Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

Tak tu máme zase jeden animák, který vyčnívá z řady! Akce, vtípky, emoce (naštěstí bez velkého brnkání na city), sympatický postavičky, radost podívat. Ano, v zásadě tam není nic, co bychom už někdy někde neviděli, ale než jsem si to uvědomila, byl už konec filmu. :-)

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Úvodní epizoda do nového příběhu ze světa HP. Jako takový míň vypráví a víc popisuje svět a postavy, které nás, zdá se, budou provázet i v dalších dílech. Nějaké nedokonalosti by se daly vytknout, ale celkově je to příjemný pohádkový příběh, který ubral na drsnosti posledních dílů HP. Postavy veskrze sympatické, na pokračování se ráda podívám, ale asi mi bude příště stačit 2D verze. 80%

Faunův labyrint (2006)

Předcházela ho zajímavá pověst a jiné filmy od režiséra jsem v té době neznala. Film mě v kině doslova přikoval do sedadla. Je to pozvolna vyprávěný emocemi nabitý příběh, přičemž je na divákovi, aby si nakonec vybral, čemu chce věřit. Hudební doprovod se člověku zaryje do paměti. Jednoznačně film roku.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Není to špatné. Kdo má rád Mrtvou nevěstu, si nejspíš oblíbí i tenhle snímek. Taky tu najde stejně temně syrovou atmosféru, stejnou grafiku, které vysloveně prospělo černobílé zpracování. Jenže. I když burtonovská nálada v první části filmu byla vynikající, jak se film dostal za polovinu, tak nějak vyčpěla. Až jsem si na konci řekla, no nebylo to špatné.

Gamer (2009)

Lehce stárnoucí Butler vs. slizký Hall (fanoušci prominou, ale i v seriálu Dexter působí odpudivě) v nic nového nepřinášejícím scifi příběhu, znám lepší i když pravda z knih, na filmové plátno se jich moc nedostalo. Vidím naprosto nevyužitý potenciál v postavě Lermana. Je to především akční film, takže horší průměr s třemi hvězdičkami.

Green Lantern (2011)

Koktejl namíchaný z tisíckrát ověřených a taky zevšednělých ingrediencí. Navrhovala bych trochu ubrat ženské emancipace, přidat víc akce, humoru na vlastní účet, zelenému cápkovi chrstnout jednu porci charisma navíc, protřepat… Ale i tak jsem tenhle drink s chutí vypila až do dna.

Gunman: Muž na odstřel (2015)

Sympatické béčko se vším všudy, co by od něho měl člověk očekávat. Žádné překvapení nehledejte, poskládané je to jak podle šablony, ale naštěstí příběh nesklouzával k patetičnosti či jiným nešvarům. Seanovi role sedla, ostatní taky byli fajn, být trošku kratší stopáž, odsejpalo by to přímo skvěle.

He Never Died (2015)

Nečekala jsem nic moc a dostala jsem dvě hodinky slušnýho napětí, zajímavýho chlápka (i v civilu), kterýmu charisma teklo i ušima. Možná pointa ke konci trochu pokulhávala, ale tenhle trochu netypický film si udržel mojí pozornost celou dobu. Tvůrci se zřejmě drželi hesla, že méně je více, a to se vyplatilo.

Hledá se Dory (2016)

Film Hledá se Nemo byl jiskřivý, legrační, napínavý, se silným a neotřelým příběhem, zkrátka zábava opravdu pro celou rodinu. Je jasný, že takhle vysoko položená laťka se těžko překonává. Už po shlédnutí scény na začátku filmu o Dory, kdy se Dory na výletě s panem Rayem a s třídou stane nehoda a zničehonic se tam objeví i Marlin (Hups, kde ten se tu vzal?), jsem měla pocit, že něco není v pořádku. Film Hledá se Dory je kombinací crazy akcí, kdy se někdo potřebuje dostat z bodu A do bodu B, s patetickými scénami o chudáčkovi zapomětlivé, ale přesto úžasné Dory. Marlin s Nemem jsou tam nadbyteční, je to příběh o Dory a o hledání její původní rodiny. Škoda, že se toho tvůrci nedrželi, možná by vznikl lepší příběh. Ale něco přecejen zajímavého a nového dvojka přinesla - chobotnice Hank je ze všech postav nejlepší.Dory není špatný film, ale ocení ho spíš mladší děti.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

A máme tady po úspěšné, i když místy přeceňované (fanoušci prominou) trilogii Pána prstenů, Hobita. Protože mám knižní předlohu tolkienovského světa zažranou pod kůží jak silniční lišaj, musím srovnávat. A kupodivu první díl filmového Hobita z toho vychází ve vzácné remíze. Ano, první třetina filmu byla poměrně zbytečně zdlouhavá, až nudná, místy děsně patetická (škoda), ale jakmile se příběh vrátil blíž k předloze, začal dobře odsýpat. Líbilo se mi, že film je daleko dospělejší a tím i vyzrálejší než kniha, která je spíš pro děti. Moje top scény: chycení Bilba zlobry, hádanky ve tmě (setkání s Glumem), a co se mi vůbec nejvíc líbilo, je růst Bilba z usedlého pohodlí zvyklého hobita na hobita lupiče, hodného uznání. Těším se na pokračování, i když proč třídílný fim? I na dva je toho až až.