Východní přísliby (2007)

Dnešní komentář nazvu: Proč jenom čtyři hvězdy!!? Ve filmu se objevují tři špičkové herecké výkony: Viggo Mortensen, Vincent Cassel, Armin Mueller-Stahl!! Díky nim stojí film za vaši pozornost, díky nim neni násilí pouze samoúčelným prostředkem k akci, díky nim poněkud provařená scénáristická berlička drží jako skála ( vy víte co myslim ) a díky nim je režisér Cronenberg opět vítězem!! Opět se potvrzuje, jak moc je dobré míti kvalitní herce v týmu!! Dále chci pochválit vynikající kameru, nevadily mi vůbec dlouhé záběry, které zdánlivě nemají co říct, většinou jsou dlouze snímáni herci, jejich mimika je naprosto brilatní a já byl několikrát naprosto uchvácen tím, co vše jde utáhnout obličejem!! Zasazení příběhu mezi Ruskou mafii se vyvedlo a já se v klidu mohu těšit na další film kultovního režiséra!!...čistých 80%!! Jednou větou:...protože to na pět neni, proto!!:)

Hrdinové a zbabělci (2007)

Fatální egocentrická záležitost Roberta Redforda udělala z možná zajímavého námětu hovadskou exkurzi do nitra proti bushovské politiky!! Film je plný laciných dialogů, které z diváka dělají naprostého blbce, vše je popsáno tak jednoduše, že i pětileté dítě rozpozná oč ve filmu běží a na čí straně autor je!! A přece všichni víme, že to tak jednoduché neni a v nejbližší době ani nebude!! Ve filmu je řada hvězd, a ta řada dělá vše proto, aby to bylo koukatelné, což se při vší úctě daří ( nesmíte se nad tim ale zamýšlet ), plky které se jim derou z úst jsou zahrané přesvědčivě a charizmaticky...já se celou dobu pokoutně usmíval a čekal na další salvu rádoby chytrých řečí!!...100% za zpracování filmu, 0% za obsah!! Jednou větou: Kdyby všechno bylo tak jasně černé a tak jasně bílé!!

Maraton lásky (2007)

Jeden z těch filmů, které mi neudělali velkou radost je...zrovna na něj koukáte!! Mé hodnocení je objektivní, subjektivně jsem někde na dvou hvězdičkách!! David si vybral poměrně zajímavé téma, originální, ale zpracoval ho naprostu nudně jen s pár dobrými scénami!! Očividně je vidět, že nevěděl k jakému žánru se má přiklonit, jestli k bláznivé komedii nebo jen ke komedii!! Já bych uvítal bláznivou komedii, protože jsem se zasmál asi jen dvakrát, za to ale u scén, které jsou opravdu vtipné!! Některým to možná bude stačit, ale mě ne!! Nebýt velice zajímavého obsazení ( v poslední době to píšu často ), výsledek by byl katastrofální, Simon Pegg je opravdu zdatný komik a z minima vytěžil maximum, za to Azaria kromě posypání koulí pudrem nepředvede nic zajímavého, herecky myslim!! Takže sklamání...pro mě sklamání!!..60%!! Jednou větou: Kdyby všichni tlouštíci byli tlustí jako Simon, tak by to nebyli žádní tlouštíci:)!!

Život podle Dana (2007)

Nečekal jsem nic, dostal jsem hodně!! Steve Carell potvrzuje, že JE velmi dobrým hercem a J.Binoch je neskutečná kočka, to zase potvrzuje ona:), samozřejmě že je výborná herečka taky!! Každopádně se tady sešla herecká sebranka, který bych klidně věřil, že jsou ve skutečnosti véééélká rodina, která drží pohromadě v každé životní situaci!! Dlouho se mi nestalo abych fandil všem...tim chci říct, že všechny postavy se mi líbily a byly nabité reálností!! Nevim co bych dodal, možná že závěr vyzní kýčovitě, ale abych pravdu napsal, nepřál jsem si jiný!! Ani Dan by neměnil:)!! Mimochodem, některé věty ve mě zůstanou na věky věků, zrovna teď nevim který to jsou:), ale v hloubi duše vim o nich!!..krásných 80%!! Jednou větou: Doufám, že už jsem svoji knihovnu navštívil, měj se krásně Veroušku!:)

Pastýř (2008)

Obrovské zklamání!!! Po Undisputed 2 bych čekal přinejmenším podobný výkon, místo toho přichází opět strmí pád mezi filmový balast videocéčkové kvality z třetí cenové!! Že film obsahuje tři kvalitní pohledy neznamená, že zapomenu na hnusné ukrajinské prostředí, pardon mexické...na střílecí akce, kde kulky po vystřelení netrefí ani Karosu, na bitky, které mají možná potenciál, ale výsledek je žalostný, na králíka co se sám zavře do skříně, na...to už asi stačí!! Největší chyba je opět v tom, že béčko nesmí příliš využívat venkovního prostředí, pak to všechno vypadá škaredě, šedě, protože se využívá béčkových rekvizit jako jsou třeba auta zapůjčená z mexickýho technickýho muzea, dálniční honička je z části natočena někde na letišti a to nemluvě o papundeklových kulisách hranic, na který by měli i v Hošticích, protože můžou uvolnit až třicet tisíc korun!!! A kam se poděly bitky?? Van Damm+Adkins...za 1) Van Damme pořád na to má...ale Adkins je o třídu pohyblivější, zdatnější a z jeho tukové boule by vymlatil duši!!...za 2) Adkins má před sebou možná zajímavou kariéru, Van Damme už měl zajímavou kariéru!!! Florentine mě zklamal na celé čáře!!...20%!! Jednou větou: Pro mě první zklamání roku 2008, naprosto NEVYUŽITÝ...všechno!! ani nemůžu ocenit souboje...dneska jsem přísnej !!

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Do pekla a zpět, Rambo vás svez:)))!! Jmenuju se John Rambo. Můj životní příběh je prostý. Když jsem byl ještě mladý kluk, udělali ze mě mašinu na zabíjení. Potřebovali chlapa, který všechno vyřeže a nebude mít přitom příliš otázek. Vždycky jsem ale bojoval za dobrou věc, to jsem poznal, i když mé vzdělání je omezené na znalost lidské anatomie, všech zbraní a bojových taktik! Bylo mi jedno kde mě vysadí, pozabíjel jsem všechno co mi přišlo pod ruce!! Když už jsem všechny zabil, vypadalo to na klidný důchod. Ale já vůl se odstěhoval do oblasti, kde zuří už několik let občanská válka!! Zjistil jsem to však až po dvaceti letech, od nešťastného výletu do Afghanistánu ( mě se trojka ale líbí ). Těch misionářů mi bylo fakt líto, tak jsem se rozhodnul, že si trošku provětrám fajfky a předvedu se před tou kočkou co jim šéfuje...ňami, ňami!!:) Musim ale říct, je mi nějakých 62let, že jsem rád za zbraně tohoto tisíciletí. Všechno nějak líp vybuchuje a ty nový kulky nadělaj z člověka několik kousků krvavý flákoty, nemusim tudíž ani moc mířit, jedna kulka ze sta vždycky trefí!!! Po tomhle masakru si dám na chvilku oddych, lidi to prý těžce rozdejchávaj, docela je chápu, byly to hrozný jatka!! Mějte se fajn a kdyby něco, stačí zavolat jen heslo, Kačer...hůuu:)!!...80%. Jednou větou: Takhle by měl vypadat akční film s nulovým scénářem, výborná akce!!

Král Škorpión (2002)

Už jsem to viděl, někdy hrozně dávno a v poho jsem to přežil a docela se mi to líbilo!! Samozřejmě film má svoje mantinely, které nepřekročí ani kdyby se všichni stavěli na hlavu, ale aspoň když už nic, bylo by to každopádně zajímavý!! V té době jsem Rocka neznal, na wrestling nekoukám, a role v Mumiích mi nic neřekla, kromě dvojky, kde je digitálnější než hra z Playstationa jedničky!! Ještě jsem si všimnul, málem bych zapomněl, monstrózní muskulatury, která vynikala v každém záběru!! Proč mu nedat šanci? Nevim! No tak mu ji dáme a zkusíme vytřískat nějaký love!! Stalo se a podařilo se!! Král Škorpion ožil ve své velké roli a nám přinesl zábavný film, se spoustou scén...které známe...které jsou natočené velmi dobře a kdyby neměl film přístupnost od kojenců, možná by z toho nebyla jen rodinná bojovka!!...60%!! Jednou větou: Rock ve filmu projevil i smysl pro komediální talent , který později zužitkuje v několika filmech...podle mě fajn, ale přece ho mám raději o něco drsnějšího!!

Motel smrti (2007)

Nimród Antal je průměrák!! Už jeho první film byl dokonalou ukázkou toho, jak se snažit natočit nudu tak, aby nebyla nudná!! Využil všechna známá dostupná pravidla a mnohým se film líbil!! Mě ne!! Nudou jsem málem spadnul ze židle!! Ale po mnoha kladných recenzích, jem začínal dostávat pocit, že je možný splét se, když sledujete film v jiném rozpoložení než máte...proto druhý film mě má ujistit, zda pravda první je pravdou pravdoucí nebo naopak milnou cestou!! Napíšu to asi takto: Kdyby film měl jenom opět minut déle, musel bych dojít vyvraždit půlku koleje s kamerou v ruce a vynahradit si tak scénáristické lejno, které bylo předlohou podprůměrného filmu s dobrým obsazením!! Takže Nimróde, máš nůž na krku, na další film jdeš s čistým štítem a to jenom proto, že dokážeš pro některé diváky, udělat filmovou nudu koukatelnou!!...slabých 40%!! Jednou větou: Chcípne auto, chcípne mobil, chcípne člověk...kdo ho zabil??

Zákon ulice (2007)

Dneska mě jeden člověk neskutečně naštval, neni to Steven Seagal:)!! Dneska jsem si řekl, že se musim změnit, některý věci nechám dojít do stádija, kdy ze sebe dělám úplnýho kreténa a přitom ještě stihnu kejvat hlavou:(!! Všechno si nechám líbit, ale tomu je konec...teď nastupuje Zákon ulice!! Začnu hned tim nejlepším, když si totiž monitor pořádně zesvětlíte a vemete si baterku do druhé ruky, kterou budete mít zrovna volnou a budete s ní svítit do monitoru, tak na konci filmu uvidíte závěrečnou bitku, která je opravdu velice dobrá a když budete pozorní, uvidíte Seagala v plné parádě bez dubléra!! Škoda tmavého prostředí!! Je tedy s podivem, že všechny bitky ve filmu nejsou natočené tak jako poslední...v celku!! Určitě jde o pokrok, aspoň v tomle směru, jinak je vše při starém a je to hodně efková záležitost!! Ale to nechci rozebírat!! Jsem jeho fanoušek, mírná spokojenost převažuje nad hlubokou skepsí:)!! ...poctivých 40%!! Jednou větou: Eddie jako big-mother-fucker by zasloužil kulku v těle z tohodle filmu, aby z něj na jednu ránu vytekly 3litry krve ( co to jako bylo???), protože mluví jako hulvát:))))...ne, nepřišlo mi to drsný, přišlo mi to směšný!!

Resident Evil: Zánik (2007)

Rozhodně lepší než naprosto tragická dvojka!! Podle mě to na jedničku nemá, kde atmosféra byla zdaleka nejhuzčí, chodby velice úzké a Milla v červeným brutálně sexy!! Trojka měla pro mě vynikající rozjezd, prvních 25min. jsem se bavil královsky!! Pak se film přesunul na dlouho do jednoho místa a i když přišla akce nebyla přesně taková jakou bych očekával, je to věc v kusu a určitě si nemyslim, že je špatně natočená, to v žádným případě, na filmu je vidět každy cent a Las Vegas v poušti má svoji atmosféru a nepůsobí levně natož nepatřičně!! Předem se musim přiznat k tomu, že Milla Jovovichová je moje platonická láska ( přítelkyně promine ) číslo 1 a ve třetím díle jí to ohromně sluší, když k tomu ještě přidala nože...wow, to je panečku balet!!..čistých 60%!! Jednou větou: Russell je dobrý režisér, vždycky byl, umí pracovat s rozpočty jako nikdo jiný a dokáže vždy na 100% prodat to co film nabízí!!