Záskok (1997) (divadelní záznam)

Jako Cimrmanem nepolíbený a divadelní zpracování úplně neobdivující jsem byl přesvědčen přítelkyní, ať se na to s ní podívám. Nakonec jsem se bavil více než ona.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

To, co dělá tento film výjimečným, je akce. Ryzí opravdová akce, při které se nevyplýtvá hromada digitálních triků. Díky bohu za tvůrce, kteří nepropadli zaklínadlům digitálních kouzel, a za producenty, kteří se nehoní za tím, aby byl film rychleji a levněji dokončen. A v neposlední řade za Toma Cruise, který i v pětapadesáti letech překonává hranice, na které si dnes už netroufne ani dvacátník.

T2 Trainspotting (2017)

Milovníky jedničky tento snímek určitě potěší. Já se do této skupiny řadím a jsem velice spokojen. Danny Boyle mě zklamal málokdy. Práce s kamerou je velmi povedená. Scény v drogovém opojení jsou opět návykové jako před jednadvaceti lety, ovšem už ne v tak hojném počtu. Přece jenom hlavní hrdinové se s heroinem už víceméně rozloučili. Tímto se dostáváme k další velice důležité složce filmu - hereckému obsazení. Za polovinu úspěchu považuji to, že si všichni z původní herecké sestavy udělali čas a vrátili se k rolím, které je "udělaly". Příběh sice nepřínáší nic inovativního a dá se považovat za nejslabší stránku filmu, i přesto je však na velmi dobré úrovni. Vyprávění příběhu stojí také na opravdu perfektně zvoleném playlistu, kde jsem byl mimo jiné potěšen mými oblíbenými The Clash a v závěru jsem se dočkal i tolik očekávaného Iggyho Popa. Objektivně hodnotím za čtyři hvězdy. Subjektivně a nakrmený velkou dávkou nostalgie dávám za pět, protože už dlouhou jsem nebyl z filmu takhle naměkko.

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Oblíbený seriál, na kterém baví především komické vložky způsobené fobiemi hlavního protagonisty. Detektivní zápletky jsou někdy dobře propracované, někdy nám zase dochází, jak to bylo, dříve než Monkovi. Chemie všech hlavních postav mezi sebou perfektně funguje, ať už jde o dvojice Monk - Sharona (Natalie), Monk - Kapitán Stottlemeyer, Stottlemeyer - Randy, popřípadě Randy s Sharonou a posléze s Natalie. Jelikož se v každém díle řeší jiný případ, tak nevadí, když o nějaký díl přijdete. Jediný případ, který se táhne celým seriálem, je pochopitelně vražda jeho manželky. Na pět hvězd to asi uplně není po technické stránce, ale protože se mi u něj dobře relaxuje, tak mu je dám.

Ve jménu krve (2016)

Nemohu si pomoct, musím dát plné hodnocení. Gibsona mám strašně rád a strašně jsem se na ten film těšil. Bylo fajn vidět film, který je poctivě natočený a na akční scény nevyužívá žádné stupidní počítačové triky. Je škoda, že film skončil dřív, než se mohl pořádně rozjet, ale to dávám spíš za vinu tomu, jak se tomuhle projektu podkopávaly nohy. Richet mě znovu utvrdil v tom, že je při nejmenším velmi zajímavým filmařem. Herecké výkony byly super, akorát mi tam moc neseděl Diego Luna v záporné roli. Pro mě je až moc sympaťák na to, aby hrál někoho takového, což v mých očích uškodilo i jeho výkonu, ale dá se to přežít. Jediným větším zklamáním tak zůstal scénář. Snad se v příští herecké příležitosti dá Gibson se schopnějším scénáristou.

Mafiáni (1990)

Asi 40 minut jsem film sledoval s naprosto odporným českým dabingem, než jsem zjistil, že je u videa další zvuková stopa. Normálně mi český dabing nevadí, ale tady to v kontrastu s tím původním vypadalo jako oheň a voda. Scorsese je na gangsterky machr jako nikdo jiný. Výborný De Niro jako Scorseseho dvorní herec v době, kdy neskákal z jednoho hloupého projektu do druhého. Joe Pesci ve své oscarové roli zakomplexovaného sadisty je dost srandovní a hrůzu nahánějící zároveň. No pro mě zůstane napořád Leo Getzem :-D Z hlavní trojice mi nejvíce vadí Ray Liotta, ale musí se mu nechat, že se snaží. Aspoň jednou v životě.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Ritchieho filmy mám rád. Filmy Sbal prachy a vypadni a poté Podfu(c)kem si nasadil laťku příliš vysoko a svými dalšími filmy už ji nepřekročil, přesto mě jeho tvorba baví. Tento snímek má vše, co ve filmech vyhledávám. Vtip, nadhled, protikladné hlavní hrdiny, akci a Hugh Granta v netradiční roli (toho normálně nevyhledávám, ale tady potěšil). Konec filmu naznačuje pokračování, ale zřejmě k tomu nedojde, což je z mého pohledu škoda. A nakonec taky bylo fajn, že to konečně těm nafoukaným Američanům a Rusům natřela třetí strana aneb když se dva perou, třetí se směje.

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Pamatuju si, když na to dávali upoutávku v televizi a já si myslel, že je to nějaký film od Tima Burtona. Tak jsem v ten den večer usedl k televizi a zjistil jsem, že to není od Tima Burtona a už vůbec se nejedná o film. Tento vizuálně dokonalý svět jsem si zamiloval nejen díky vzhledu, ale také díky tomu, co bylo uvnitř - originální zápletka s parádním obsazením. Škoda jen, že zůstalo u dvou sérií.

Payback: Straight Up (2006)

Je to barevnější a přímočařejší. Musím sice říct, že původní verze se mi líbí víc (možná je to tím, že jsem na ní odkojenej a už prostě zvyklej), ale i tohle je vynikající snímek. Sice chybí pan Bronson, ale paní Bronsonová mi přišla jako lepší nápad. Slyšíme jen hlas, je to takové tajemnější. Film má uplně odlišné finále, které bylo sice excelentní, ale v původní verzi jsem byl z toho konce nadšenější víc. Ale řekl bych, že to už je zapříčeněno tím, že jsem první viděl verzi z roku 1999 a už jsem ji viděl milionkrát. Každopádně dost srovnání, tento snímek je vynikající a výjimečný. Mel Gibson v mojí nejoblíbenější roli a byl jsem rád, že jsem poprvé po deseti letech nevěděl, jak to skončí.

Fantomas se zlobí (1965)

Výborné pokračování výborné jedničky. Jean Marais má roli navíc, Funes zase více prostoru, tak stačí se usadit a užít si tuhle skvělou jízdu. Pojede se i létajícím autem, no neberte to :-)