Vytoč mého agenta - Epizoda 7 (2024) (epizoda)

Tak to vypadá, že Yvettina celá dějová linka se odehrála skoro komplet v tomto díle. Polívka přišel a vyřešil, jinak ale škoda, že není více vytěžený. Dneska tomu chyběl nějaký výraznější moment, který by dokázal podrásat bránice. Uvidíme, jestli směrem k finále dokážou tvůrci nějak překvapit, nebo se vše odehraje v jasně nalajnované lince, která jede už od začátku.

Silvestr 1979 - Hrajeme si jako děti (1979) (pořad)

Jak je vidět, tak ve své době neplatila pro účast v TV jen klasická socialisitcká pravidla, ale narůstal i tlak v rámci národnostního složení. Už v minulém Silvestru bylo jasně patrné, že je tam mnohem víc Slovenských umělců, než v rámci první spolupráce. Tady si Slováci vybojovali ještě víc, a do programu tak dostali sice na pohled velmi příjemnou, ale bohužel moderátorsky tragickou Božidaru Turzonovovou. Ubraný prostor Menšíkovi je tak bohužel trestně nevyužit a i samotný Menšík tu nemá v podstatě už moc co nabídnout a je tak spíše jen v pozici klasického ohlašovače vystoupení. Z vystoupení asi nejvíce pobaví narážky Kopeckého se Zázvorkovou na jejich společné manželství, jinak je vidět, že když se podobný koncept snažíte opakovat pořád dokola, tak se to časem prostě unaví a vidět je to i na různých hudebních vsuvkách, které jsou stylově pořád hodně podobné a vynikne z nich jen závěrečný přehled hitů roku 1979, kdy je za mě škoda, že se tyto písně spíše nerozprostřeli mezi celý večer, místo některých kabaretních vstupů.

Metoda Markovič: Hojer - Rodinná záležitost (2024) (epizoda)

Tentokrát dost boduje i vedlejší případ, který je značně odporný a nejhorší na tom je, že se opravdu stal a že takovýto magoři zakládají rodiny a nikomu se nepodařilo podchytit, co je to za blázna. Jinak co se Hojerovi linky týče, tak na to jdeme v tomto díle trochu jinak. Tvůrci chtějí ukázat trochu té lidské stránky vyšetřovatelů, ale je to přesně tak akorát, aby to diváka nenudilo a zároveň je to chytře udělané tak, že to hlavní děj nikterak nebrzdí. Cenim propojení s dobovou fotografií vyšetřovatelů při rekonstrukci, zajímavý prvek, klidně by takovýchto skutečných retrospektiv mohlo být více.

Čas nádejí - Episode 7 (2024) (epizoda)

Atmosférou rozhodně nejlepší díl, okořeněný ještě o notně nechutný závěr, který by zdeptal nejednoho vojáka, a nějakýmu vytěsňování vzpomínek se teda nedivim. Fajnová je tu i zimní Slovenská krajina, to je něco, co předchozím dílům určitě chybělo...Furt samé města a historické čtvrti. Však Slovensko je krásná krajina, tak se to nebojte ukázat :). Jinak neduhy z předchozích dílů se přenášejí pořád i sem. Opět příjdeme o jednu výraznou postavu úplně mimo děj. A o několik dalších dost možná směrem k dalšímu dílu, kde by se mělo opět skočit o několik let dopředu. A opět díl působí tak, že by se děj dokázal rozložit do celé jedné řady, ale v rámci jednoho dílu se prostě musí hodně skákat dopředu, aby se vše vešlo.

Vládcové nebes - Část pátá (2024) (epizoda)

Podobně laděný díl jako třetí. Pořád teda přetrvává to, že muže v kuklách je dost těžké rozeznat, ale tvůrci to vynahrazují atmosférickým pojetím bitev, tentokrát obohacené o skvělé dunivé hudební motivy a několik scén, které mají potenciál se zapsat mezi ty opravdu zapamatovatelné (zaseknutí za dveře, srážka bombardérů). Dá se čekat, že skrze některé pády letadel se budou postupně projovat příběhy s postavama, které jsme v minulém díle "ztratili", a teď nejspíše hnijí někde v zajetí.

Génius - Americký slib (2024) (epizoda)

Mám obavu, že vlastně vše podstatné se stane až v posledním díle. Tohle je prostě čistě příprava na to, co všichni o hlavních protagonistech známe. Tady si jen připravujeme půdu pro to, kdy to konečně rozbalí.

Génius - Ženská síla (2024) (epizoda)

Tady už z názvu dílu jde odvodit průser. Progresivní sílné ženy zachraňují situaci, do kterých se hlavní postavy dostávají kvůli starým konzervativním ženštinám a zaostalým chlapům. Z tohohle nešlo vytěžit nic dobrého.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 7 (2024) (epizoda)

Díl s na přes držkovou Johanou v hlavní roli komplet mimo studio??!! No, je vidět, že tvůrci natahují jak to jde a zároveň už nemají nápady, o čemž svědčí i to, že tenhle díl je brutálně krátkej. Jasně nejhorší díl seriálu. Trojan na pár vět to nezachrání.

Vytoč mého agenta - Epizoda 6 (2024) (epizoda)

Konečně také nějaké pohnutí linek v agentuře, ačkoliv zas zakončeno poměrně laciným cliffhangerem, u kterého je jasné, co bude následovat. Langoš - Marcinková tak na půl dobrý, na půl průměr. Pořádně to rozpálilo až vzplanutí lásky na seně, jinak to hašteření jsme viděli už u dua Medvecká - Adamovská, tohle bylo místy hodně obdobné.

Silvestr hravý a dravý (1978) (pořad)

Přirovnal bych tenhle Silvestr ke klasické filmové dvojce. Všechno je větší, pompéznější, každé vystoupení muselo být až opulentní, mít ohromné množství tanečníků...Nejlepší pak nakonec byli ty komorně pojatější výstupy (Duchoň, Kopecký, Mládek), ale první dvě hodiny by opravdu potřebovali prostříhat a ubrat na velkoleposti. Taky mi přišlo, že je tu větší důraz kladen na samotného Menšíka, který tu má super úvod s představením publika. Ale jako celek kvůli až zbytečné rozmáchlosti to hodnotím hůř než předchozí počin.

Časové pásmo bylo změněno