Jupiter vychází (2015)

Vraťte mi mé 2 hodiny života zpět. Pardón jen hodinu. Zbytek filmu jsem buď přeskočil, nebo měl 1.5x zrychlený. Jediné co na tomhle filmu stálo za řeč byly ty anti-gravity boty. A teď se jdu asi vrátit k čištění hajzlíků nebo co. 4/10

Kingsman: Tajná služba (2014)

Fiflající Jackson? A Caine záporák? Né děkuji. Komentář píšu asi týden po shlédnutí a musím se přiznat, že mi v hlavě nezůstala žádná scéna, která by byla prostě našlapaná. Možná jen prostě nemůžu příjít na chuť mixu žánru Akce (007 style) a Komedie. Lepších 6/10.

Chappie (2015)

Žádný brainfuck, žádná čtvrtá hvězda. Sci-fi udělané pro masy, tak aby tomu rozumněli, což mě, náročného diváka, prostě něuspokojuje.

Americký sniper (2014)

Dlouho jsem neviděl film, který by byl napínavý a dechberoucí, ale bez zbytečných holywoodských superhrdinských komplexů. Clintův rukupis tentokrát ustoupil do pozadí a zůstala téměř čísta dramatizace Chrisova života.

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Naruto rozhodně není na jedno nedělní odpoledne. Je to seriál se kterým jste buď vyrůstali, nebo máte hodně trpělivosti s fillery, která se Vám tisícinásobně vrátí. Závidím tomu, kdo ještě neviděl všechny díly a nemusí každý týden čekat, než výjde nový díl. 5 hvězdiček za storyline a nezměrnou hloubku postav, které neustále rostou.

Velký Gatsby (2013)

Už při Spidermanovi jsem Tobeymu neveřil jeho emoce, natož abych nějaké cítíl z jeho vypravování o jiném milostném páru p. Gatsbyho a kouzelné Daisy. Nevyužitý potenciál scén (a laciný trik s dlouhým zoomem). Snadno předvídatelný příběh a ploché emoce. Dal bych 3 hvězdy jako většina osazenstva, ale při pohledu na to, jak slabé filmy jsem takto hodnotil jsem musel přidat, alespoň za to megalomanské provedení. (Doma, 7/10)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Finále filmu se kterým jsem vyrůstal jsem si v kině samozřejmě nemohl nechat ujít ve 3D. Většina záběrů ale byla vesměs tmavá ("tma ve 3D je cool"). Mělo to perfektní spád událostí, žádné questy a zdlouhavé výpravy. Harry byl tentokrát na plátně déle a častěji než v součtu předchozích dílů, až mě trošku mrzí, jak radikálně ustoupil do pozadí Ron a Hermiona. Závěrečnému souboji bych ovšem přidal větší dramatičnost a hlavně mi chyběl moment překvapení.

Králičí nora (2010)

Z filmu bych vyzdvihl obdivuhodný herecký výkon, ze strany Nicole Kidman. Aron se držel svého standardu, ale jako pár jim to s Nicole docela slušelo. Největším problémem celého filmu je však podstata jeho vzniku. Člověk, který si tímto peklem neprošel, se nikdy nedokáže vcítit do role a i proto na mě film působil umělým dojmem. A člověk, který bohužel má podobnou zkušenost, takový film jistě nebude chtít vidět. Snímek neposkytuje ani rady, jak postižené osobě pomoci, ani nám nezanechává mnoho myšlenek, ze kterých bychom si závěr mohli udělat sami. Pro koho je tento film určen je mi záhadou. [6/10, doma]

TRON: Legacy 3D (2010)

Tento film je nostalgickou vzpomínkou na cyber kulturu počátku éry počítačů. Není určen pro člověka, který není technicky nadaný, protože tomu, co se odehrálo na obrazovce, nebude rozumět a bude mu to připadat jen jako tuctová akce s nablýskanými oblečky lemovanými světelnými proužky. Už vůbec potom neporozumí, proč k tomuto filmu byl zvolen soundtrack od současných es elektronické hudby, natož proč je v ní tolik (pro ucho nepříjemného) “8bit” efektu. Já takový člověk rozhodně nejsem. Příběh navazuje na první díl, takže je nutnost vidět ho ještě před promítáním dvojky. To jsem také udělal těsně předtím, než jsem vešel do kina, abych měl Trona ještě čerstvého. Když se do mě opřela úvodní melodie, věděl jsem, že budu soundtrack milovat. Chvilku poté už jsem byl uprostřed dějiště a užíval jsem si každého detailu minimalistického designu GRIDu. V reálném světě mě drželo jen horší provedení 3D verze, které postrádalo hloubku. [8/10, 3D kino]