Derek - Episode 2 (2013) (epizoda)

Druhý díl už je více vtipnější než první, ačkoliv Gervais je stále dost na pozadí, a třeba v tomhle díle tak více zaujme nově přichozí Vicky s původní touhou být jak Kardashianky a beroucí si rukavice na převlékání postelí... Kev a jeho fekální humor, to jako fakt????

Derek - Episode 1 (2013) (epizoda)

Na začátek spíš seznámení s postavama, kdy Gervais je překvapivě spíše jeden z mnoha, než vyloženě hlavní postava. Oproti jeho jiným seriálům je tu hned na první dobrou znatelný otravný faktor v podobě úchyláka Keva. Také se vrací "doku" styl použitý z Kanclu, který tomu dodává takový čtvrtý rozměr, ale zatím bez přínosu nějaké humorné situace.

Moderní láska - Série 1 (2019) (série)

Těžko se hodnotí jako celek, jelikož se jedná o samostatné příběhy, takže si myslím, že více vypovídající je hodnocení a komenty u jednotlivých dílů. Série se dá přirovnat asi k Romanovcům, co se týče děl z nedávné minulosti, a i kvalita je zde obdobná, s tím, že se liší díl od dílů. Žádná z epizod nepřinese něco šokantně nového, či převratného v daném žánru, na druhou stranu, zde nenajdete ani nic, co by vyložené urazilo vkus diváka. | Seřazení dle kvality: 1. díl, 5. díl, 3. díl , 6. díl, 7. díl, 8. díl, 2. díl, 4. díl

Úplně cizí lidé - Náhodné činy zkázy (2021) (epizoda)

Na začátek taková rutinní představovačka. Charaktery vcelku snadno odlišitelné, takže se dají zapamatovat většinou na první dobrou. Kidman na hranici anorexie vzbuzuje zatím hlavně spíše obavy o její zdraví, než cokoliv jiného.

Moderní láska - Série 2 (2021) (série)

Druhá řada příběhů mi přišla o něco slabší, než ta první. Není tu tolik známých jmen, jako v první řadě, a z této řady tak vyčnívá jen 3. díl, který má nejlepší obsazení, ale zároveň i nejlepší příběh a postavy. Jinak se většina dílů topí v průměru a podprůměru, ať už co se nápaditosti příběhu týče, nebo samotného filmařského provedení.

Moderní láska - Druhé objetí, s otevřenýma očima i srdcem (2021) (epizoda)

Hned od začátku mi přišlo, že tenhle díl začal tak někde v půlce, a chvilku trvá, než najedete na chování jednotlivých postav, které jsou teda od sebe, ale chovají se mnohdy, jakoby furt patřili k sobě. Příběh sám o sobě není špatný, není sice nijak originální, ale dokáže vzbudit nějaké ty emoce.

Komparz (2005) (seriál)

Komparz lze vychvalovat hned z několika stran. Ať už je to propracovanost postav, která je Gervaisovou největší scénaristickou výhrou, ať už je komediálním talentem, jak hereckým, tak scénaristickým, nebo ať je to jeho producentskou a režisérkou prací, díky které dostal do seriálu obrovské množství hvězd, které ze sebe udělali úplné idioty. Výsledkem je nejlepší sonda do světa showbyznysu od jeho nejnižších pozic, až po pozici na pomyslně hvězdě slávy.

Osada - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Nevím no, ale příjde mi, že postupně se prostě ukazuje, kdo z té dvojice Kolečko - Prušinovský je ten talentovanější, a kdo tak je hlavním strůjcem úspěchu jejich společných seriálů... No Kolečko to na základě jeho samostatných scénaristkých počinů asi nebude... Osada má prostě strašně jednoduše prvoplánové a kýčovité charaktery (Holub, Myšička, Hanák), kdy se o nějaké propracovanosti charakterů a snaze o reálnost v daném oboru prostě nedá mluvit. Děj v prvním díle nijaký, ale budiž, představování charakaterů, chápu... Jenže tady je to od začátku jasně prezentováno jako komedie, a ta se prostě nedostavila. Aspoň ne tedy pro mě. Je tu snaha o nějaký vtip, ale všechno je to šíleně na první dobrou, a bez jakéhokoliv nápadu (Lesůpán...)

Moderní láska - Jak si mě pamatuješ? (2021) (epizoda)

To opakování jednotlivých scén, jak se Ben Cristovao potkal se svým frajerem, a jejichž měnil podle vzpomínek dané osoby, ale výsledek byl vždy stejný, jsem nějak nepobral... Celý díl jakoby směřoval k nějakému významnému konci, který se ale nedostavil, a vše tak nějak vyústí v zapomnění

Moderní láska - V čekárně odkopnutých (2021) (epizoda)

Líbí se mi, že si tenhle příběh na nic nehraje, a od začátku do konce je to prostě jednoduchý, ale velmi milý a roztomilý příběh. Nečekejte nic extra převratného, jen mile strávenou půlhodinku, která velmi rychle uteče.