V hlavě (2015)

Jako niby dobre, ale ze by mie to jaksi dostalo...Nie czakolch, jak se to caly dej potoczy, to je fakt, ale nie myslym se, ze by tu u Pixaru jaksi posuwali tom animowanom tworbe do przodku. Uwidzymy, jak se mi to bedzie podobac napodrugi.

Legendy zločinu (2015)

Tak asi se zgadzom z wiynkszosciom komentow, co tu som. Tom Hardy je tym, czymu isc na tyn film. O jego kwalitach se nimogymy bawic. Ynym mie mierzi, ze uz podobny konsek nakryncil przed pora rokami w serialu The Take, kiery miol o kupa lepi rozwinione wszystki postawy a jejich przemiany. Gdyby to nimialo punc "realnych postaw", tak to taki ohlas nie zrobi. Chybialo mi tam cosi, na co bych se chciol podziwac eszcze roz. Bo, jak bedym chciol widziec Toma Hardygo w gangsterce ze 60tych rokow a w Londynie, tak se naisto raczyj puszczym tom jego starszom werzje.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Super auta, krajobrazy, barwy, Tom a Charlize. Niby wszystko super, ale jaksi mi to nie starczylo. Uznowom, ze to je film na wielki platno a 3D, na mojim malym monitoru to szlo poznac, ale to, ze jechali ynym tam a zpatki... uz to zrobil Hobit a tymuto wyszlo, myslym, kapke lepi.

Štamgast (1987)

Nigdy zech od Bukowskigo nic nie czytol, ale myslym, ze tyntu konsek dobrze ukozol we filmu, jak to chlapiec myslol. Mickey´mu zech wierzil wszystko, mozna aji tymu, ze to wlasciwie ani nie grol.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Stan we swoji nejdelszej roli asi. Inaczyj film o niczym. Dialogi robione na sile, aby pasowaly do deju albo aby wytlumaczaly, czymu se co stalo... Chwilki byly srandowni, ale to je malo. Omiylane fort to same do kolka. Szkoda no. Uz je tego moc.

850 meters (2013)

Strasznie przedwidatelne... gdo widziol aspon pore takich animakow nie bedzie miec problem na to przisc. Animacja co se detailow a textur tycze na super poziomie. Ale moc se bawiom z kamerom, strzihym a wszystkim moznym. Jednoduchi taki filmy majom byc. Albo aspon jaksiom atmosfere nawodzic, tu zech jom wubec nie czul. A umiym se przedstawic, kiela roboty z tym bylo. A efekt za tom namahe nie stoji

Voda pro slony (2011)

Takze woli dwom, co se majom radzi, dalszych 80 ludzi nie bedzie miec robote a bedom glodowac... no super :)

Ranhojič (2013)

Na co miol tom swojom schopnost wubec nie wiym... moglo se to obynsc bez tegotu ganc wklidu. A czakolch wiyncyj medyckich srand a technik z tej doby. Ale jako wyobrazyni tehdejszych pohledow a relacji miyndzy ludziami to bylo podarzone. Ale takich filmow uz pore bylo

Kingsman: Tajná služba (2014)

Naisto se na niego rod podziwom eszcze roz...ale na popiyrsze to byla fakt wielko niechapaczka.

Divoké historky (2014)

Cosi inszego. Doklad tego, ze na koncu se nie musi wszystko setkac w jednej postawie aby to do sebie pieknie zapadalo. Starczy jaksi jedyn motyw przewodni a gotowe. Wariacje z delkom opowiadanio mo wielki plus taki, ze nigdy czlowiek nie wiy, kiedy se skonczy.