Pád (2013) (seriál)

Od začátku nejenže známe vraha, ale zároveň sledujeme jeho rodinný i profesní život. Díky tomu (přestože jsme svědky jeho zločinů) ho seriál nedémonizuje jako bývá zvykem, když je totožnost vraha neznámá. Vyvolává i pozitivní emoce a možná mu někdo může dokonce fandit. Jamie Dornan přesně splňuje, že byste ho jako sériového vraha netipovali. Dále The Fall skvěle demonstruje náročnou práci policejních i lékařských složek, čímž jim sympaticky vzdává hold. Excelentní herecké výkony, chemie mezi ústřední dvojicí, syrová atmosféra a až znepokojivá realističnost volají po pěti hvězdách. Nicméně plný počet bych dal, kdyby seriál skončil po první řadě. Druhá a třetí už šly kvalitou lehce dolů, i když se nejednalo žádný o brutální Pád. Ale již bylo poznat, že v některých momentech scenárista přešlapuje na místě, finále seriálu bylo dosti odfláknuté a v průběhu seriálu byly rozjeté vedlejší dějové linky, které si buď zasloužily nějak ukončit, nebo neměly vůbec být zahrnuté do příběhu.

Pan Holmes (2015)

Hodně melancholický příběh, na který jsem se těšil už jen kvůli tomu, že mého oblíbeného detektiva ztvárňuje McKellen. Bohužel mi film nenabídl úplně to, co jsem očekával, ale i přesto jsem byl nakonec spokojen. Zřejmě jsem nemohl překousnout fakt, že Sherlock je nakonec taky jenom člověk, tzn. čím víc je starší, tím hůře jeho mozek funguje. Svěží mozek má však malý Roger, který Sherlockovi nakonec pomůže vyřešit jeho velkou životní záhadu. Hodně jsem byl unesen z prostředí, kde se natáčelo. Miluju britský venkov a to prostředí bylo úchvatné. Trochu mě rozčílila závěrečná scéna, která byla proti všemu, co Sherlocka dělá Sherlockem, ale to už posuďte sami.

Payback: Straight Up (2006)

Je to barevnější a přímočařejší. Musím sice říct, že původní verze se mi líbí víc (možná je to tím, že jsem na ní odkojenej a už prostě zvyklej), ale i tohle je vynikající snímek. Sice chybí pan Bronson, ale paní Bronsonová mi přišla jako lepší nápad. Slyšíme jen hlas, je to takové tajemnější. Film má uplně odlišné finále, které bylo sice excelentní, ale v původní verzi jsem byl z toho konce nadšenější víc. Ale řekl bych, že to už je zapříčeněno tím, že jsem první viděl verzi z roku 1999 a už jsem ji viděl milionkrát. Každopádně dost srovnání, tento snímek je vynikající a výjimečný. Mel Gibson v mojí nejoblíbenější roli a byl jsem rád, že jsem poprvé po deseti letech nevěděl, jak to skončí.

Pochybná žena (1946)

Cary Grant je dokonalý prototyp agenta. Není divu, že z části tvořil předobraz Jamese Bonda. Přestože jsem si spíš přál, aby byl film více zaměřen na špionážní intriky, nakonec je romantická linie velmi příjemná. Ingrid Bergman je svou přirozeností daleko nad ostatními herečkami té doby, které jsem zatím viděl. A Leopoldine Konstantine je v roli Sebastianovy matky opravdu děsivá. Skvělý Hitchcockův film.

Pojistka smrti (1944)

Luxusní film noir, který se fanoušek žánru vychutná plnými doušky. Billy Wilder potvrzuje status režisérské legendy. Herecky vyniká především Edward G. Robinson.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Zlatá Ordinace...

Promiňte, omyl (1948)

Skvěle gradující snímek s velice atraktivní atmosférou. Pět hvězd je na místě. Skoro jako od Hitchcocka.

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Pár vtipů bylo dobrých, ale většina zacházela až do neúnosné trapnosti. Jedna hvězda je za nápad a jsem rád, že jsou u nás tvůrci, kteří se nebojí zkusit něco jiného než jen odpuzující romantické hovadiny. Druhá hvězda je za prostředí olomoucké filozofické fakulty, kterou jsem navštěvoval a v jejichž prostorách se natáčelo.

Rambo: Poslední krev (2019)

Čekal jsem, že to bude o něco lepší vzhledem k tomu, jak povedený byl čtvrtý díl. Nakonec by možná bylo lepší, kdyby pátý díl ani nevznikl. Akce je sice solidní a násilí brutální, ale nebýt tento film součástí slavné série, neštěkl by po něm ani pes.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Na mě to bylo až příliš zdlouhavé, některé pasáže tam vůbec být nemusely. S příliš velkou brutalitou jsem počítal vzhledem k tomu, kdo je režisérem, ale myslím, že ta byla ve filmu nezbytná. Herecké výkony byly skvělé, Leo toho Oscara fakt chce. Já jsem příznivcem Toma Hardyho, takže jsem se nemohl ubránit tomu, že jsem fandil spíš jemu. Kamera byla fantastická a to samé můžu říct i o výpravě. Nejpamátnější pro mě je scéna, kdy na sebe Glass oblékl koně. Člověk si říká, že občas je lepší spíš umřít :-D