přehouplo misky vah byl konec filmu, o kterém jsem se snažila vymyslet nespočet různých variant, jak by mohl vypadat, ale opět mi spadla čelist. Nemusím se zrovna dívat na to, jak někomu cpou motorovou pilu do pusy, ale napětím jsem měla vytřeštěný oči a především jde o to, kdo vyhrál... a kdo nevydržel do konce. To mi vzalo dech. Stejně tak jsem měla ráda konec Evil Dead 2, jelikož se nekonal happyend; a tenhle konec... mohl být klidně ještě trochu krutější :) Hodnoceno jako remake, je to jednoznačně jeden z těch lepších, po sra*kách Friday the 13th (!) a A Nightmare on Elm Street (!!!!) je to milé překvapení, takový normální průměr. Hodnoceno jako horor bez nálepky Evil Dead: napínavé, s atmosférou až do poslední vteřiny, s rychlým spádem a takovým sledem událostí, že je divák neustále ve střehu. Místy nechutné a hodně, hodně krvavé... Není to zcela můj šálek kávy ale tenhle film mě opravdu dostal. Lepší průměr.................nicméně, Evil Dead 2 to nikdy nepřekoná :)

Americká krása (1999)

Na mě trochu moc drsný a surově podaný, jinak prvotřídní film. Čtyři a půl hvězdy.

Nic než pravda (2008) (pořad)

Lehký děvy, rasisti a jeden pyroman ze sebe dělaj před národem totální idioty a při svý inteligenci si domů neodnesou ani korunu.

Lincoln (2012)

12 nominací???? Za co???