Rande (2010) (amatérský film)

Nadchla mě pointa, jinak byl film trochu zdlouhavý. Kldině by mohl být poloviční :)

Panika v městečku (2009)

Uááá, tak to jsem nečekala. Proč takový hravý film dávají na čt2 od 9 večer? Však je to super pohádka pro děti, není tam nic brutálního, erotického a drastického, takový film by mohli pouštět klidně v sobotu ve 3 odpoledne. Film mi hodně připomínal hry dětí, které vymýšlí neuvěřitelné příhody svých plastových hrdinů a co vidíme ve filmu, to musely snad vymyslet jedině děti. Ponořuji se do děje a mám pocit, že sleduji hru dětí někde ve školce s postavičkami a sled událostí je naprosto nepředvídatelný. SPOILER: vědci, kteří zmlátí mamuta, krávy jako munice, partička karet na padajícím kusu skály, milostný tanec prasete s chobotničkou nebo vášnivý hasič s pěnou, který hasí třídu. To jen tak někdo nevymyslí :)))

Faunův labyrint (2006)

Krásný film, úžasně udělaný, ale zklamáním pro mě bylo, že to vůbec nebyla pěkná pohádka. Ani temná a strašidelná pohádka. Prostě to nebyla pohádka vůbec. Byl to drastický, brutální a nelítnostný film a ani vysněný pohádkový svět malého devčátka nijak neodlehčoval krutou realitu.

Náhradník (1975)

Vcelku vtipná komedie plná lapálií, transvestitů a veselého, pohybově nadaného Pierra. Na scénu s vanou si pamatuju velmi dobře.

Žena bez hlavy (2008)

Jaký je pocit viny? Zajímavé zamyšlení nad failem hlavní hrdinky a jejími výčitkami svědomí, film se bohužel hodně táhne a místy i nudí.

Smrt pana Lazaresca (2005)

Tak by mohl vypadat hororový díl doktora House. Skutečně mazivá cesta starého pána po nemocnicích, která je zpracována velmi napínavě.

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Krásný, milý a vtipný film, který krásně zapadá do tvorby Billyho Wildera. Skoro jsem měla pocit, že film Mamma Mia je téměř okopírovaný - dýchá na nás léto, vzpomínky, krásní lidé a milý romantický příběh. Jenom děj neruší špatně zazpívané písničky :)

Místnost sebevrahů (2011)

Nádherný film, který zachycuje niterné pocity chlapce, Emo. Vysvětluje, co to vlastně znamená, obnáší, jak se může člověk stát emo, jak snadno lze upadnout do deprese, stát se závislým na internetu a jak je možné, že člověk ze zajištěné rodiny ztratí jakoukoliv motivaci k životu. Realistický film s pocity rodičů chlapce i všech ostatních hrdinů laškující s motivem sebevraždy natočený s lehkostí a poetikou. Film krásně doplňují animace ilustrující virtuální svět, do kterého hrdinové unikají. Člověk až žasne nad dokonalostí díla a mladým režisérem, který toho tolik ví.

Tokio X erotika (2001) odpad!

Bohužel musím dát odpad. Film byl příšerný, strašně natočený, prostě hrozný. Nejhorší zážitek z LFŠ 2011. Celou dobu jsem si přála vidět znovu Vodnické zpívánky!

Amer (2009)

Krásný, nádherný, smyslný a sexem nabytý film. Jen si na něj vzpomenu a naskakuje mi husí kůže. Film je poetickou formou vyprávěn vlastně jen pomocí pocitů a emocí hlavní hrdinky. Nemapuje realitu, ale jen její prožívání, dokonale zachycuje strach, vzrušení, chtíč, žárlivost. Nikdy jsem neviděla tak dokonalý film tak skvěle vyprávěný. Nemusíme vidět obrazy, cítíme pocity hlavní hrdinky, prožíváme její příběh a o to silnější je požitek z filmu. Kdyby byl Lynch žena, natočil by svůj Inland Empire právě takto.