Temná věž (2017)

Pokud neznáte předlohu, pak si můžete užít jednoduchý, na mladší diváky cílený, dobrodružný fantasy film a ohodnotit na tři hvězdy. Sama jsem byla zvědavá, jak se s poměrně složitým a nevyrovnaným románem poperou filmaři. Ti ho uchopili po svém. Vykostili z něho základní motiv, vtěsnali to té nejběžnější šablony a z filmu se vytratilo to, co bylo na předloze krásné, její tajemnost, mystičnost i komplikovanost. Postavy byly ploché, McConaughey ani Idris Elba mě nepřesvědčili k lepšímu hodnocení. Chápu, že se do jednoho filmu všechno narvat nedá, ale tohle považuju za promarněnou příležitost.

Temné stíny (2012)

Film, který neví, čím chce být. Trochu mi to připomíná, jak pejsek s kočičkou pekli dort. Do dortu taky nasekali všechno, o čem si mysleli, že je dobrý, a bylo z toho nakonec jen bolení břicha. Bohužel z filmu mám stejné pocity. Depp je sice chameleon a opět svou postavu zahrál famózně, ale sakra tohle na výborný film nestačí.

Tenká červená linie (1998)

Dechberoucí záběry přírody nevyváží bohužel dějovou nudu, které se podařilo utlouct emoce obsažené ve filmu. Film svým vyzněním na mě působil dost jednotvárně. Ale zas na druhou stranu takovéhle zpracování námětu nelze srovnávat s žádným jiným válečným filmem. Je to zajímavý, dobrý, ale dlouhý film, po velkem váhání dávám 3*.

Tenkrát na Západě (1968)

Drsný, nádherný, neúprosný, krutý, úchvatný, nelítostný, nejlepší.....

Thor (2011)

Bohužel papundeklové kulisy na mě koukaj z každého rohu. A ty kostýmy. Ono vždycky neznamená, co dobře vypadá na papíře, je stejně dobré i v reálu viz. Lokiho přilba. Příběh taky pokulhává, nějak jsem prostě nedokázala tomu hrdinnému ješitnému Thorovi uvěřit obrat v jeho smýšlení o 180 stupňů během cca pěti minut. Námět dobrý. Čekala jsem víc, dostala jsem míň, 3* postačí.

Tranzit (2012)

Ach jo. I ten Caviezel, kterého mám jinak ráda, mi tady lez na nervy a ani ušmiknutý prstíček mě neobměkčí. Omyl večera.

Tři bratři (2014)

Tak jsem po dlouhé době viděla zajímavou vánoční pohádku. Ano, mluvím o Třech bratrech, protože tohle se nedá říct o těch, které můžeme vidět v TV o Vánocích. A rovnou dávám 5 hvězdiček. Jedna za šťastnou ruku při obsazování rolí; druhá za typický svěrákovský humor; třetí za hudbu, kterou nemůžu vyhnat z hlavy, hudba je nejsilnější tahoun pohádky; čtvrtá za filmařinu, nikdy bych neřekla, že mě bude v době digitálních triků fascinovat takové pojetí vlka; a pátá za překvapení, kdo by to byl řekl, že tři pohádky, které jsou až notoricky znamé, tisíckrát vyprávěné a ohrané, může někdo natočit tak, že se mi líbí, a ráda se na ně podívám znovu (kolikrát jste viděli Popelku nebo Mrazíka??). Takhle přece mají vypadat pohádky, proto trochu nechápu některé komentáře. Mezi v současnosti točenými pohádkami je tahle jako růže mezi trním. ;-)

Tři mušketýři (2011)

Při úvodních titulcích filmu jsem přemýšlela, jestli jsem si nespletla kino a nejsem na nějaké bondovce. Ale pak jsem se zhluboka nadechla a vydechla, zapomněla na předlohu a nechala sebou vláčet při neuvěřitelných kouscích, a že jich bylo ve filmu požehnaně. Přemýšlím, jestli to s námi tvůrci mysleli vážně, nebo si z nás udělali srandu. Orlando Bloom jako vévoda z Buckinghamu je k popukání, začínám mít čím dál víc ráda Mads Mikkelsena, ve filmu září jak lucernička a ostatní jsou vlastně přesně takoví, jací by měli být. Takže mě to samotnou překvapuje, ale bavila jsem se.

Tři mušketýři (1993)

Po shlédnutí filmu jsem si říkala - co to bylo? Kdyby se tohle zpracování Tří mušketýrů nenatočilo, svět by o nic nepřišel. Víc k tomu není co dodat.

Tři mušketýři (1973)

Tohle je jednoznačně nejlepší zpracování Tří mušketýrů, ani 3D film z roku 2011 ho nepřekonal. M. Yorkovi sedí d´Artagnan skvěle, hrdinné souboje, kamarádské špičkování, velká láska, všechno je přesně tam, kde má být.