Dokonalé protiklady (2004)

Prostě ne...Prostě nic...Prostě úplně normální, totálně průměrná komedie romantická o tom, jestli mít rád nebo nemít rád pravou lásku, kterou najdete možná zbytečně brzo a o kterou se neumíte postarat a to ani jeden muži a ženo!! Jediný plus a to ještě možná, nekomu to může naopak vadit, že to neskončí srdceryvným dojákem o stopadesáti probrečených kapesníkách, ale prostě jen a jen ubohou:)) druhou šancí!! Já jsem pro, každý si zaslouží druhou šanci...já možná i třetí!!:) V tom možná je špetka originality...bože co to plácám, určitě jsme to už někde drhnout viděli!! Takže všem tvůrcům romantických komedií přeju spoustu úspěchů, protože tenhle žánr dostává v posledních dvou letech pěkně na prdel!!...šťastných 40%!! Jednou větou: Lásko má já stůňu...a dál to neumim, jako tvůrci!!

Beowulf (2007)

Největší chybou bylo, že jsem si dal před filmem dva kousky, protože asi tak po 20min.se mi chtělo tak na záchod, že jsem se doslova modlil, aby už byl konec!!!..zásadně neotravuju lidi chroustáním popcornu (..kecám, taky ho při akčňárnách občas žeru :), natož abych přes ně lezl na záchod..tak jsem trpěl!!!..pokusim to nezahrnout do mého průměrného hodnocení!! Naposled jsem byl napodobném filmu jménem Final Fantasy (..žádná pecka..)!! Animace se od té doby samozřejmě zlepšila, nehledě na fotorealistické okolí, které je taktéž perfektně vykreslené-asi ve dvou případech jsem si myslel, že se jedná o skutečnou krajinu!!! Tady je téměř vše v pořádku....až na to, že je krásně vidět, které postavy dostaly pečlivější péči:), samozřejmě se jedná o ty hlavní, tzv.počítačový komparz je na tom o třídu hůře, zejména v animaci celého těla a v obličejové části co se týče kvality textur!!!..ještě asi ve dvou případech se mi zdál ( nejenom mě ) obraz trhaný...nevim na čí straně je chyba!!!..uf, tak tohle mám za sebou!!!..herecká=neherecká stránka filmu je prostě....i když se jedná o věrné převedení pohybů herce, včetně jeho emocí, klasický živý člověk je stále k nezaplacení!!!!!!..tím pádem leze na povrch otázka, zda by nebylo lepší natočit film klasickým způsobem!!!..upřímě bych to chtěl vidět.... ale na druhou stranu by to stejně sklouzlo k trikovým orgiím!!!.nebo ne?!!...Největší slabinou příběhu je....sám příběh!!!!..legendu neznám!!!..film se odehrává doslova pouze!!na dvou místech!!!!..nikam se nepodíváme, celé území království je nám velkým tajemstvím!!!..scénáristé psali zřejmě impotentní tuškou, protože nám podsouvají neustále podobné scény, stejné dialogy...stejný monolog samotného Béowulfa!!!: Já Béowulf udatný, dám 20 piv a 30 panáků a stejně nebudu na kaši...asi takhle to nějak bylo, několikrát ve filmu zaznělo!!!!...jedná se o banální zápletku..tak proč ji něčim neokořenit!!!??..škoda!!!...pochvalu ale přece jen udělim a to závěrečnému souboji, který je opravdu skvělý, má tah, atmosféru a je velice drsný-celý film je na PG-13 velice drsný!!!..tak jsem u konce a dávám 60%!!!..nedostatek inovací a příběhová plitkost je neopustitelná...a krátil bych o 10min., nuda totiž někdy byla dost znát!! Jednou větou: Když se vám chce na záchod v kině, prostě jděte:)!

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Začátek a několik dalších minut je guláš, kterej je schopnej vás znudit téměř do bezvědomí, pokud nebudete mít náladičku na věci, které normálně nezažijete, neuvidíte, neuslyšíte, dejte filmu pápá a pusťte si raději bezduchej výmaz, protože tady se vám mozkový závity zapotí, kandence šílených scén nezná kalibr a vypočítat rychlost chrlících scén jednu zdánlivou blbost za druhou prostě nejde, ale pokud se zakoukáte, tak film se vám odvděčí dokonalou komplexností, kterou oceníte na konci filmu kdy vám všechno perfektně docvakne!! Navnadil jsem vás?? Třeba jo, třeba ne, máme přece na výběr!! Pustit opravdu jen pokud máte dostatek času!!...pěkných 80%!! Jednou větou: Když natočíte blbost, neznamená to automaticky blbost!!

Žena ve vodě (2006)

No teda...Ještě dvacet minut před koncem jsem chtěl dát odpad!! Dokonce jsem se chtěl sbalit a odejít na jiný program!! Pořád jsem si říkal, kde je chyba?? Proč neumim zařídit, aby se mi to líbilo?? Vždyť já se tak těšil!! A najednou mi to došlol!! Pokud totiž budete sledovat Ženu ve vodě s dospěle myslícím mozkem v hlavě, nebude se vám líbit!! Nikdy!! Film je totiž prošpikován neuvěřitelnými náhodami, nikdo se ve filmu na nic neptá, všichni jednají ukázkově rychle a správně, nikdo se nepodivuje nad tím co se děje, všechno do sebe zapadá bez zádrhelu a nikdo neprotestuje...jsme totiž v POHÁDCE!! V tomto žánru jsou kosky vrženy naprosto jasně, víme kdo je kdo a brzo se dozvíme i jeho úlohu, režisér nepředpokládá žádné šťourání!! Pak jsem se na film díval ještě jednou a hrozně se mi líbil!! Nechte se unášet a podívejte se na film znova, trošku jinak, s očima dospělého dítěte!!...pohádkových 80%!! Jednou větou: Hudba, její hlavní motiv nemá chybu!!

Nestanu se tvojí ženou (2007)

Už zase romantická komedie...která je osvěžující jen díky Michelle, který je padede a vypadá na třicet!! Normálně si říkám, že to neni možný, nebo je, nebo neni?? Co vy na to ženský?? Vypadá fakt nádherně!! a navíc táhne film dopředu silou býčí!! Každopádně celá ústřední dvojka je super, takže bez potíží celý film přežijete a normálně krásně se pobavíte!! Ideální je to s přítelkyní samozřejmě, někde v klídku, pěkně lehy...60%!! Jednou větou: Romantiko? Kde si!! V průměrnosti zalitá!! Jednou si to někdo odpyká!!

Once (2007)

Jedna geniální scéna ( miluju tebe ) + jedna geniální písnička ( Falling Slowly ), udělali z obyčejného filmu, po kterým by normálně neštěkl ani pes, nadprůměrnou záležitost rozměrů, o kterých se tvůrcům ani nezdálo!! A já jim to přeju, přeju jim to dokonce tak moc, že se nezmůžu ani snad na žádnou kritiku, kterou by si film více méně zasloužil za svoji plochodrážní příběhovou kostru!! Vsadilo se ale na upřímnost a všem se to líbí, jak jednoduché!! Opět tady máme po dlouhý době impuls pro české (nejen české ) filmaře, kteří si leckdy hrajou na hollywood, domáhaj se vyšších finančních nároků a přitom ani neví jak a co točit!! Zkuste banální příběh natočit tak aby byl zajimavý!! Těžké? Určitě!! Musíte mít jednu dvě scény, které diváka položí na lopatky, tady se to povedlo a film jako celek je téměř geniální!! Ale vypusťtě ty dvě scény a nezbyde vám nic!! Jenom snad ta díra v kytaře!!...geniálních 80% za to, že vám to žeru i s navijákem!! Jednou větou: Snad nebude dvojka:)))!!

Fanaticky zamilován (2005)

Bratři F.opět natočili průměrný film!! Nejedná se o zoufalou nudu, ale v průběhu filmu určitě budete žadonit o nějaké to vzrušení navíc!!! Bohužel film opět doplácí na neoriginalitu scénáře, jedná se pouze o zaběhnutý stereotyp romantických komedií!!...Láďa miluje Máňu, Kája je estébák, zkaženej vzduch.......otázka dne je: Proč se vůbec film točil? Podle mě to bratři a ani diváci neví!! Nic na tom nemění ani sympatická dvojka v podání B.+F. na které je příjemný pohled ( narozdíl od B.+G. ve Slova napsal, hudbu složil:(. Film doporučuju pouze lidem zoufale žadonícím po špetce romantiky!!..40%!! Jednou větou: Kde pak jsou časy Blbího a blbějšího, Něco na té Mary je nebo brutálně ujetého Kingpina??

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

První krvavá scéná moji přítelkyni přivedla do komatu a tejden se mnou nemluvila!!...nebyl to týden, ale otočila se na bok a spala!! To byl fakt humus, nejsem na to moc zvyklej...přišlo mi to nechutný!! Dokonce tak nechutný, že jsem se těšil co bude dál!! A kromě jednoho vykouřenýho...chlapíka...a pár nechutných scén, nedostanete zase vůbec nic!! O ději nemá smysl mluvit!! Prostě stejné jako jednička, ale více krve, mnohem více krve...takže je to vlastně lepší!! Jednohupka ( slyšim p, píšu p:), která možná pobaví, jednou za čas nevadí a třeba i navnadí...k třetímu dílu!! Doufám, že bude, fakt bych rád věděl, jak ten malej hajzlík bude pokračovat v započaté práci...v genech to určitě bude mít a měl by to využít!!... objektivně 40%!! Jednou větou: Nechci další díl, protože bych zase na to čuměl:)!

Tristan a Isolda (2006)

Především veliká škoda na straně rozpočtu, malé zafinancování uškodilo filmu nejvíce!! Všechno totiž působí příliš male na to, aby mohl vzniknout velkofilm, který zanechá hlubší zářez na vaší paži!! Minimalistické pojetí je ždímáno co se dá a my můžeme být smutní, že tato legenda nedostala více prostoru z filmového světa!! Příběh se odehrává tudíš pouze ve čtyřech lokací, které při 2h.času nejdou neokoukat!! Kevin R. je dobrý řemeslník, proto akční scény vypadají velice slušně a kam se podívá kamera je na co koukat...i když to móóóhlo být mnohem, mnohem lepší!! Oprtavdu je težké napsat něco kritickýho, když tušim že možnosti byly omezeny na stravitelné minimum...!! Proto vybojovaných 60%!! Jednou větou: I když zdánlivě šanci nemáš, bojuj, přece to nevzdáš!!

Za plotem (2006)

Jééééé, ty zvířátka jsou ale roztomilá!!!..a to je celý!!!??....neni!!!..animace je taky pěkná, je tam spousta akce a film nemá šanci nudit!!!!!....já ale těch 83min. tupě prozíral!!..nic mě neupoutalo, nic nenadchlo!!!..příběh je tuctovka, ale pro děti snadno srozumitelný...nebo ne?..ale nevim jestli je film pro ně nebo dospělý...je to někde mezi!!..někdy mi přišlo něco příliš drsný!!... a viděl jsem to s českým dabingem ( byl v pohodě ), takže nevim jestli by mi originál zvednul chuť hodnotit výše..nejspíš ale ne!!...40%!! Jednou větou: Kdo zalže pravdu pravdoucí, možná se sám zardousí:)!!