Arrow (2012) (seriál)

1. série: Divím se, že tenhle seriál není v TOP 30 - protože je někde na úrovni Ztracených. Sympatická hlavní postava a hlavně Helena! :-) 2. série: Je to ještě více americké, ještě více emocionální a místy ještě více trapné. Hodně se opakují klíšé hlášky, veřejné ochránce nikdo nepoznává i když podoba s jistými lidmi je více než jasná.

Vikingové (2013) (seriál)

Dobrých historických seriálů není moc. Ty, které jsou dobré a nejsou to čistě dokumentární seriály, bych spočetl na prstech jedné ruky. Pokud z toho ještě odstraním seriály kde jde hlavně o sex (ano, Spartacus a Tudorovci), tak už vím jen o jednom - Vikings! Velké plus tohoto seriálu je krásné prostředí Skandinávie a pohled na život vikingů, o kterém toho nijak moc z dějepisu nevíme. 1. série 90, 2. série 90, 3. série 90

Pán času (2005) (seriál)

Skoro celý pilot jsem protrpěl, tak na tohle nemam :-D

Kolja (1996)

Trvalo mi 17 let než jsem se na tento film konečně znovu podíval. Je to opravdu dílo hodně Oscara, hlavně kvůli hereckému obsazení.

Ženská za volantem (2008)

Nenáročná severská komedie s perfektně vykreslenou atmosférou, pěknými auty a hudbou :)

Arn (2007)

Sympatické zpracování historické předlohy do stravitelné podoby! :-) Podle mě mnohem lepší než Království Nebeské

Civilization (2008)

Obrazově zajímavé, ale tří minutovej film by člověka neměl nudit po první půlce :-)

Demolition Man (1993)

Buďte dobrý! Líbí se mi ty filmy z 90 let! :)

Zakázané hlasy (2012)

Zajímavý a docela smutný pohled na nesvobodu slova ve třech zemích.