Caprica - Pilot (2009) (epizoda)

Velmi zajímavý úvodní pilot k seriálu. Herecké obsazení se určitě povedlo a vzhledem ke krátké stopáži se během filmu snad ani nedalo nudit. Co si ale nedovedu představit náplň seriálu který se bude točit pouze okolo náboženských témat a vůbec se bude pohybovat spíše po fylozofické rovině..no nevadí aspoň se je na co těšit:) Nezávisle bych dal čtyři hvězdy ale jako fanoušek BSG dávám pět. Jakže tomu říkáte?-CYLON-CYLON? Hm zajímavé:)

Faunův labyrint (2006)

Del Tora opravdu miluji ale tento počin je pro mě strašné zklamání. Průměr, nic víc nic míň

Volný pád (1993)

Čtyři hvězdy za úplné ztotožnění s názory hlavního protagonisty. Velká škoda že byl na konci snímku vykreslen jako šílenec a ne jako člověk, který je znechucen dnešní společností a rozhodl se to dát najevo. Takhle tento film vyzněl trošku doprázdna

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Skvělá úvodní minisérie k ještě lepšímu seriálu...:-)...není co dodat:-)

Californication (2007) (seriál)

Sice trošku povrchní ale jinak výborně napsané a herecky obsazené komediální drama..Pro mě špička mezi seriáli:-)

Náš vůdce (2008)

Výborný pohled na manipulovatelnost lidí a davů a ukázka že když je člověk opravdu dobrý vůdce tak si může dovolit cokoliv i v dnešní společnosti. Podle mě je to tak trochu i varování před tím, aby nedošlo k tomu k čemu došlo ve třicátých letech minulého století v Německu. Takže obsahem sem nadmíru spokojený, ale forma mi nijak zázračná nepřišla. Kamera byla chvílemi jak u nějakého studentského snímku, některé scény zaváněli až trapností a pár dialogů bylo opravdu směšných až nemístných. Ovšem jako zdvižený ukazováček působí tento film výborně a čtyři hvězdy si podle mě určitě zaslouží..

Smrt čeká všude (2008)

Film o válce který je pojat trochu jinak než například The black hawk down. Tento kousek se zaměřuje spíše na psychiku vojáků a dopad všudypřítomné smrti a nebezpečí na ni. Nejedná se o žádný přelomový snímek, ale je to pro mě rozhodně příjemné překvapení. Jediné co bych filmu snad vytkl byla stopáž, která se mohla zkrátit, a nebo se mohlo přidat pár těch akčních scén, kterých bylo po málu:) Jinak spokojenost a protože mám válečné filmy rád, dávám čtyři hvězdy.

Farma zvířat (1954)

Film který nám ukazuje že sme si všichni rovni ale někteří jsou si rovnější. Zpracování nebylo žádná sláva ale to nebyl ani cíl takže se to dalo zkousnout. Velká spokojenost a za zobrazení komunistů jako prasat dávám hvězdu navíc.:)

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Většina filmu je opravdu výborná. Pečlivě budované charaktery, vynikající výprava které ten Divoký západ opravdu věříte a fenomenální herecký výkon Russella Crowea. Ovšem posledních 20 minut jsem byl lehce překvapen a při závěrěčných titulkách jsem si říkal že sem mi asi něco uniklo...Tak sem si je pustil znovu ale ne...neuniklo mi nic. Pouze scénarista si umanul že se sériové vraha a bezohledného velitele gangu udělá milého a slušného človíčka který obětuje své štestí kvůli zadostiučinění svého úhlavního nepřítele. Vynikající film kterému bych dal za prvních 1OO minut určitě čtyři hvězdy. Takhle to jsou pouze tři a to s pocitem, že si někdo ze závěru filmu, ze kterého šlo vytřískat opravdu mnoho,udělal legraci.