Annie Hallová (1977)

asi nejlepší (protože nejosobnější a nejcivilnější) allenovka, 5-

Antikrist (2009)

Ty první dvě třetiny mě teda hodně sraly... časem člověk ocení ten symbolismus, herecký výkony a atmosféru, ale pořád to zůstává film tak trochu o ničem. V kontextu Trierovy tvorby ale další dobrý kus naprosto odlišný od těch předchozích a znovu hutný a veleoriginální film; 3+

Apokalypsa (1979)

krásně depresivní, super barevnost a čistá režie... přece jen se tam toho za ty tři hodiny stane nějak málo a až zas tak uměleckej film to není... možná jem chvílema spal, ještě se někdy kouknu... 4-

Arthur (2011)

Nakonec mě tyhle debilní filmy vždycky uvláčej na jednu hvězdu castingem múzy hlavního hrdiny (srovnej s Yes Man). Měl bych se nad sebou zamyslet. Čistá jedna *

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

docela postmoderní sranda, která si z předlohy naštěstí bere jen to podstatné a vytváří volné variace... stejně ulítlé jako nápad zfilmovat Asterixe, takže fajn... 2+ (no... jako hodně malý plus, ale plus)

Avatar (2009)

bezkonkurenčně nejlepší film z těch všech, kterým kvůli svému intelektuálnímu snobství nemůžu dát víc než 3+. Hele, ale stačilo by úplně přepsat scénář, oddebilnět dialogy a nechat to natočit Cuaróna a je to pět hvězd jak vyšitejch!

Barash (2015)

Takovej Facking Amål poizraelsku. Je to pěkný, ale nic moc víc.

Barbaři (2014)

Asi mě to nešokovalo tak, abych geniálně vystiženou atmosféru ocenil jako důvod pro to, natočit film. Scény v Bělehradě skvělé.

Barevný závoj (2006)

docela hezká romance, přitažlivý prostředí, oba herci dobří

Bezesné noci (2004)

Na festivalu v Jihlavě v kině plném studentů, kteří měli události ještě čerstvě ve své paměti, docela velký zážitek... cenný záznam tehdejších událostí...