Předčítač (2008)

Bezvýchodná životní situace vyobrazena komorně s citem pro detail. Příběh, kde se snoubí láska s nenávistí, opovržení se soucitem a bezmocnost s nadějí. Výborná režie a excelentní herecké výkony - zasloužená soška pro Kate. Ve výsledku tedy neobyčejný filmový zážitek, který dokáže velmi zdatně podráždit divákovu duši.

Zmatená duše (2007)

Bylo to hlavně ze zajímavosti, vidět oblíbeného kamaráda Chandlera ve zcela jiném světle. Přes obavy to dopadlo velmi dobře. Trvalo pár minut zvyknout si na Hudsona v Chandlerovo kabátu ale podařilo se a nakonec musím říci, že mě Matthew Perry hodně překvapil. Jeho výkon je více než přesvědčivý a vůbec celá atmosféra filmu mě nečekaně oslovila. Nakonec taky musím podotknout, že Lynn Collins - ta byla dobrá... :-)

Hotel Rwanda (2004)

Film, který zobrazuje masakr ve Rwandě realisticky, prostou cestou, bez strojeně dojímajících záběrů zcela střízlivým a faktickým pohledem. Tento model, podpořený vynikajícím scénářem, povedenou režií a přesvědčivými hereckými výkony může být očividně působivější než jakýkoli jiný...

Knight Rider (1982) (seriál)

Jako malej jsem to neuvěřitelně žral a když jsem se na to podíval teď tak jsem se pro změnu dobře pobavil. Úplně nenápadný řidič Kitta "maskovaný" v prostěradle fakt nemá chybu...

Valkýra (2008)

Nacistické německo zase z jiného pohledu. Film, který nerozesměje ani nerozpláče ale přesto dokáže nekompromisně upoutat. Napínavé momenty mně spolehlivě zrychlily tep a místy dokumentární charakter mně absolutně nevadil. Každopádně povedený snímek, který s jistotou splnil své poslání a má vysokou výpovědní hodnotu, nicméně do filmové špičky neřadím.

Výměna (2008)

Velmi silný film, nejen o neutuchající naději a lásce ale vůbec o důležitosti boje za spravedlnost. Působivé, precizně zvládnuté a pochopitelně Eastwoodovsky srdcervoucí drama. Nezmínit nelze také obdivuhodný výkon Angeliny. Na druhou stranu samotná dějová linie pro mě nebyla dostatečně přesvědčivá. Místy jsem měl pocit, že si pozvolný spád děje, který by mi sám o sobě nevadil, nedokázal konstantně držet pozornost a zvláště v posledních několika desítkách minut se začala nešťastně vytrácet dramatičnost. Jinak řečeno, film několikrát zapůsobí velmi silnými momenty ale napětí si nedokáže udržet. Dramatičnost a příliv emocí v závislosti na čase je tedy takovou sinusoidou a já bych si představoval spíše exponenciálu. To je pouhý nedostatek k plnému hodnocení.

Fontána (2006)

Zcela vyjímečný film. Jeho neobvyklost si zároveň vyžaduje neobvyklý způsob vnímání a musím přiznat, že jsem právě s tím měl zprvu trošku problém. Ve chvíli, kdy se však člověk dokáže nechat filmem pohltit, naskytá se mu dechberoucí podívaná. Samotný motiv filmu je ve skutečnosti velmi jednoduchý ovšem tuto jednoduchost zahaluje neuvěřitelně komplexní zpracování dotažené do nejmenších detailů. Kamera úchvatná, hudba absolutně odzbrojující a herecké výkony jen podtrhují Aronofského nápaditost. Faktem je, že mám z nějakého neznámeho důvodu z filmu zvláštní pocit, který mi brání dát nekompromisně plné hodnocení ale nakonec, už jenom z důvodu, že nedokáži přijít na jedinou kritickou připomínku a atmosféra celého filmu na mě zapůsobila opravdu hluboce (zde musím znovu zmínit geniální hudbu) soudím, že si tento snímek plné hodnocení zasluhuje.

Kult hákového kříže (1998)

Jak nedomýšlivá lidská psychika může být... Odzbrojující film, který si nebere servítky. Jeho přímost je dechberoucí. Stále aktuální společenský problém zde zcela bez obalu. Vynikající vyobrazení toho, kam nacistické způsoby uvažování vedou.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Poměrně zajímavý a netradičně laděný sci-fi námět, ovšem film na mě působil nedotaženě, často nevěrohodně.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Měl jsem zvláštní obavy co z tohoto filmu nakonec vyleze ale zbytečně. Něžně vyprávěný, pohádkově laděný příběh dokázal příjemnou cestou člověka donutit k zamyšlení na tím, co život přináší a naopak. Precizně provedená, vlídná a křehká ukolébavka plná lásky a humanity, upozorňující na důležitost životního naplnění každého z nás, která snad nemůže nikoho urazit. Nakonec mám ale pocit, že mě film ukolébal až příliš na to, aby mohl silněji zapůsobit.