Galavant - Do the D'DEW (2016) (epizoda)

Tak tohle je Galavantovská kvalita v plné síle. Vystupování herců z role ("Holčičí bitka, konečně, na to čekám dvě série"). Temná a temnější magie (parádní scénky s miminem, poháry i smlouvou). Ulítlá scéna se zbraněmi. Chytlavá písnička (opět holčičí bitka). Prostě paráda, jeden z nejlepších dílů seriálu.

Galavant - Love and Death (2016) (epizoda)

Na jednu stranu je tu parádní song se smrtkou, na druhou stranu se postupně omrzí neustálé narážky na Sida a jeho házení mečem. Nejlepší scénou ale i tak zůstává Gareth a jeho "žádost o ruku", která skončí poctivým uzemněním.

Nejslavnější české muzikály (2020) (koncert)

Ale jo, čas od času se v TV takovýto záznam určitě hodí. Za mě by jich mohlo být klidně i o něco více. Písničky příjemné na poslech, Bartošová s Řehořovou i na pohled. Pokud očekáváte přehled nejprovařenějších muzikálových hitů, tak budete spokojeni.

Učitelka - Epizoda 8 (2020) (epizoda)

Poslední dva díly se ubrali směrem, který jsem úplně neočekával. Úplně se tedy přeskočila celá fáze vyšetřování, i výkonu trestu, a rovnou se skočilo do období po propuštění. Po minulém Ericově díle nás tentokrát čekal díl zaměřený na Claire. Díl má sotva dvacet minut, ale i tak se toho v první půlce nic moc neděje. Claire se snaží dostat zpět do života, ale všichni jí posílaj do háje, pro ní překvápko... Některé ty reakce ostatních jsou podle mě dost přehnané, přecijen Eric není nějaký 5ti letý kluk, kterého by Claire někde znásilňovala. V závěru se naváže na předchozí díl, a Eric se vrací na scénu, kdy se obě postavy začnou chovat jak naivní puberťáci.

Kapka naděje (2020) (pořad)

Klasické každoroční vydání, letos ovlivněné Koronavirem, takže ve studiu bez diváků, a jinak s očekávaným průběhem. Krajně nesympatická Pizingerová vybere hromadu peněz pro svou organizaci. K tomu zazní několik lepších či horších (Slza) vystoupení. Co napsat k provedení pořadu samotnému. Vesměs vše řemeslně zvládnuté, bez nějaké přidané hodnoty navíc.

Manžel na hodinu (2016)

Už taková trochu zbytečná práce, ale jednička vydělala hromadu peněz, takže se zlaťáky zaleskli v očích a jelo se přímým směrem na dvojku. Vesměs je to takové klasické pokračování. Přidá se hromada nových vedlejších postav, některé hlavní jsou upozadněny (Matásek) a vymyslí se linka, která určitým způsobem nabourává děj prvního filmu (V jedničce se celou dobu snaží vydělat peníze, aby je ve dvojce odmítali). Naštěstí je tu pořád výborná hudba Reného Rypara a povedené humorné situace. Jedničku si dám klidně rád znova, dvojku už s menší radostí, a do trojky už se prosím nepouštět.

Galavant - About Last Knight (2016) (epizoda)

Tak tady už jsme zpátky na plném počtu :) Sid se konečně dostal svého partu, a ačkoliv mi ta písnička přišla jako vykradená z Bídníků, tak chytlavá je dost. Wormwood tedy zatím ostrouhal, ale jeho odchod je značně efektivní :D. Stejně tak jako návrat přes Les náhod, kde se uděje několik opravdových "náhodiček". Snad první díl, který končí cliffhangerem, kdy Richard seřeže několik děcek, a Galavanta tak probodne jeho meč :D.

Galavant - Giants vs. Dwarves (2016) (epizoda)

Pokračuje tu trend vzestupné kvality. Povedla se ta epizodní linka s "trpaslíky" a "obry". Padlo tu několik slušných hlášek a taky úplně nový typ písničky. Škoda jen za mě nepříliš zábavné krkající drsňačky princezny. Wormwood opět parádní.

Komando (1985)

Poctivá osmdesátková akční řachande, kde tunou svalů (balíček obsahuje i mnoho detailních záběrů) obalený Arnold vykuchává nepřátele i auta, háže telefonní budkou a pronáší neskutečné suché hlášky. Hledali jste předobraz herního Call of duty? Tak si pusťte posledních dvacet minut a jste doma.

Galavant - Bewitched, Bothered, and Belittled (2016) (epizoda)

Částečně se pokračuje v duchu minulého dílu, kdy to tady také ještě není úplně ono. Ale přecijen je to o něco lepší než minule, tak i lepší hodnocení. Madalena narazí na sobě rovné, a ve variaci na grilovačku celebrit s ní naloží jak se patří. Nejlepší scénou je pak velmi povedené rande v hospodě, kdy se Galavant představí jako zkušený dohazovač v doprovodu všemožných hudebníků. Clare Foster je tady opravdu krásná, a divím se Richardovi, že tak dlouho otálel...