Senna (2010)

O F1 se pramálo zajímám, ale tento životopisný dokument je udělán takovým způsobem, že to vůbec nevadí. Ukazuje kariérujednoho talentu, který se nebál prosadit a snažil se dosáhnout svého. Při sledování to vůbec nevypadá jako sestři různých částí Sennovo života. Plyne to svižným tempem a rozhodně to není nuda, jako valná většina životopisných filmů či dokumentů.

Žena v černém (2012)

Nemám duchařské filmy moc ráda, děj tohohle je na stejné brdo jako už u desítek podobných počinů. Přesto nemůžu říct, že by film nebyl zajímavý. Má totiž něco, co jiným podobným snímkům chybí, opravdu tajmenou a mrazivou atmosféru a napětí, které by se dalo krájet.

Marley a já (2008)

Mám tu smůlu (nebo štěstí), že jsem četla knížku. A ta je naprosto úžasná. Film jejích kvalit nedosahuje a sklouzává do průměrnosti. Takže vítejte, další průměrná americká romantická komedie, která neurazí, ale také nic nepřinese.

Muži v černém 3 (2012)

Tohle je naprosté zlamání. Vtipné scény nebyly vtipné, snad ani jednou jsem se nahlas nezasmála a lehný úsměv na tváři jsem měla snad jen dvakrát. Celý film se neskutečně vlekl a rozhodně nedosahoval kvalit těch předchozích dvou dílů. Příběh mohl mít potenciál, ale tvůrcům se ho nepodařilo využít. Snad jen konec mě trošku dojal.

Sněhurka a lovec (2012)

Pro mě příjemné překvapení. Když si člověk odpustí neustálé srovnávání s klasickým příběhem Sněhurky, je film relativně dobré fantasy, které příjemně pobaví. Také mě zaujala vizuální stránka, několikrát jsem si říkala, že ten nebo ten záběr je opravdu povedený a zpracování Temného lesa působilo opravdu tajemně. Proto bych se nenechala odradit předsudkama a všem kdo mají rádi fantasy film doporučuji.

Zátoka (2009)

Člověk je opravdu sobecký tvor a někteří jedinci zvláště. Nemohla jsem uvěřit že je tohle vůbec možné. Tohle dělat jednomu z nejinteligentnějších stvoření planety? Vodnímu živočichu, který nejednou zachránil lidský život a který čas od času člověku nabídne svou společnost, a pak zase zmizí do širého oceánu. Když jsem viděla s jakou radostí a elánem delfíni plavou, pochopila jsem, jak pro ně musí být frustrující trávit celý den zavřený v malém obdélníkovém bazénu bez vln a svobody. Stydím se, že jsem si nikdy neuvědomila, jak je špatné, že jsou cvičeni a zavřeni bez volnosti. A co potom to co se děje v zátoce. Nelidské a kruté zacházení, vraždění nevinných tvorů pro nic. Je září, každé září probíhají v zátoce jatka, možná zrovna právě teď. Mrazí mě při tom pomyšlení a stydím se, protože vím, že bych neměla odvahu se vzbouřit a něco udělat. Ještě že jsou na světě lidé odvážní, bojující za svou věc, přesně tak jako tvůrci tohoto dokumentárního filmu.

Talisman (2012)

Klasický romantický film, který ale o proti spoustě jiných současných počinů v tomto žánru, není zase až tak špatný. Efronovi podle mě tahle role sedí a určitě se od dob Muzikálu ze střední herecky kousek posunul. Faktem ale zůstává, že i tak je jeho herecký projev pouze průměr. Jinak jeho český dabing je naprosto příšerný a vůbec mi k němu hlasově nesedí.

Miláček (2012)

Role sexuálniho symbolu francie 19. století tedy Pattinsonovi nesedí. Působí slizce a odpudivě a celý film jsem si (kromě toho že jsem si přála aby už byl konec) říkala, co na něm ty ženy vidí, protože mi byl vysloveně odporný. Pattinsona nezbožňuju, jako půlka populace, ani ho nesnáším jako zbylá půlka, ale faktem je, že jsem si celý film říkala jak ten člověk neumí hrát. Nebo umí, ale pořád tak nějak stejně. A to jeho nesmyslné přežvýkávání čehosi bylo také hodně zvláštní, to je možné použít v roli upíra neustále toužícím po krvi, ale v roli nenapravitelného svůdníka? No nevím.

S ledovým klidem (2012)

Z chlápka, který je na začátku filmu vyklepaný z toho že mu zkrachovala firmička, se jako mávnutím kouzelného proutku stává bezohledný smrtící agent schopný udělat cokoli, jen aby zachránil svou rodinu. Děj, jestli se dá tedy mluvit o ději, se skládá jen z nesmyslných a nezáživných honiček a chybí zde jakýkoliv náznak dobrého příběhu, který by udělal film zábavným a koukatelným.

Liga mimořádných tanečníků: Tajemství Ra (2011) odpad!

No to je šílený. Dvojka je možná trošku lepší než jednička, protože už člověk ví o co tam tak nějak jde, ale i tak je si ani tu jednu hvězdičku nezaslouží. Zrychlené taneční kreace mi přišly všechny na stejné brdo a to, že to bylo o něco rychleji než normálně, jim na kráse nepřidalo, naopak působily jaksi kostrbatě. Příběh mohl být zajímavý, ale zpracování je naprosto šílený.