Temný rytíř povstal (2012)

V průběhu sledování jsem si pořád říkala, co to s tím každý má, proč má tenhle vesměs průměrný komiksový film takové vysoké hodnocení? Vždyť na tom kromě toho, že to mělo díky velkému rozpočtu parádní trikové provedení, není zase tak nic zvláštního. Snaží si trošku hrát s jistou "mystikou" ale to mi zase tak úplně neuchvátilo. Nakonec mě ten konec ale dostal. Byl předvídatelný už celkem brzo (včetně scény v kavárně), ale nakonec si mě to také získalo a názor jsem přehodnotila. Ono, když se díváte na film, s dobrým hodnocením, máte na něj velké požadavky. Lepší je když člověk od začátku nic nečeká a pak je příjemně překvapen.

Holy Motors (2012)

Měla jsem si před shlídnutím o filmu něco přečíst, zjistit jak se na to vlastěn dívat, pak bych k tomu přistupovala jinak a asi dala i vyšší ohodnocení. Takhle jsem se víceméně nudila i když z hlediska podstaty se jedná o zajímavý myšlenkový snímek.

Atlas mraků (2012)

Z počátku jsem byla lehce zmatená, přebíhalo se z jedné doby do druhé, od jednich postav k druhým a díky tomu, že tam hráli stejní herci jsem nevěděla kde se zrovna nacházím a o koho se zrovna jedná. Chvíli mi trvalo než jsem se zorientovala a pochopila dokonalost celého díla. Je to úžasný pohled na věc, ty drobné nuance, které do sebe zapadají. Je to film, nad jehož smyslem a formou se dá po shlídnutí sáhodlouze debatovat. Něco takového tu ještě nebylo, nebo alespoň ne v takovém podání. Nejvíc obdivuji tu propracovanost a to jak do sebe nakonec všechno zapadne i když spolu všechno souvisí a nesouvisí. PS: Zábavné je i odhalovat kdo koho hraje. V tomhel ohledu je dobré počkat si na závěrečné titulky, budete se u jednotlivých herců divit kdo co všechno hrál....

Total Recall (2012)

Natočit remake je velice ošemetná věc. Nikdo se pak nevyhne srovnávání s původním snímkem, o to víc u tak kultovního filmu. Zde se povedlo natočit poměrně služnou akční sci-fi se spoustou zajímavých honiček a pěkným trikovým provedením, které nenarušuje výsledný efekt. To je ale také vlastně všechno. Nejedná se o nic, co by vybočovalo z řady průměrného akčního sci-fi a ač jsem se nenudila, za pár měsíců si při vyslovení názvu Total Recall vzpomenu zase a jenom na Arnolda.

Okno do dvora (1954)

Napínavá detektivka a to i bez toho, aby se skákalo po střechách domů a prolilo se spoustu hektolitrů krve. Úžasný film

Sousedská hlídka (2012)

Další tuctová komedie o rádoby drsných chlapech, jejichž nově vzniklé kamarádství se projevuje v podobě spousty neotesaných a přisprostlých keců občas proložených nějakým tím citlivým moudrem. Takových fimů je tucet a nic nepřináší. Tenhle se sice snaží o inovaci v podobě mimozemšťanů, ale ani to nestojí za nic. Druhá polovina je o něco lepší než ta první, ale i přesto jsem se příšerně nudila.

Final Fantasy: Esence života (2001)

Na svojí dobu v celku revoluční věc. Hodnotit to před deseti lety, kdy jsme na to s kamarádem v kině hleděli s otevřenými ústy a sledovali na tu dobu neuvěřitelné detaily a provedení prvního celého nehraného filmu v této podobě, dám o hvězdičku víc. Bohužel s odstupem času, dnes, kdy je divák zahrnut dokonalými triky a efekty, které se na něj hrnou ze všech stran, to chce i něco víc. Příběh. A ten zde lehce pokulhává.

Projekt X (2012) odpad!

Zvratky, fetující a opilá mládež, všehosvolný slečny, kecy o tom kdo si ten večer konečně užije... na tohle jsem opravdu už asi moc stará.

Fargo (1996)

Mně na tom filmu nepřišlo nic zvláštního. Další průměrný snímek s ani ne moc originální kriminální zápletkou, který do měsíce zapomenu.