Umění lhát (2009)

Začínám si všímat, že Ricky Gervais si píše své vlastní komediální univerzum. Jeho tvorba je provázána skrz na skrz a točí se okolo podobných témat - tím budiž život - tak jak je vnímá. Náboženští fanatici by zřejmě měli přeskočit, nemusí se jím líbit jisté paralely.

Joker (2019)

Obešlo by se to bez Bruce Wayna? Jistě. Tenhle prolog k Jokerovi totiž funguje samostatně bez nutnosti znalosti celého DC univerza s batmanem v čele. A naopak znalost kontextu dodává všem akcím patřičnou hloubku. Zpracování, kamera, kostýmy a prostředí na očekávané vysoké úrovní. Herecký výkon nesrovnatelný s čímkoli jiným. A finálně zvolené tempo filmu, které mi mimořádně velice sedlo. Nenudil jsem se ani na okamžik, ale i tak mám problém dát plnou palbu. Proč? Obvykle tak totiž hodnotím filmy/náměty, které mě zavedou do nových svetů a ještě dlouho po shlédnutí mě myšlenky na ně neopouští. Joker mi však dal realitu a nechal ji předemnou shořet. 9/10 [IMAX London]

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Zbytečně dlouhá stopáž. Některé scény byly opravdu nádherné. Jiné, ty "vyplňovací", sebou však nenesly žádnou atmosféru, jen netrpělivé čekání na další segment. Občas jsem se vážně od srdce zasmál. Nicméně věřím, že na to za pár týdnu zapomenu a nepřistihnu se jak odříkávám ezechiel 25:17. Zkrátka přál jsem si aby to dopadlo lépe... Nestalo se. Je to něco, co jste ještě neviděli? Ne. Obohatí vás shlédnutí tohoto snímku? Ne. Je tedy nutné ho vidět? Ne. Hvězdy tedy dávám alespoň za krásný dobový auta a herecký výkon Brada Pita.

Captain Marvel (2019)

Omylem jsem šel na český dabing a musím říct, že zde tohle řemeslo strašně kleslo kvalitou. Hlas vůbec povahově neseděl k hlavní hrdince. Lip sync většinu času úplně mimo. Připadal jsem si jak u středoškolského domacího videa. No a teď k samotnému filmu: Zvuk/Efekty/Kostymy vše na obvyklé úrovni posledních Marvelovek. Origin story není vůbec komplikovaný a je předvídatelný, několik kroků dopředu. (spoiler) Oči Jude Law to prozradily hned v úvodní scéně. Hvězdy bych dal 3, nebýt toho, že se těším jak jim Captain Marvel nakope prdel v Endgame (I am sold).

Interstellar (2014)

Vytvořit příběh který funguje po všech stránkách je těžký úkol. Bezesporu. Když jsem se na film díval poprvé, nedokázal jsem se tak smířit s fyzikálními jevy v podání, jak nám je film prezentoval. Hodnotil jsem jej proto pouze 8.5/10. Nyní, o pár let později, jsem na Interstellar koukal úplně jinýma očima. Vždyť v jednom nejlépe hodnoceném snímku “Zelená míle” byly také jevy, které si nedokážeme vysvětlit, nebo uchopit. Oprostil jsem se tedy od tohoto stavu mysli. A tak ve mě zůstalo jen to podstatné. Zkrátka pocity. Takové, které jiný přiběh zatím nikdy vyvolat nedokázal. Tak jasně definované, intenzivní. Sahající na samou podstatu lidskosti. Poplakal jsem si. Radostí, steskem, bezmocí a touhou. Můžet si třeba myslet, že za emocionální průbeh snímku je zodpovědná ona nenahraditelná a geniální hudba Hanze Zimmermana, ale její skutečná role je našeptávat to, co se již odehrává v našich srdcích. 10/10

Avengers: Infinity War (2018)

Protentokrát musím Marvelu uznat, že má koule a necpal nám cliffhanger, aby "prodal" další díl.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Představte si, že máte k dispozici prostředky jako peníze, čas a nejlepší talenty z celého světa, abyste vytvořili filmovou reprezentaci pop kultůry a virtuální reality, na kterou by jen tak někdo nezapomněl. A vy místo toho vytvoříte Jurskej Park. To i TRON: Legacy odvedl lepší práci, a myšlenka na jeho svět ve mě doznívala ještě týdny. Asi je to důkaz, že nemůžete vytvořit nové mistrovské dílo, pokud do toho (re)mixu nevlozíte i nějakou novou ingredienci. Citovat tenhle film stejně nikdo nebude, protože raději budou citovat původní zdroj. Mindfuck se nekoná. Je to pěkné a uhlazené, ale nemá to obsah a hloubku. 6/10 P.S. za to candy-cruhosový sbírání penízek jsem měl chuť dát ještě o hvězdu míň.

Singwa hamkke (2017)

Není geniální, ale vzbudí emoce, na které si holywood v životě nesáhne. Jak já bych se chtěl umět teleportovat :) Něco přes 7/10

Štěstí na dosah (2006)

Netřeba toho říci mnoho. I po letech se ve mě při vzpomínce na tento titul drží všechny ty silné emoce. A jen za to má ode mě o hvezdu víc než bych jinak dal. 5/5