Matrix Reloaded (2003)

Musím říct, že až právě dvojka byla pro mě to, co jsem od Matrixu čekal. Chápu kritiku dvojky, jelikož je úplně jiná než jednička, a jedná se už hlavně o velkolepou akci. Ale to je pro mě přesně to, co jsem od Matrixu čekal. Akce je tady opravdu revoluční, a doslova vyráží dech. Těžko říct, která sekvence je více bombastická, a posouvá laťku akčních momentů výše a výše (Neo vs Smithové, dálnice, Neo vs Merovingianoi poskoci...). K tomu všemu se přidává i výborný hudební pokres, který scény krásně doplňuje.

Inkognito (2021) (pořad)

Když už nevíš co, tak zreinkarnuj svůj starý pořad, a abys co nejvíc ušetřil, tak ani nestav studio, a jezdi natáčet do Bratislavy, kde se to natáčí už léta... Koncepce pořadu zůstala, co se změnilo, je obsazení hádačů a moderátorů, kdy místo tehdejších hvězd Primy nastupuje současná generace hvězd Primy, takže se jedná o na Primě stále ty dokola se opakující jména, která už asi ničím nepřekvapí. Komu jejich humor sedí, tak si klidně může hvězdu přidat, kdo je nemůže vystát, tak zas hvězdu dolu. Někdy je ten humor zbytečně na sílu, a je to takové to překřikování se, ale obecně se podle mě nejedná o žádný průser, a jako večerní oddechovka docela ideál.

Evoluce (2001)

Tenhle film si pamatuju hlavně ze svého dětsví, kdy jsem ho dost žral, a sjížděl ho docela často. Teď jsem se k němu v dospělosti po letech dostal a jak už to tak bývá, tak už to nebylo takové nadšení, jako před mnoha lety. Komediální stránku sráží hlavně trapnej Scott (pěvecké vystoupení), ale jinak stále oceňuju originální nápady ohledně monster a jejich vizuální podoby. Komplexně je to naprostá šílenost, bez špetky logiky, jak říkám no, pro děti výborný, pro dospělý už jen dobrý.

Atlet roku 2021 (2021) (pořad)

Dobře šlapající předávání, které dokázalo nastolit rozumnou délku vysílání, bez všelijakých zbytečných hostů, proslovů atp... Solidní výběr vystupujících to jen podtrhuje. Bizár tak bylo jen pěvecké vysoupení oštěpářů, na úrovni tak Šlágr TV, a dementní agitka Špotákové proti očkování.

Osada - Epizoda 10 (2021) (epizoda)

Linka okolo Myšičky a Beretové je natále dost špatná, a takový charakterový zvrat prostě nedává žádnou logiku, a hlavně nepůsobí vůbec vtipně... To linka, kde se ukazuje zadek Vaculíkové byla o něco lepší, akorát to začíná vypadat, že některé postavy (Hynek a jeho rodina) se prostě točí dějově furt v kruhu, a nikam se neposouvaj.

Sága rodu Forsytů (2002) (seriál)

Pokud máte rádi klasické kostýmný anglické dobovky, tak by vás tento seriál určitě neměl minout. Nečekejte v tomto žánru něco nového, nebo jedinečného, ba naopak, dostanete přesně to, co očekáváte. Doménou Forsytů, jak už to u těchto seriálů bývá, jsou jednotlivé charaktery a jejich postupný vývoj. Zvláště Soames v podání výborného Lewise určitě stojí za povšimnutí, jelikož postupně projde fázemi od klasického člena smetánky té doby, přes hlavního záporáka, až po sebeuvědomění si svých činů. Ale nic není tak černobílé, a celý seriál je natočen tak, že se i s jeho činy a chováním dá snadno zžít, protože ani ostatní postavy nejsou bez poskvrny. Seriál zahrnuje opravdu velké časové období, s čímž jsou spojeny i jeho hlavní chyby, jako špatná práce maskérů, kdy prostě reálně nevidíte nějakou velkou změnu u vzhledu postav na začátku, a na konci, a také takové drobnosti, jako neměnné vedlejší postavy, které jsou již na začátku staré, a na konci jsou staré furt též, jenže to už by jim muselo být všem tak 100 let...

Sága rodu Forsytů - To Let (2003) (série)

Druhá série pokračuje v rámci vztahů tam, kde se skončilo, a opět se vše točí okolo manželství Soamese a Irene, ale tentokráte již více jeho vliv na další generaci Forsytů. Vidíme tak, jak staré příběhy a křivdy mohou ovlivňovat životy dalších a dalších členů rodiny po mnoho desetiletí. Ano, opět se tak skáče ve velkém v čase, a ano, opět si maskéři nedali tolik práce co měli, aby postavy postupně nějak viditelně stárly.

Sága rodu Forsytů - Epizoda 5 (2003) (epizoda)

Se zakončemím jsem se trefil tak napůl. Nakonec tedy nedošlo na Soamesovu smrt, jakožto posledního "držáka" z původní mužské party Forsytů, ale to druhé očekávané, tedy vztah Jona a Fleur, a jeho vyústění, to se zde uděje, pro mnohé určitě rozčarování, že velká láska neskončí velkým happy endem, ale ne vše má prostě takový sladký, romantický konec. V závěrečné scéně se pak snad jakoby všechny křivdy  a vnitřní utrpení konečně vytratily.

Sága rodu Forsytů - Epizoda 4 (2003) (epizoda)

Jak se dalo čekat, tak nás definitivně opouští další výrazná postava, a tentokráte je to Jolyon, jehož smrt určitě přinese ještě velké následky v závěrečném díle. Ono už zde bylo vidět, jak Soames ihned zavětřil možnost, že by se třeba oslabená Irene mohla vrátit k němu... Na scéně pohřbu zas vidíme pokrytectví a určitou nadřazenost tehdejší smetánky, kdy se ani v takové situaci nedokáží smířit s přáním zemřelého. Fleur se definitivně vybarvila do podoby svého otce, a jako rozmazlený fracek si odmítá připustit, že by se něco dělo jinak, než chce ona.

Matrix (1999)

Už jako dítě si pamatuju tu šuškandu mezi náma, ze jě nějaký film Matrix, kde se střílí hlava nehlava, a souboje jsou daleko za hranicemi fyzikálních pravidel a lidských možností... Jo a taky že se tam mega hustým uhne před kulkama.... Jednička ale ještě není ten akční nářez, které přinášejí pokračování, a v mnohém je založena spíš na dialozích, a popisovaní světa, do kterého jsme se dostali Bratři (sourozenci (sestry)) Wachowští jsou tady ještě daleko od svého současného tvůrčího stylu, a představují tak v mnohém dnes už uvěřitelnější svět Matrixu, který se odehrává uvnitř skutečného světa, taková virtuální realita... Pro mě je jednička kvalitní film, který ale úplně nenaplnil mé očekávání, když jsem ho poprvé viděl.