Sherlock Holmes (2009)

Po prvním podívání se mi jednoznačně líbila víc Hra stínů, ani jsem tenhle film nekomentovala. Ale napodruhé a i díky tomu, že jsem znala i následující události, jsem si film vychutnala. J.Law a R.Downey jsou vynikající, ale geniálně zvolená hudba, která umocňuje lehký tón celého snímku, zvedla moje hodnocení z původních tří hvězdiček na čtyři.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Nestává se to moc často, ale jak je vidět tady, občas se povede udělat pokračování líp než první film. Ze začátku trochu nepřehledný děj se pěkně rozjede, graduje scénou v továrně a jejich útěkem. Downey je správně protivný Sherlock Holmes a Jude Law mu zdařile sekunduje. Po zhlédnutí Hry stínů odhazuji staromilské lpění na původních hodnotách díla A.C.Doyla, protože předělávku klasiky jsem si užila nadmíru dobře.

Sin City - město hříchu (2005)

Bezútěšné, zlověstné, neúprosné místo s obhroublými lidmi, kde je zločin na denním pořádku, a každý den života navíc znamená úspěch. Jednotlivé zlomky děje se spolu mísí, příběh pomalu odkrývá události, které by raději měly zůstat skryty. Suprově zpracovaný, depkoidní filmový komiks.

Smrtelné stroje (2018)

Hloupý film, zajímavý námět. Jednání postav nevychází z jejich přesvědčení ale z momentální potřeby tvůrců posunovat děj dál. Dělat si z něho srandu byl jediný způsob, jak vydržet koukat až do konce. I když jediný opravdově myšlený smích zazněl při zachraňování "amerického božstva". Radši si půjdu přečíst knihu.

Smrt na dálnici (2004)

Vcelku příjemný film, ze začátku jsem si myslela, že se budu nudit, ale než jsem se nadála, byla jsem uprostřed filmu. Některé scény a motivy mně přišly úsměvné, možná z pohledu dnešního diváka zastaralé, klišovité, ale film splnil svůj účel, byl napínavý a dostatečně zajímavý, že jsem se s chutí dodívala až do konce.

Sněhurka a lovec (2012)

Nekonvenčně zpracovaný pohádkový motiv. Mohla to být skvělá fantasy, bohužel místy příběhu docházel dech, takže nakonec je dost dobrá,ale na 4* to stačilo. Osobně jsem měla největší problém s představitelkou Sněhurky, prostě taková (belovitě) mdlá. Takhle si rozhodně nepředstavuju živou a vůdčí Sněhurku, tak byla vylíčena v dětství, která dokáže svým charismatem strhnout zbytky věrných k poslednímu útoku na Zlou královnu. Však si tady tvůrci hodně vypomohli její ikonizací, že jsem si nemohla nevzpomenout na Johanku z Arku. Co mě naopak potěšilo, bylo zajímavé využití postavy Lovce a vztahy mezi hlavními postavami. Mojí nejoblíbenější a nejzajímavější postavou filmu je Zlá královna, vysoké hodnocení filmu jsem dala vlastně kvůli ní. Dodatek: úplně jsem zapomněla na trpaslíky - a to je asi jejich největší problém, kdyby se tam neukázali, nevšimla bych si toho :).

Solomon Kane (2009)

Můj komentář by se dal shrnout do jedné fráze – Kane je Conanův chudý příbuzný. Stejný stvořitel předlohy a stejný přímočaře jednoduchý příběh, přesto na rozdíl od Conana Kane není (nebyl) zas až tak známý. Doba „barbarů“ pro fantasy žánr je zřejmě vděčnější než 16. století. A film dopadl úplně stejně, slušný příběh, obstojná atmosféra, slabší finále. Záporáci vypadali všichni stejně, v hlavě mi utkvěla zima, déšť, marast (asi to jediné splnilo svůj účel). I když je Purefoy výborný herec, a snažil se, jak mu síly stačily, na lepší hodnocení to nestačilo.

Souboj Titánů (2010)

Zapomeňme na řecké pověsti, nebudu ani srovnávat s jeho filmovým předchůdcem, protože to by si pak film nezasloužil víc než 1*. Hrdinové pobíhají z jednoho místa na druhý, občas si něco řeknou, občas někoho převálcují (nebo naopak) a nakonec to všechno dobře dopadne. Váhám mezi dvěma a třemi hvězdičkami, ale nakonec kvůli Mads Mikkelsenovi, který mě tam jako jediný zaujal, dávám 3*.

Stmívání (2008)

Je to naivní, hloupé, táhne se to jak med posypaný cukrem, ale jo, dalo se na to divat. Lepší 2*

Stůj, nebo se netrefím! (1997)

Viděno kdysi, víc než 2* film ode mě nedostal, utahaný scénář, obehrané vtípky, očekávaný gejzír humoru se nekonal. Dnes jsem to viděla podruhé a kupodivu jsem se bavila o něco víc (možná to pramení z bezradnosti nad současnou českou komedií). Zkrátka dávám slabé 3*.