7 dní hříchů (2012)

Nic extra se nekonalo. Chvilku Vetchý a Kerekeš utíkají a chvilku zase ne. Nebylo to vyloženě špatné, ale příběhově nemastné/neslané. Čekal bych od podobného tématu větší emoce, větší nenávist. Trochu víc začernit ty záporáky a vyzdvihnout ty klaďasy. Dalo se z toho vytřískat víc.

Coherence (2013)

Geniální nápad! Příběhově je to naprosto dokonalé a originální. Trochu mě mrzí, že je to dělané takovým céčkovým stylem. Věřím, že časem se toho ujme někdo v větším rozpočtem a udělá z toho kinohit. Režie ale odvedla parádní výkon, kamera se mi moc nelíbila, ale hudba byla super. Herecky to není žádná sláva, ovšem to se dalo čekat. Když pominu prvních 15 minut, kdy jsem si říkal, co jsem si to pustil za konverzační sr*čku, tak se jedná o opravdovou lahůdku. 60 minut totálního psycha.

Oblast 51 (2015)

27%? 28%? No neblázněte! Podle mě to bylo moc fajn. Dokonce to bylo jedno z nejlepších found footage, co jsem kdy viděl se odvažuji říct. Ti "herci" byli celkem uvěřitelní, prostředí Oblasti 51 se mi moc líbilo, zápletka byla sice hodně slabé, ale celkově je to velice svižné a zábavné. Není to žádná špička ve sci-fi filmech, ale kdo by to od toho snímku čekal? Asi 90% lidí tady. Já jsem věděl, že nechci prvotřídní blockbuster, ale kvalitní béčko. To jsem dostal. Jen víc takových filmů!

Kosti a skalp (2015)

Velká drsárna! Ovšem pouze prvních pár minutek a poslední půlhodinu. 133 minut je v tomto případě bohužel skutečně moc. Nicméně to člověka nezačne vyloženě nudit, ale pouze vás to nenadchne. Jinak obsazení je výtečné! Russell, Wilson a Fox! Paráda, která skvěle sedí. Atmosféra a prostředí jsou skvěle uvěřitelné. Je to prostě dobře udělané a nehraje si to na nic většího, než čím to je. Kdyby se film o 30 minut zkrátil, tak by to bylo naprosto perfektní, takhle ovšem nemůžu jinak než 3*.

Slepá (2014)

Skvělá věc! Jsem moc rád, že po 4*, co jsem dal se vrátila na červené skóre (70%), protože si myslím, že si to plně zaslouží. Hrozně zajímavě pojaté téma, ve kterém jsem se na minutku ztratil, aby mě autoři zase vrátili na správnou kolej, o které mi posléze řeknou, že také nebyla správná. Komplikovaně propletené příběhy, které spolu nakonec vlastně nesouvisí a v podstatě nevím, co bylo skutečně reálné, a co ne. Nicméně se mi to velice líbilo. Američané by takhle skvěle toto téma nenatočili.

Odpor (2008)

Běloruští partyzáni po americku. Je to skvělý příběh, který si film zasloužil. Nicméně je pravda, že tento film jen převyprávěl příběh a nedal tomu podle mě žádnou nadstavbu. Je to dobře udělané, skvělá výprava, výborná hudba. Herecky je všechno v pořádku. Craig, Schreiber i Bell jsou super, ale zkrátka tomu chybělo to něco navíc, aby tento snímek nezapadl do průměru. Jsem rád, že jsem to konečně viděl, ale očekávání jsem měl vyšší. Podruhé se na to asi nepodívám.

Věc: Počátek (2011)

Neviděl jsem původní film z roku 1982. Tenhle prequel mě na něj rozhodně nenavnadil. Věřím, že s rozpočtem se dalo udělat více. Efekty se mohly udělat lépe a obsazení mohlo být PODSTATNĚ lepší. M.R.Winstead je naprosto nezajímavá a nicneříkající. Joeal Edgerton není špatný, ale dokáže zahrát lépe, nicméně stále byl nejlepším, co ten film má. E.Ch.Olsen, naprosto na nic. Zajímavý pro mě byl i Kristofer Hivju (divoký z GoT), kterého jsem v jiném filmu neviděl, a tak bylo příjemné vidět, že se vyskytuje i jinde. Všichni ostatní herci byli pro mě naprosto totožní a nezajímaví. Příběh byl příliš jednoduchý a jednotvárný. Ke konci už jsem nezvládal sledovat. Velmi slabé.

Šibenice (2015)

Blbost a zbytečný film, který ničím nevybočuje. Je to nápad, který to byl tisíckrát. Amatérsky udělané a amatérsky zahrané. Půl hodiny se neděje totálně nic a je plná zbytečných keců, zbytečných záběrů, žádný náznak vývoje a charakteru postav. Potom se teda něco začne dít, ale furt to nic moc není. Dohromady jsou tam asi 4 slušné lekačky, což je málo. Jinak prostředí a atmosféra filmu nejsou zas tak hrozné, ale mohlo se z toho vymlátit více. Jediné, co stojí opravdu za to, je konec. Závěrečných 5 minut, kde člověka tvůrce nečekaně překvapí. Nicméně, nikdy více to vidět nepotřebuji a nedoporučuji.

Zrůda (2003)

Zajímavý kousek, který není příliš vidět a upadl v zapomnění. Charlize Theron si svého Oscara za tohle rozhodně zasloužila. Christina Ricci jí zdatně sekundovala. Není tomu moc, co vytknout, protože se jedná o skutečný příběh, který byl celkem věrohodně přepracován ve film. Proto dávám tak vysoké hodnocení, jinak si nemyslím, že by to samo o sobě člověka vytrhlo.

Vrána (1994)

Velmi sestupná tendence filmu. Začíná to skvěle. Baví vás temná atmoška, Brandon Lee a skvělá hudba. Vypadá to, že se bude jednat o jedinečný akčňák od první do poslední minuty, jenže v 50. se to nějak zlomí a najednou je to dokola ohrávaná nuda. Třetí hvězda je jen za Brandona Lee, protože jeho výkon na mě udělal podobný dojem jako Heath Ledger jako Joker.