Pozemšťan (2007)

Film tohoto typu jsem hodně dlouho neviděl a i přes horší technické zpracování se mi nakonec snímek dost líbil. Zpracováním je to spíš divadelní hra a i jako tu by mě zajímalo film vidět. 87%

Pérák a SS (1946)

Péráka, jako mýty opředenou postavu jsem znal. Ovšem netušil jsem, že o něm existuje takový příjemný krátký film. Těch 13 minut rozhodně stojí za vidění ;) 85%

16 bloků (2006)

Na tenhle film jsem se nechtel docela dlouho kouknout, kvuli jeho sest a sedesati procentum. Nakonec to nebyla uplne spatna podivana. Snad az na ten docela klisoidni konec. 75%

Legendy z Dogtownu (2005)

Film o skupince kluků, kteří změnili styl skatebordingu. Je to pěkná podívaná a jako doplnění bych určitě doporučil dokumentární snímek

Hlad (2008)

Tenhle film má svoje kvality, akorát je trochu jiný než které koliv ostatní. Tím myslím ostatní filmy podobného ražení, tématu. Tenhle film totiž nijak uměle netahá člověka za city. Žádná klasická hudba člověka nevtahuej do děje, žádné dramatické střihy, přerávané emoce. Možná něco málo stoho mi ve filmu ale chybělo. Něco díky čemu bych víc soucítil s vězněnými. Neříkám, že tam takové momenty nebyly, to zas ano. Bylo jich ale pro mě málo. Snímek, u kterého jsem byl ke konci značně nasrán byl třeba Bloody Sunday. U toho jsem si říkal "kurva, jak je tohle možný, jak se tohle mohlo dít". Protože, přecijen, ten film hrál na emoce daleko víc než tenlhe. Nehrál na ně nijak násilně. Byl prostě z trochu jiného, "venkovního" prostředí, jinak sestříhán, byl dějovější. K snímku Hunger jsem zasedl s docela velkým očekáváním. Bylo ovšem vyplněno trochu jinak, než jsem si původně představoval. Zvedám se nějak tak bez přehnaných emocí, chuti si film pustit zítra znovu. Každopádně ale stojí za vidění, o tom žádná. Odehráno je to všechno výborně. Kamera také slušná. Střih mi tedy trochu někde pokulhává. Kupříkladu scéna s vytíráním podlahy by se nemusela táhnout 2 minuty. --- 75%...

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Pro mě osobně jeden z nejlepších seriálů zabívající se touto tématikou. Některé dily bych sice vynechal, ale žádný není tak ššpatný, že by se na něj nedalo koukat. Seriál neřeší do hloubky charaktery postav, řeší případy. To je mi sympatické. Snad jediné co bych vytknul je někdy nereálné používání techniky. Třeba zaostřid obraz z úrůmyslové kamery po 8mi násobném zvětšení tak, že není patrné skoro žádné rozpixelování. Rozmazaný otisk seskládat do normálního atp. Jinak vše v pořádku. 85%.

Stáhni mě do pekla (2009)

Jako strašák tenhle film nefungoval špatně, alespoň nějakou chvíli. Pokud mám být upřímný, poprvé jsem se lekl hned ze začátku, při první scéně. Další úlek následoval v garáži bankovního domu (zároveň jsem se i pousmál scéně s pravítkem). Jenže pak už to nějak začalo stagnovat. Po té co hlavní hrdinka dorazila domu, ještě pořád se bylo čeho bát, ale už jsem se tolik neděsil. Trošku problém je, že se prostě strašidelná překvapení začala opakovat. Už jsem věděl co a kdy přijde. Jediné, co mě dokázalo ještě trochu překvapit byla závěrečná scéna, kterou jsem zrovna nečekal. U filmu mě ale docela zklamaly efekty. Celkově snímek působí hodně lacině. To, co je digitálně dělané nepůsobí dobře díky svojí nedůvěryhodnosti. Efekt ohně mě nepřesvědčil stejně jako vtahování do pekla v poslední scéně. Další část, jež na mě působila poněkud lacině byla ta, kde se Christine snaží dostat z hrobu. Nevím jestli mrtvola cikánky měla v zádech i přes ruce ocelovou tyč, ale nějak mi neseděla její statičnost. Stejně tak jako se strašením vizuálním to u mě bylo i s hudbou a zvukovými efekty. Ze začátku dokázaly vystrašit i přes chabý vizuál. Postupně ale, jak jsem si zvykl co přijde, přestali fungovat. Od Raimiho jsem čekal více. Skoro se mi nechce věřit, že Simple Plan nebo i The Gift režíroval ten samý Raimi. Zkrátka, čekal jsem více, dostal jsem méně. Tak jako tak to nebyla na nedělní večer až tak špatná podívaná. Hodnocení: 57%

Simpsonovi (1989) (seriál)

Jedná se nepochybně o můj nejoblíbenější seriál. Když nemám co na práci, jdu se najíst, na něco čekám, pustím si jeden dva díly. To opravdu u jiných seriálů nedělám. Ovšem trochu mi vadí úpadek, který nastal někdy od 13. serie, tedy alespoň dle mého názoru. Sám se na Simpsonovi koukám od 3. do 12. serie. Tím končím. Mám dojem, že ty pro mě kvalitní serie se zabývali všeobecnými problémy, tématy které jsou aplikovatelné relativně snadno na jakoukoli generaci. Novým dílům se už ale nesměju. Nepřipadají mi zajímavé. Skoro si říkám jestli seriál, kdysi takového formátu, neměl už dávno skončit, nebo změnit scénáristy. 80%

V údolí Elah (2007)

Po skládačce Crash přišlo komorní drama In the Valley of Elah. Zajímavý detektivní příběh a více méně komorní drama odehrávající se nepřímo v Iráku. Otec hledající svého syna na základě postupně získávaných indicíí. Pár věcí mi tam zcela nesedělo. To ale nedělá tolik, abych snímku nedal 75%. Příjemná podívaná.

District 9 (2009)

District 9 je ukázkou toho, že i za "málo" peněz se dá pořídit hodně muziky. Za poslední dobu je to jeden z nejlepších sci-fi filmů. Pohlíží netradičně na příchod mimozemšťanů na Zemi a na soužití s lidmi. 80%