Osamělý jezdec (2013)

Ačkoliv zdejší hodnocení může od snímku odradit, nedejte se. Příběh je víceméně předvídatelný, to ovšem napravují výborné akční sekvence, sympatická ústřední dvojka, geniální soundtrack, výborná výprava, skvělé dobové kostýmy a celé je to vizuálně podmanivé. Rozhodně se k tomu v budoucnu ještě vrátím.

Pochybná žena (1946)

Cary Grant je dokonalý prototyp agenta. Není divu, že z části tvořil předobraz Jamese Bonda. Přestože jsem si spíš přál, aby byl film více zaměřen na špionážní intriky, nakonec je romantická linie velmi příjemná. Ingrid Bergman je svou přirozeností daleko nad ostatními herečkami té doby, které jsem zatím viděl. A Leopoldine Konstantine je v roli Sebastianovy matky opravdu děsivá. Skvělý Hitchcockův film.

Pojistka smrti (1944)

Luxusní film noir, který se fanoušek žánru vychutná plnými doušky. Billy Wilder potvrzuje status režisérské legendy. Herecky vyniká především Edward G. Robinson.

Sherlock Holmes (2009)

Skvěle se doplňující dvojice Downey + Law, démonický Mark Strong, sexy Rachel McAdams... K tomu Guy Ritchie navracející se do ztracené formy. Vizuálně dokonalé.

Promiňte, omyl (1948)

Skvěle gradující snímek s velice atraktivní atmosférou. Pět hvězd je na místě. Skoro jako od Hitchcocka.

Znamení (2002)

Brilantní film, který dávkuje napětí ve velkém, doplněný excelentními výkony všech čtyř hlavních představitelů. Po zhlédnutí už pro nikoho nebude kukuřičné pole jako dřív.

Rozpolcený (2016)

V Shyamalanovi se opět po letech probouzí kvalitní režisér a doufejme, že převezme otěže před tragédem, který se dostal na povrch po Znamení. Fantastický James McAvoy si zde jede zcela vlastní hereckou ligu. Rozhodně jsem zvědavý, co nám přinese jeho spojení s Willisem a Jacksonem za pár dní.

Vyvolený (2000)

Výborný, nevšední, realisticky pojatý superhrdinský origin. Shyamalan byl v této době režisérské eso. Skvěle gradující napínavé scény a brilantní závěr.

Čínská čtvrť (1974)

Úchvatný snímek s vynikajícím Jackem Nicholsonem. Roman Polanski v nejlepší formě. Výjimečný snímek s dech beroucím finále jako třešničkou na dortu.

Elysium (2013)

Přes ne úplně pozitivní recenze jsem rozhodl na snímek kouknout s pětiletým zpožděním. A byla to chyba. Příběh je sice klišoidní, ovšem herecké výkony jsou parádní (hlavně teda Sharlto Copley) a to zpracování... Bože, to je lahůdka. Díky tomu odpouštím Blomkampovi slabší scénář a vlastně všechno, co by ještě mohlo vadit.