S láskou Vincent (2017)

Toto nemá obdoby. Pro mě je rozhodně jeden z nejzajímavějších počinů, co jsem kdy ve filmu viděl. Každý záběr z by mohl být vystaven samostatný obraz v galerii. Zpracování je doslova dechberoucí a autoři se nebojí ani velice složitých záběrů, kdy probíhají průlety krajinou, mění se perspektiva i postavy. Nicméně forma, jak je film udělaný, není zdaleka jediná jeho přednost. Scénář filmu je totiž opravdu dobrý, navíc reflektuje skutečné události a některé záběry přímo vychází z obrazů Van Gogha. Je to přesně jeden z filmů, kdy se po jeho skončení půjdete začíst na wikipedii o Van Goghovi. Kdyby bylo na ČSFD šestihvězdičkové hodnocení pro výjimečné filmy, tenhle by ho rozhodně dostal.

Smrtelná kořist (1987)

Tenhle buransky natočenej film mě zničil. Snad všechny záběry zde obsahují jakousi americkou tupost, předvídatelnost a kvalitní porci zabijáckých hlášek! Neustálé monology typu "teď chcípneš", "ty svině" nebo monology "nechal nějaké stopy?" "jen mrtvoly", dodaly tomuto filmu šťávu :-D

Smrtelné zlo 2 (1987)

takovouhle blbost sem už dlouho neviděl :D nejlepší je Ash s jednou rukou normální a druhou rukou s funkcí motorovky :D EDIT: zpytuju svědomí, rozleželo se mi to v hlavě.. měním hodnocení z odpadu na 3 hvězdičky a pořád přemýšlím jestli si to nezaslouží 5 hvězdiček.. Je to sice totální vypatlárna, ale když se na to člověk nemusí dívat sám tak se i docela zasměje :-D

Smrtonosná past 2 (1990)

mě se líbí jak tam pořád řiká "do prdele" tim jeho stylem :D

Soudný den (2008)

Velmi nad očekávání! asi rok mi to hnilo na disku a neměl jsem chuť si to pustit... až nastala krize na horách kde byl nedostatek dobrých filmů :) Byl jsem mile překvapen, sice trapný klasický happyend, ale jinak nápad, zpracování, boje atd dost dobrý

Spartakus (2010) (seriál)

Tenhle seriál je bezkonkurenční. Napůl historické porno a napůl krvavý masakr. Tyto části se prolínají a do nich zasahuje děj. Kupodivu seriál vůbec nepostrádá příběh, ba naopak, řekl bych že příběh je i svým způsobem unikátní. Kromě toho samotné charaktery postav a přibarvení obrazu jsou výborné a zcela na místě. Připomíná to film 300, ale řekl bych, že Spartakus vede. Tleskám, dlouho (jestli vůbec) jsem neviděl něco takového :-) Po shlédnutí posledního dílu 1. serie se to pro mě stává jedním z nejlepších seriálů co jsem viděl! Akorát jedna věc je zvláštní.. Proč jsou tak často ženy v hledišti areny nahé? :D