Gentlemani (2019)

Všechny tyhle kriminálky od Ritchieho si zakládají na přepálených charakterech a překombinované zápletce. To co bylo vtipné třeba v Podfucku nebo Rocknrolle se už tady ale začíná podle mě dost opakovat. Jakoby jste už prostě dopředu čekali, co za šílený zvrat zas příjde. Je to chytré, nápadité, ale je to prostě pořád to samé. Mám pocit, že vše co tady je, už jsem viděl ve většině minulých filmů od pana režiséra.

Čtvrtá hvězda - Transformace (2014) (epizoda)

Tady už se jede na 100%. Snaha o zisk 4* začíná. A Ondra Vetchý by chtěl prsa :) :) Výborná scéna s hlasováním. Pokračování vtipu s výtahem (zkuste nadskočit), udělat něco takového v Americe, tak jdou tvůrci snad před soud za zesměšňování.... Ještěže u nás takovéto nekorektní vtipy procházejí.

Čtvrtá hvězda - Kytara (2014) (epizoda)

Klasický rozjezdový díl. Postupně se představují jednotlivé postavy, příběh ani zatím neni moc naznačen. O čtvrté hvězdě se tu třeba vůbec nemluví. Náznak geniálnosti některých dalších dílů už se tu představuje v podobě výtahu či scén se zahraničními hosty. Postavy jsou nesmírně přepálené kreatury ve stylu Okresního přeboru, ale to jsme tu přece všichni čekali a těšili se na to :).

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Eurovizi jako soutěž mám velmi rád. U nás se nikdy popularity nedočkala, a nejspíše ani nedočká, ale já se každý rok rád podívám. Je tam plno napětí, systém hlasování a vyhlašování výsledků je mnohdy větší zábava, než jednotlivá vystoupení :D Ale i mezi vystoupeními se každý rok najde nějaké povedené, bohužel, výhercem se stává velmi často zpravidla nějaké politické vystoupení, či totální nevkusný bizár. Tolik úvod o soutěži, o které pojednává tento film. Určitě by neuškodilo trochu ubrat na délce, protože skoro dvě hodiny jsou prostě na takovouto komedii prostě moc. Veskrze se jedná o souběh navazujících (ne)povedených hudebních vystoupení. Příběh je jasně nalajnovaný od začátku do konce, a nějakého překvapení se nedočkáte. Co lze vytknout, tak že vrchol filmu (společné vystoupení s hvězdami Eurovize) příjde už někdy v půlce. Tuhle scénu určitě doporučuju pustit jako samostatný film, suverénně je tou nejlepší z filmu: https://www.youtube.com/watch?v=2FynBs_lI4g&ab_channel=NetflixUK%26Ireland Jinak je to souhrn veškerých klišé, ať už příběhových či postavových.

Hlava Medúzy - Vykročení do života (2021) (epizoda)

V tomhle díle se projevuje další neduh Renčových děl, a to je používání "dramatické" hudby do scén, kde se vůbec nehodí. Tímhle trpěla hlavně Lída Baarová, kde duněli bubny skoro celý film, tady se zas setkáváme s depresivními houslemi a klavíry při scénách chůze po chodbě atp... Nebývám u kriminálek nikterak dobrý ohledně odhadnutí vraha, ale tady jsem si tipnul po deseti minutách, a fakt to tak bylo. Tak jako většina diváků, vůbec nechápu, z jakého důvodu musí mít Isteník hlas jak dement, když všude jinde mluví normálně. Zkusím ještě jeden díl, a když nepříjde zlepšení, tak konec...

1864 - Epizoda 5 (2014) (epizoda)

Výborná je zde hlavně první půlka dílu, která se odehrává v mrazivé atmosféře zimního Dánska, uprostřed šiků ustupujících Dánů. K tomu nahánějící Husaři, a divák se nedokáže odtrhnout od obrazovky. Bitvy jsou skromné, ale dobře natočené a s výbornou atmosférou. Zatím jako přebytečné jsou ty vsuvky do rodné obce Petera a Lausta, ta linka Inge a Sofie působí dost jako vata.

Půlnoční slunce - Epizoda 1 (2016) (epizoda)

Tak tu máme dvě opravdu originální a nechutné vraždy. Roztočení na vrtulníku jsem vážně ještě neviděl. Je to můj další pokus se severskou krimi, tak uvidíme, snad to bude lepší u Finských kolegů s Desaterem hříchů. Stormare ve vedlejší roli příjemným oživením, ačkoliv v bizarní žůžové čapce někdy působí jako komická figurka, a asi se ani moc neohřeje, když po zemětřesových halucinacích odpadne. Potěchou pro oko diváka jsou také záběry krajiny, snad jich přibude :)

Božena - Epizoda 3 (2021) (epizoda)

To hlavní, co si člověk z tohoto dílu vezme, je to, že Božena (Barbora) byla ve skutečnosti promiskuitní mrcha, která nebrala ohledy na své okolí a v rámci "svobody" střídala milence jak ponožky. A pak že je bigamie špatná, však je to přece vaše svobodná volba žít podle toho jak kdo chce :) Starost o rodinu, známé...? Kdeže, stačí si všimnout, že umřeli. Geislerová pěkně navazuje na Kameníkovou, velmi povedeně naučená její mimika či pohyby.

Bílá královna - Cena moci (2013) (epizoda)

K výtkám z minula bych tady přidal to, že ač se to snaží vypadat důležitě a velkolepě, tak je to vesměs strašně laciné. Půlka scén je někde na nádvoří s pár komparzisty, a vnitřky hradů působí prázdně a pustě.

Kobra 11 - Návrat (2005) (epizoda)

Prozatím jediný dlouhodobý návrat některé z postav, která předtím odešla ze seriálu. Návrat samotného Toma je tu tak v podstatě hlavním tématem. Přišlo mi tak, že případ jako takový je spíše vedlejší, a jako klíčové bylo vyřešit to, jestli Semir zůstane u dálniční policie, a jestli se Tom vrátí. Hodně efektní byla bouračka na úvod, i díky tomu, že oběť se k tomu dostala jen vlastně "omylem" což v Kobře nebývá zvykem.

Časové pásmo bylo změněno