Doblba! (2005)

kralici jsou fajn, zbytek sucks

Casino (1995)

Možná ne tolik působivé jako Mafiáni, ale jako další Scorseseho "true story" ze světa mafie a korupce se Casino stále drží vysoko nastavené laťky - zejména díky hercům (impozantní Sharon, ultraviolentní Pesci, standartně dobrý De Niro, uvěřitelní herci-neherci), dobového feelingu a vyšperkovaného scénáře plného zvratů a spousty vedlejších postav.

Nesvatbovi (2005)

Owen a Vinc jsou fajn. Možná víc fajn než Owen a Ben, nebo Ben a Vinc.

Crash (2004)

Další z řady filmů o náhodném protínání osudů lidí odlišných barev pleti, názorů a postavení ve společnosti, jež vede k očistci a procitnutí, nebo k něčemu úplně jinému. Skvěle obsazení herci, podmanivá hudba, přehledný scénář s několika silnými vrcholy, který místy působí trošičku vypočítavě, ale celkový dojem nijak nekazí. Za 5* to není, k plnému hodnocení však Crash nemá daleko.

3:15 zemřeš (2005)

Tuctová záležitost středního kalibru, které v závěru dochází dech.

Solaris (1972)

Tomuhle říkam absolutní atmosféra. Místy by střih sice neuškodil, ale stejně jako u Odysey mi rozvleklost nepřišla jako zápor. Škoda, že se už takové filmy netočí

Noční hlídka (2004)

Místy stroboskopický střih mě otravoval,spousta scén vykradených, ale vzhledem k původu snímku budu v celkovém hodnocení shovívavý, něco alespoň trochu podobného v naší zemi asi těžko někdy vznikne.

Maso a krev (1985)

Středověk se vším všudy -špína, nahodilý sex, mor, krvavé bitvy a mnohem více zabalené do slušivého hábitu drsné a místy nechutné podívané, které však nechybí nadhled a místy sebeparodie. Hauer ve své nejlepší roli hned po Blade Runnerovi. Nejlepší scéna - Rychlé obsazení hradu komínem

Rambo III (1988)

Kritikou by se dal třetí Rambo rozedrat až na kost, ale s osobním hodnocením pod pět nejdu, protože mi přinášel na one-man dubbing VHSce v dobách dávno minulých nekonečnou a neokoukatelnou porci napětí a zábavy, kterou většina dnešních akčních blockbusterů nedokáže vytvořit ani zaboha. Když vyšla nedávno celá trilogie na DVD, neváhal jsem ani chvíli a už se mi válela na polici. Zajímalo mě, jestli to bude i po těch letech taková pecka jak tenkrát.....a..nebudu to natahovat - JE to pořát ten nařachanej, nesmrtelnej, nasranej a v originále i sakra vtipnej týpek jako dřív.Velkolepá výprava, nadupaná akce a příběh jako záminka - co chtít víc? Who are you? Your worst nightmare!

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Stylová božárna s melancholicky-uvolněnou atmosférou, úžasně cool Whitakerem v hlavní roli zabijáka-samotáře, který bydlí na střeše, chová holuby, ctí samurajské kodexy a s nejlepším přítelem si nerozumí ani slovo.