District 9 (2009)

Widziane po drugi a nic se nie zmiynilo. Zamierzyni na psychologiczny aspekt glownych postaw se dycki wyplaci a jak je aji dobrze zrobiony przibieh, tak se nima co dziwic, ze powstanie dobry film.

LEGO® příběh (2014)

Asi to je tym ze to je Lego, ale piana a dym z Lega...? jo poradzym

Rivalové (2013)

Moc dobry film. Sceny ze zawodow zech se uzywol, jak by to bylo nazywo. Calo relacja miyndzy tymi dwoma byla swizno, hned od zaczontku, bez dlogigo przedstawiynio bylo jasne, jak to miyndzy nimi je a bedzie. Kazdy byl extremni, ale obo dwo mieli ku swojimu chowaniu dobry powod, takze ani jedyn nie byl zaporak, ale ani tyn dobry. Gdo to kapke znol, uzyl se to eszcze wiyncyj.

Noc v Roxbury (1998)

Chujowina jak cyp, ale czlowiek se zasmieje. Jak se na to nie dziwo, jako na jaksiom przemyslanom komedie, tak se czlowiek moze dobrze zabawic.

Raubíř Ralf (2012)

Taki normalny. Myslym, ze se szlo wiyncyj pobawic z tym napadym roznie starych a na grafickim inszym poziomie grach. Za 3* no.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Nuda, ale dodziwolch se. Asi tymu, zech wierzil, ze przidzie cosi dobrego. Ale jaksi fort nic. Tyntu humor moc nie bierym.

Gravitace (2013)

Konecznie zas film, kierymu trzecio dymenzja nie ubiyro. Poprowdzie, gdyby ni ji, tak to mo o polowke mniyjszy efekt. Super wyuzyty caly potencjal technologii. Po tejtu stronce absolutno bomba. Dej taki nijaki, az moc naschwolow, ale podobalo se mi, takze hodnocyni musi byc pozytywne.

Světová válka Z (2013)

Zombiki nimom rod, nigdy zech nimiol. Gor teraz, jak jich je we wszystkim pelno. Ale prawilzech se, ze Brad nimoze grac we szpatnym filmie, tak zech to prubnyl. No a wyplacilo se. Spad hnedka od poczontku, zodne dlogi ukozywani, jaki je teraz chlapiec wzorowy tata a tak. Hnedka bum. A akcja se walila caly film. Nie nudzilzech se. Bylo tam pore dziwnych momentow, ale to je w kazdym filmie, do se to przeboczyc. Animacje tez dobre. Walonco se masa zombikow se nie widzi na kazdym kroku. A jak pieknie klapali zymbkami. A skonczylo to tez dobrze. Zodyn wielki happy end, ale ynym nadzieja. Starczy. A Muse na koncu... co wiyncyj chciec.

Muž z oceli (2013)

Dobrze to zapado celkem do przigotowanego Justice League. Marwel jich uz kapke przedgonil, ale DC jedzie pieknie pomalu a myslym, ze aji na kwalicie filmow se to przejawio. Film mo super kulisy a kostiumy (jedne z nejlepszych, myslym). Lois tam moc nie siedzi, ale budiz. Akurat fort nie chapiym tych amikow, kierzi widzom, ze cale miasto se bulo, ale oni se dziwajom a az na nich cosi leci, tak zacznom cosi robic... a to, ze dwo typcy lotajom do kosmosu, spadnom na ziym, chybiom sebom trzi kilometry a potym hnedka ku nim przidzie normalno babka? (to jako MHD w Ameryce tak dobrze funguje?) Ale inaczyj przibieh, miara a propracowanosc efektow dobro. Podobalo se mi