Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Hodně zaznělo na tento ohlašovaný "výpravný" skvost štědrého dne. Půl bodu přidávám před propadlištěm dějin za kvalitního záporáka-pseudoIzzyho, jež mu zde sedl kategoricky více než v tuctu jiných "taškařic" a půl bodu za příjemnou princeznu... Zbytek stojí za starou belu.

A také déšť (2010)

Mám rád filmy o filmu ve filmu, zde to působí poměrně nadmíru autenticky. Mám problém však s kašírovaným morálním přesahem, jakoby koupě odpustku za španělskou katolizaci Ameriky (se všemi jejími aspekty o kterých sem neměl nikdy žádných iluzí). Bohužel s poslední rovinou snímku-záchrany děvčete, mi připadala tato epopej šroubovaná až nad míru snesitelného patosu. Nejen pro mne je to zřejmě relativně hodně mířený úder na solar, který nemůže nedostat filmovou cenu. Na druhou stranu, určitě zhlédnutelný snímek z dokumentárního hlediska, kdy Bolívii "on-line" tak často Evropané nevnímají, tak jako z podstaty věci komparace k jiné filmové produkci produkci jedno státu Severní Ameriky, je film dozajista lepším gurmánským zážitkem.

Špindl (2017) odpad!

Plnou parou ke dnu. Tohle není žádná komedie, jen čistokrevný kalkul. Blátotechnickosněhoslepenec mířící na "první signální", který byl pro mě ještě bohužel horší než productplacementský Revival od Nellis. ... už nejen hrající kalhotky ale jako bonus na závěr Kohákovy filcky. To Vám byla ale švanda. (Když kalhotky tak snad jedině na Svěrákově hlavě).

Obchod pro sebevrahy (2012)

Myšlenka není špatná, byť není zcela originální, horší je to podsouvání "orientu" a sluníčkový závěr... Že by peníze jinak na tento projekt nepřitekly?! Škoda, výtvarná stránka vyzdvihuje dílko ze dna, na druhou stranu propaganda v minulosti také měla dobré výtvarníky...

Okamžik zkratu (2012)

Normálně tři, ale za Démona čtyři.) (!)

Ano, šéfová! (2018) (pořad) odpad!

Parazitující paraziti, škoda hodnotit.

Lvi salónů (1978)

Tak imbecilní to docela nebylo, tedy až na Veškrnovou, ta je fakt "na zabití".

Sinister (2012)

Horory nemají být asi příliš logické, ale co je moc to je moc. Asi jedno z nejslabších žánrových pokoukání. Všechno špatně. Absolutně nechápu červená čísla v hodnocení. Bod snad za hudbu.

Sladký útěk (2015)

Pohlazení na duši jemným humorem. Protiváha depkoidní temné vlně. Příjemná pohádka, trochu pro dospělé, nejen pro muže v krizi středního věku.

Pomerančový kluk (1975)

Zbytečně podhodnocený a zcela zapadlý snímek, který se nevysílá na běžně dostupných stanicích do zblbnutí na rozdíl od jiných odrhovaček, jejichž reprízy mi lezou už krkem. Myslím, že ožehavost tématu, jako herecké výkony, jsou na velmi dobré úrovni. (Jinak Cupák s Moravcem jako vedoucí pasťáku pro kluky byl docela dobrý metafór, tak jako zamřížovaná ošetřovna :-O)