Sága rodu Forsytů - Epizoda 4 (2002) (epizoda)

Soames se tedy v tomto díle vybarvil v jasného hlavního záporáka, kdy už mu prostě ego a nervy nevydrželi, a šel si tvrdě za svým. Zatím jasně nejlepší díl, a dost možná si troufnu tvrdit i celého seriálu, ale to ještě uvidíme... Spousta emocí, které přinesla náhlá Bossineyho smrt, a výborné herecké výkony. Pro další díly tak rozjeta spousta nových zápletek.

Osada - Epizoda 7 (2021) (epizoda)

Nemůžu si pomoct, ale v dnešním díle mě valná většina osadního osazenstva neskutečně štvala, a vůbec jsem nechápal tu jejich averzi vůči focení. Když to vezemem ze šíršího hlediska, tak máme za sebou 7 dílů, a u spousty postav se nemůžu zbavit dojmu, že jsou jen nutné křoví, ale reálně jejich účást nemá žádný větší význam (Nový, Bareš, Švandová, Plodková...). Jakákoliv scéna s Arnoštkou je naprosté peklo.

Kobra 11 - Team (1) (2021) (epizoda)

Série plná změn spějě do svého finále, a první díl finále se nese v podobném duchu, jako několik předchozích dílů. Tvůrci už se ani nesnáží předstírat, že by tu měla být nějaká dálnice, honičky nebo tak. Celé vyšetřování se přesunulo do více osobní a psychologické roviny. Když vezmeme ty dlouhodobé linky, které se tu začínají uzavírat, tak v kontextu předchozích mnoha řad je asi 150té vyšetřování Semira dosti ohranou písničkou, ačkoliv teďka to má mýt najednou nějaký fatální dopad, když dřív to každému prošlo...Vicky mezitím vyšetřuje na hranici života a smrti, jelikož její ledvina pomalu vypovídá službu.

Sága rodu Forsytů - Epizoda 3 (2002) (epizoda)

Irene a její neustále depresivní výrazy, zavánějící sebevraždou, už mě v tomto díle trochu iritovali. Zvláště, když mi Soames nepříjde jako až tak hrozný člověk, takový klasický snob té doby... Irene a jeji chování je oproti tomu strašně naivní, a jakási touha za pravou láskou, což je vzhledem k dané době trochu netypické.

Stopa do minulosti (2018)

Do vod akčních Céček nám spadla další velká hvězda akčního filmu, a i Sly se rozhodl za jeden rok zarobit na celý rok dopředu, a už pak nemusel nic dělat. Film vypadá jak z laciného amatérského videa. Akce je naprosto šíleně nasnímáná, a nepřehledná, a vrcholem jsou dialogy, psané jak dítětem po lobotomii ("Nalákal jsi mě sem - Tomu se říká trík"; "Musíme ho nechat s jeho vzpomínkami o samotě, jinak mu ty obrazy narušíme"). Sly jede těžkou údržbu, jediné, co jde pochválit, že je jeho stopáž sestříhána tak, že to působí, že je tam docela často, ale třeba celou poslední třetinu stráví v autě, a režie si vystačí s tím, že občas hodí záběr na to, jak řídí... Nebýt jeho, tak si na tohle nikdo nikdy nevzpomene, ale vlastně je lepší na to nevzpomínat i tak.

Sága rodu Forsytů - Epizoda 2 (2002) (epizoda)

A už se jedou klevety, drby, pomluvy.... :) Charaktery se postupně krystalizují, a odhalují se postupně jednotlivé motivace. Trochu zmatečné je skákání v čase, kdy už se 2x výrazně skočilo v čase dopředu.

Sága rodu Forsytů - Epizoda 1 (2002) (epizoda)

Tak si rozjíždím další dobovou kostýmovku, a hned od prvního dílu dostává člověk asi přesně to, co čeká. Plno dobových "šokujících" věcí, nad kterými by se dnes mávlo rukou. Dobově upjaté a snobské charaktery. Pochopitelně nesmí chybět nosná vztahová linka.

Osada - Epizoda 6 (2021) (epizoda)

U dějové linky s dětskou láskou jsem se za tvůrce až styděl, že dokázali něco takového vyplodit na papír, a následně i zrealizovat na place. Beretová mezitím aspiruje na další super otravnou postavu. Prostě jakmile není Majer na scéně, je to otřes. Zatím nejhorší díl.

Zlaté oko (1995)

Před mnoha lety bylo pro mě Zlaté oko takovým průnikem do světa Bondovek. První Bondovka, kterou jsem ve větší míře vnímal, a hned na první dobrou si jí oblíbil. Dodnes je to pro mě nejlepší a nejoblíbenější Bondovka. Brosnan tu má prostě vše, co k Bondovi patří. Je to lapač na ženské, zároveň občas přihodí nějakou tu hlášku (Měla ráda pevný stisk), akce je tu na špičkové úrovni (Legendární jízda tankem), a má takový ten chlapecký-rošťácký šarm.

Riverdale - Season 3 (2018) (série) odpad!

Až se divím, že to tady tato série v době psaní komentu vytáhla až na 62%, jelikož je opravdu PŘIŠERNÁ. Už dlouho jsem neviděl sérii u jakéhokoliv sérialu, která by byla takto špatná. Opravdu jsem z většiny dílů viděl tak polovinu, jelikož jsem musel přetáčet jednotlivé díly, pač některé dějové linky jsou vskutku nesnesitelné. Je těžké vyjmenovat co všechno je tady ze strany tvůrců špatně. Charakterové zvraty u všech postav o 360° se udějí u většiny postav hned několikrát během série. Celá linka s farmou, a chováním její stoupenců překračuje únosnou mes běžného diváka, a postavy jako Cheryll, Kevin, jsou prostě na zabití. Obdobné je to u posedlosti deskovou hrou. Kdo proboha vymyslel, že všichni takhle odpadnou na základě deskové hry a úplně se do ní zblázní? Naprostý nesmysl! A za třetí. Všechny charaktery jsou už jak z nějakého superhrdinsského světa, překračují opakovaně zákony, všechno ví, všechno umí, nic je nezastaví, Hiram je nějaký Kmotr či co, který vládne celému světu, a z Riverdale je v podstatě nějaké postapo město, kde vládně naprostá anarchie, ale okolní svět to vůbec nezajímá. Po této sérii si musím dát v sledování velkou pauzu, a je vůbec otázkou, jestli se ke sledování někdy vrátím.