Requiem za sen (2000)

Nejlepší film o drogách co jsem kdy viděl. Přesně tenhle film by se měl pouštět dětem na základních školách aby viděli jaké můžou mít drogy následky. Né ty staré kazety s rozhovory s údajnými fetáky co se na školách pouští. Z toho mají děti velké nic. Za to tenhle film by jim mohl v životě doopravdy pomoc....Jinak Jared Leto předvedl pro mě opravdu nezapomenutelný výkon! Na jeho roli se nehodil nikdo lépe než on...

Rain Man (1988)

Dustin Hoffman ve své životní roli se chopil roli ateisty vážně bravurně a předvedl svůj životní výkon.

Pátek třináctého 6: Jason žije (1986)

Tak na tenhle pátek jsem se těšil nejvíc a zaslouženě! Ten úvod kdy Jason opět přichází k životu po uhození blesku je prostě skvělý! Vážně takhle originální oživení jen tak někdo nevymyslí...to samozřejmě není všechno. Herci jsou tentokrát moc fajn, nejlepší co se v pátku kdy objevili a ten humor nemá absolutně chybu. Jo 5 hvězdiček je možná moc, ale tenhle pátek je pro mě jednoznačně nejlepší a já si sledování téhle série vážně užil a jelikož šestka na mě zapůsobyla nejlíp, dávám plný počet!

Pátek třináctého 5 (1985)

Zatím asi nejhorší díl. Není tu vůbec ukázáno jak vlastně Jason zase přišel k životu. Místo toho se z příběhu stává totální chaos ve kterém ani nevíte kdo vlastně vraždí a nakonec je jasné, že se za Jasona jen někdo vydává, nebo nevydává? Uvidíte sami...ale stejně mě to furt bavilo. Škoda, že pro herečku Melanie Kinnaman to byla téměř jediná životní role, ve filmu na mě zapůsobyla víc než samotný vrah.

Pátek třináctého 4 (1984)

Začátek filmu je výborný. Čekal jsem, že Jason z kulny zmizí, ale on se nakonec nechá odvést až do márnice. To mi teda udělalo radost! Začal jsem se radovat, že čtvrtý pátek se bude konečně odehrávat v jiném prostředí. Jatka v nemocnici! To by byla podívaná! Ale kdepak….příběh se opět přesune ke křištálovému jezeru což mě sklamalo, nové prostředí už by vážně prospělo. Nakonec atmosféra je stále dobrá, hlavně záverečná scéna zabití Jasona se teda povedla.

Pátek třináctého 3 (1982)

Už po třetí v blízkosti Crystal Lake.... Lepší než jednička, ale lepší než dvojka určite ne. Herci jsou zatím nejhorší co se v sérii objevili. Co je na trojce plusem je rozhodně nový Jasonovo vzhled. Konečně si našel svoji typickou masku! Není to špatný pátek, furt je na co koukat.

Pátek třináctého 2 (1981)

O dost lepší než jednička! Jason Voorhees konečně přichází na scénu! Sice si zatím sehnal místo své typické masky pouze pytel, přesto pořádne vyděsit mu to jde i sním. Na filmu mě asi nejvic dostalo odhalení Jasonova „domu“. Přesně nějak takhle má vypadat příbytek pravého zabijáka. Výborné pokračování s dobrými lekačkami.

Pátek třináctého (1980)

Během několika dnů jsem si sehnal prvních 5 pátků a těšil se na seznámení s kultem slasher filmů. Jednička má výbornou atmosféru. Vrah není téměř celý film vidět, jeho zabíjení vidíte přímo z pozice kameramana. Nejvíc mě na filmu asi dostala závěrečná scéna na lodce. To jsem se totiž tak nečekaně lekl až mi to udělalo radost…v pozdějších dílech už si na to závěrečné "vyskakování" zvyknete. V jedničce sice ještě samotný Jason nevraždí, ale atmosféra je i tak dost slušná avšak oproti např. druhému dílu je to spíše průměrná podívaná.

Zrůda (2003)

Nevím jestli si film ještě někdy v životě pustím. Je to jeden z těch opravdu reálných filmů z toho dnešního, odpornýho světa, přesto plný počet prostě musím dát. Film, který vás uvnitř opravdu složí. K výkonu Charlize Theron nemám slova….

Americká rapsodie (2001)

Je to výborný a místy dojemný snímek, který chytí za srdce. Přesto je škoda, že se Scarlett objeví až v polovině filmu, ale jejím příchodem začne film přibírat jak jinak než na kvalitě. Ale i její dětská předchůdkyně předvedla bravurní výkon. Co jsem trochu nepochopil byla jazyková bariéra. At už se film odehrává v Madarsku nebo v Americe, všude mluví herci stejnou řečí. Film jsem viděl v dabingu, takže nevim jestli je to v originále jinak. Proto film začne tak nějak ubírat na důvěryhodnosti, proto dávám o hvězdičku méně. Určite by to nebyla taková námaha kdyby se američtí herci naučili určité scény v madarském jazyku :)