Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010)

Ačkoliv jsem nepřítelem jakýchkoliv dokumentů, po shlédnutí tohoto díla jsem byla skutečně nadšená. Banksy, jako známý streetartový umělec, se tak vyděsil z dokumentu svého přítele Jarrieho, že se na okamžik stal i filmařem a dokument o sobě a jiných streetartových umělcích raději sestříhal sám. Vznikla zajímavá biografie Jarrieho, později Mr. Brainwashe, postavičky, která udělala z volného umění komerci prakticky behěm jednoho dne. Neboli nadšení je pro umění potřeba, ale nadšený blbec může být víc nebezpečný, než netalentovaný chytrák.

Sráči (2011) (TV film)

Depresivní Robert netušící, proč diváci nemají rádi jeho filmy, sází na podobný žánr jako u filmu "Pravidla lži" a toť podle mého dobrý tah. Výborný, sarkastický, temně ponuře humorný film, který se nebojí chodit po tenkém ledě. Pomalý rozjezd filmu doplňuje skvělý a dymanický závěr s písní Michala Davida. Hlavního hrdinu si zamilujete stejně jako ostatní postavy ve filmu. Dokonce mi děj místy připomínal film "po přečtení spalte" - podobně trpký a suchý, avšak úderně vtipný. Velká škoda, že je film jen televizní.

Miquette a její matka (1950)

Nejen že mě film vůbec nezaujal, nepobavil, ale nepřišel mi ani ničím vyjímečný. Hrdinové filmu mi přišli naprosto hloupí, děj filmu nereálný a poučení z filmu žádné. Prostě líbivý kýč.

Slzy extáze (1995)

Hodně experimentální erotický film, jehož hlavní předností bylo, že každou novou minutu vám bylo oznámeno, jaká minuta uplyne, takže vám autoři ušetřili práci při koukání na hodinky v temném sále, kdy už film konečně skončí.

Muži v říji (2009)

Samotný pan režisér se nás diváků ptal, proč nemáme jeho filmy rádi. Odpovědi se však nedočkal, protože ti, co jeho filmy nemají rádi, ze sálu už odešli :) Já jsem tak do poloviny filmu měla podobné zaječí úmysly, nakonec jsem ale zůstala ze zvědavosti, jak film dopadne. Bohužel mi nesedlo pomalé tempo, zdlouhavé scény a nedotažené příběhy hrdinů - přiliš postav a všechyn měly velmi málo prostoru k projevení charakteru. Nejde popsat, v čem mě Sedláčkovy filmy štvou. Tento konkrétní byl jakýsi mix Hoří, má panenko (v pohledu na vesnickou zábavu) a Kaurismakiho filmů (hrdinové nic nedělají, jen čumí a divák si jejich pocity sám uvodí) a nakonec byl natočen podivým stylem, kdy kameramanovi vůbec nevadí, že má v záběru 2 minuty záda hrdiny a nic jiného...

Manéže (1950)

Krásně vypracovaný pohled na zlatokopky, které umí z chlapa vysosat prachy a odkopnout. Také bych to chtěla umět. Samozřejmě je mimochodem ukázané, že ať je ženská sebevětší zlatokopka, vždycky se zabouchne do kreténa. Film navíc skvěle zachycuje pohled ošáleného muže a poté pohled reálný. A konec je nejlepší, správně!!!

Nikdo nic neví (1947)

Dva tramvajáci stěhují mrtvolu. Občas jsem se trochu zasmála, bohužel mě komedie moc nezaujala, opět podprůměr. Oceňuji ale humor a některé gagy.

Šírin (2008)

Jak hodnotit tento film? Fakt nevím, protože něco takového nedokážu porovnat vůbec s ničím. Oceňuji originalitu nápadu. Film připomíná rozhlasovou hru, protože nevidíme, co vidí divačky. A my vidíme ty divačky. Jsou to pěkné divačky, takže je na co koukat a zároveň si můžete dovolit být nepozorní a uniknout do vlastního světa myšlenek a nápadů. Neříkám, že z nudy, ale během filmu jsem vymyslela spousty geniálních nápadů...

Horská kočka (1921)

Na tomto filmu je překvapující nejednoznačnost, jak to dopadne. Obvykle na začátku romantického filmu řeknete: "ano, tahle bude s tímhle", tento film je zvláštní právě tím, že do poslední chvíle nevíte. Navíc Lubitchova hlavní hrdinka je charizmatická a energická, film je opět nabušený vtipnými gagy a obsahuje prvky německého expresionismu.

Nevíte o bytě? (1947)

Skoro podprůměrná komedie s romantickým nádechem. Moc vtipnu nepobrala, na druhou stranu krásně rekonstruuje problém dané doby - nedostatek bytů.