John Wick 2 (2017)

Utíkej, Johne, utíkej hodně daleko a s tou svou krvavou gymnastikou se ani nemusíš vracet: 50% (zatím 13.343 hodnotících je na průměru 77%).

Legie (2010)

Nuda na téma: Dej sem dítě! Erben, Shrek nebo i Barnevernet to umí lépe: 35% (zatím 9219 hodnotících s průměrem 45%).

Pasažéři (2016)

Velkolepá podívaná pro milovníky kosmické SF, a to i během scén, kde se toho moc neděje. Poselství a příjemnou romantiku naruší jen nezbytné americké finále, kdy je jako obvykle třeba vyřešit věci nevyřešitelné: 85% (aktuálně 17440 hodnotících s průměrem 74%).

Zrození (2004)

Potkali se dva: vysoká, křehká a krásná Nicole a malý, tlustý a ošklivý Lolita-man: 70% (aktuálně 1798 hodnotících s průměrem 61%).

Uteč (2017)

Černobílé šachy tak trochu ve stylu Stepfordských paniček: 80% (zatím 7088 hodnotících, průměr 75%).

Ochránci (2017)

Začnu tím nejhorším: Škirando a její (skoro hlavní!) role. To byl neměnný výraz ptakopyska a její výkon částečně omlouvá jen zoufale napsaná postava. Tak to je za 0*. Speciální efekty a příběh: slabá napodobenina Avengers, za 2*. Čtyři ochránci byli z toho asi nejlepší, jen mírně podprůměrné alternativní Avengers, tak za 2,5*. Celkově 35% (shoduji se s průměrem 1597 hodnotících).

Suburra (2015)

Skvělá podívaná, po dlouhé době konečně zase 5*: atmosféra, hudba, scénář, obsazení, střih, kamera a nevím co všechno bych měl ještě vychválit, hlavně ale asi režisérův způsob vyprávění. Děj (bitva o Řím) je příjemně komplikovaný a přitom celou dobu jasný a přehledný: 95% (těch -5% je za podcenění ochranky a pro mě nepříjemné mrazení při připomenutí symbiózy politiků s podsvětím, což jistě není jen problém Itálie, aktuálně 5396 hodnotících je na průměru 82%).

Wonder Woman (2017)

Úkoly byl splněny. Tvůrců jistě šlo hlavně o to, abychom se pokochali záběry na Gal Gadot a nám divákům šlo (myslím) o to samé. To ostatní už bylo nutné zlo, kterému se nelze vyhnout: 50% (zatím 10317 hodnotících je na průměru 72%).

To (2017)

Další dobrodružství Toma Sawyera a jeho party, tentokrát trochu drsnější a nechutnější. Televizní film z roku 1990 na mě kdysi zapůsobil mnohem víc. Kino, cca 20 diváků, jeden z nich každý druhý záběr odměňoval ryčným smíchem: 65% (zatím 3570 hodnotících s průměrem 81%).

Loganovi parťáci (2017)

Příjemná, pohodová, countryová, pěkně vypointovaná západoviržinská zlodějská historka, kde filmové postavy i diváci v kině vyžadují a čekají na její řádné morální zdůvodnění. Kino, 5 diváků: 70% (zatím 441 hodnotících je na průměru 72%).