Pelíšky (1999)

Nestarnoucí hořká komedie, která u nás doma na Vánoce prostě nesmí chybět. Neuvěřitelné množství hlášek, které jsou dnes tak lidové, že se dají použít na sto způsobů. Vykreslit atmosféru Vánoc v 60. letech se už nikdy nepovede lépe.

Špion, který miloval biatlon (2013)

Výborná blbina, která ukazuje soudržnost v rámci tzv. "biatlonové rodiny". Fanoušci biatlonu se budou tetelit blahem, ostatním to vůbec nic neřekne. Biatlonová videa vznikají každoročně, vždy s parádní kvalitou, ale sem se zatím dostalo jen toto.

Anděl Páně (2005)

Je vidět, že z těch modernějších pohádek jsou nejlepší ty, které se vyhýbají zaběhlým trendům, a přinesou do našeho rybníčku něco nového. Anděl Páně přišel s neotřelým nápadem a vyplatilo se to. Povedená hlavní dvojka, která sype jednu hlášku za druhou. Krásná Kajnarová. Vytknout se dají asi hlavně dvě věci, tou první je prapodivně se nehodící hudba Miloše Boka, ostatně jako vždy u něj, pokud skládal hudbu ke Strachovým pohádkám, a tou druhou je nepovedené ozvučení, kdy hlasitost zvuku lítá pořád nahoru a dolu.

Přání k mání (2017)

Je vidět, že i u nás existují tvůrci, kteří disponují neomezenou dávkou fantazii, kterou dokáží vměstnat do svého díla. Inspirace Wesem Andersonem, a filmy jako Až výjde měsíc nebo Grandhotel Budapešť je tu hodně viditelná, a za mě je to jenom dobře. Velmi hravá rodinná pohodovka, která ve vánočním čase příjde určitě vhod. Speciální pochvalu pak zaslouží komplet herecké obsazení ,od velmi talentovaného Filipa Antonia, až po to, že se do malých štěků podařilo získat mnoho známých jmen (Neužil, Přeučil...). Pokud chcete originální film, který si dokáže užít komplet celá rodina, tak jste tu správně, děcka se zabaví u naivního příběhu dětské lásky, starší ročníky pobaví všemožné vizuální a zvukové vychytávky.

Sportovec roku 2020 (2020) (pořad)

Vesměs zbytečný "galavečer", který se vzhledem k letošním okolnostem mohl klidně odehrát někde za zavřenými dvěřmi a o moc bychom nepřišli. Valná většina vítězů se stejně nedostavilo, a bez přítomných v sále to postrádalo jakékoliv emoce. Vlivem doplňkových vystoupení i někdy zbytečně natahované.

Kobra 11 - Na věky věků (2004) (epizoda)

Je skoro až neuvěřitelné, že tvůrci dokázali vrátit nějakou zápornou postavu, jelikož většinou je jejich schopnost udržet jednu myšlenku omezena na jeden díl. Naštěstí udělali výjimku u jednoho z nejlepších záporáků z celé historie Kobry, a to Tschernyho. Ten se vůbec nezměnil, a tak pořád dostatečně zatápí oběma komisařům. Stejně tak opět táhne celý pilotní dvojdíl, a hlavního záporáka strčí do kapsy. Je tu i několik povedených vedlejších linií, ať už s zetěm policejního prezidenta (Semir snad poprvé a i naposled v policejní uniformě) a také Semirovou svatbou, která se promítá i do hlavní linky. Za mě jasný plný počet, a jeden z nejlepších pilotních filmů.

Galavant - Do the D'DEW (2016) (epizoda)

Tak tohle je Galavantovská kvalita v plné síle. Vystupování herců z role ("Holčičí bitka, konečně, na to čekám dvě série"). Temná a temnější magie (parádní scénky s miminem, poháry i smlouvou). Ulítlá scéna se zbraněmi. Chytlavá písnička (opět holčičí bitka). Prostě paráda, jeden z nejlepších dílů seriálu.

Galavant - Love and Death (2016) (epizoda)

Na jednu stranu je tu parádní song se smrtkou, na druhou stranu se postupně omrzí neustálé narážky na Sida a jeho házení mečem. Nejlepší scénou ale i tak zůstává Gareth a jeho "žádost o ruku", která skončí poctivým uzemněním.

Nejslavnější české muzikály (2020) (koncert)

Ale jo, čas od času se v TV takovýto záznam určitě hodí. Za mě by jich mohlo být klidně i o něco více. Písničky příjemné na poslech, Bartošová s Řehořovou i na pohled. Pokud očekáváte přehled nejprovařenějších muzikálových hitů, tak budete spokojeni.

Učitelka - Epizoda 8 (2020) (epizoda)

Poslední dva díly se ubrali směrem, který jsem úplně neočekával. Úplně se tedy přeskočila celá fáze vyšetřování, i výkonu trestu, a rovnou se skočilo do období po propuštění. Po minulém Ericově díle nás tentokrát čekal díl zaměřený na Claire. Díl má sotva dvacet minut, ale i tak se toho v první půlce nic moc neděje. Claire se snaží dostat zpět do života, ale všichni jí posílaj do háje, pro ní překvápko... Některé ty reakce ostatních jsou podle mě dost přehnané, přecijen Eric není nějaký 5ti letý kluk, kterého by Claire někde znásilňovala. V závěru se naváže na předchozí díl, a Eric se vrací na scénu, kdy se obě postavy začnou chovat jak naivní puberťáci.