Gándhí (1982)

Film o tomto malém velkém muži. Nikdy jsem se Gandhím příliš nezabýval, ale musím říci, že po zhlédnutí tohoto snímku mě jeho život velmi zaujal. Ben Kingsley v roli Gandhího působí velmi důvěryhodně a jsou si vzhledově hodně podobní. Skoro mě překvapuje, že Kingsley není ind, protože v tomto filmu je velmi přesvědčivý. EDIT: Aha, tak má indické předky :)

České století (2013) (seriál)

Na české poměry VELMI kvalitní seriál s poutavým dejem.

Kon-Tiki (2012)

Velmi kvalitní norský film o Thoru Heyerdalovi. Nádherné záběry z exotické cesty, mnoho silných momentů a absence jakékoliv nudy i přes to, že myšlenka výpravy je více než tříměsíční cestování na voru, kde si člověk ani nemůže kvůli žralokům skočit do vody. Člověk musí být asi trochu blázen, aby dokázal uskutečnit něco takového.

Rivalové (2013)

Pro mě jeden z nejkvalitnějších filmových zážitků za mnoho posledních let. Formule samotné nijak zvlášť neobdivuji, ale tento film není pouze o závodění. Je zde patrná vynikající práce kamery (spousta záběrů z atypických míst, které dobře dotvářejí atmosféru), skvěle padnoucí vyvážení barev (jak na kameře z 70. let) a dokonale zahrané charaktery hlavních postav. Nejlepší scéna je zde ta, kdy se Laudovi a jeho ženě porouchá v Itálii auto a potom je sveze partička Italů. Tato scéna mě pobavila jako už dlouho nic. Chválím také používání němčiny v některých záběrech. Po všech stránkách dobře odvedená práce. Očekávám, že tento film je velmi vhodný kandidát na získání mnoha Oskarů! P.S. Proč film o Stevu Jobsovi netočil Ron Howard? Očividný profesionál na životopisné filmy.

Do tmy (2012)

Po Into the white jsem na SFF zkouknul Into the dark. Bylo to úplně o něčem jiném a nutno říct, že obojí je kvalitní. Tento film je o tom, že čekáte co se stane a koukáte na dvě rodiny, jak se srovnávají s něčím hrozným.

Těžká váha (2005)

Boxerských filmů je opravdu hodně. A všechny do jednoho mají stejný scénář. Hlavní hrdina je v krizi, nedaří se mu a nakonec se dostane úplně na dno. Pak přijde na scénu boží zásah a hrdina opět má šanci něco dokázat. Pořádně se zakousne, vzpomene si na manželku, na hladovějící děti a v 15. kole dá K.O. šampionovi :-) Tady tomu není jinak. Russel Crowe a Ron Howard navíc posunuli laťku boxerských filmů vysoko.

Tenkrát v Americe (1984)

Neskutečně komplikovaný děj odehrávající se v několika dějových linií, které do sebe postupně zapadají a dá vám pěknou práci to všechno pochopit. Je až neskutečné, že film na konci dává smysl a divák má relativně slušnou šanci ho pochopit. Skvěle se zde povedlo vykreslit meziválečnou atmosféru. Mám z tohoto filmu opravdu zvláštní pocit. Než jsem ho dokoukal tak jsem si už nepamatoval, jak vlastně film začal (což je celkem důležité). I přes to ale byl zvým způsobem jedinečný.

Nejvyšší nabídka (2013)

Charakterní Geoffrey Rush, velmi zajímavý nápad a mírně nezvyklý konec. Myslel jsem, že to bude o mafii, ale nakonec to bylo o obrazech (což vůbec nevadilo!). A mám rád filmy, které se natáčely v Praze!

Gravitace (2013)

Parádní vizuální zážitek, jednoduchý příběh (i když v něm šlo o život) a dobří 2 herci. Bylo to dobré, ale nebylo to tak skvělé, jak jsem podle ohlasů očekával. Spousta věci mě tam jako člověka, který nikdy ve vesmíru nebyl, zaujala.

Byl jsem při tom (1979)

Dlouho jsem se k tomuto filmu odhodlával a podle hodnocení jsem tušil, že asi nebude špatný. Nakonec mi ale vyrazil dech. Peter Sellers zde výborně hraje upřímného člověka, který neumí ani číst a psát a nevědomky se dostal do politiky. Lidé při diskusi s Chancem vždy v jeho slovech lidi hledají něco, co tam není. Hodně pozitivní film!