Závod s časem (2013)

65% by tomu slušelo. Docela dost silná citovka, která asi nebude pro každého. Původně jsem čekal klasický katastrofický film, ale tenhle se dost vymyká. Takže originalitu nemohu upřít. Erik Heisserer je pro mě velkým překvapením. Jméno, které prakticky neznám, ale když se podívám na jeho scénáristickou historii, tak jsem viděl naprosto všechno a všechno ve mně zanechalo podobně rozporuplné pocity jako Hours. Po slabším začátku přijde relativně zajímavá zápletka, která se ovšem najednou zadrhne na mrtvém bodě a několik minut (možná i desítek minut) se neděje vůbec nic. Potom však přichází velmi povedené, napínavé finále. Trocha Genesis Rodriguez neuškodila a Paul Walker je zkrátka Mr. Perfect. Tohle je film, který jasně dokazuje, jaké charisma v něm třímalo. Jeden Paul Walker utáhnul celý film prakticky sám. RIP Paul, velká ztráta.

Training Day (2001)

Tenhle typ filmů prakticky nikdy nezklame. Navíc Antoine Fiqua a David Ayer jsou naprosto dokonalé spojení. K tomu Denzel a Ethan, Eva Mendes a spousta rapperů. Výborný film, který bych asi dokázal vidět znovu. Zkorumpovaný fízl, čistý fizl a scény ve stylu GTA baví prostě každého.

WWE Battleground (2013) (pořad)

Slabý roster, slabé feudy. Chce to Cenu, Brocka, Undetakera...Alberto Del Rio vs. RVD - 4*! Santino feat. Great Khali vs. Jack Swagger feat. Antonio Cesaro - 2*!!!!! Curtis Axela vs. R-Truth - 1*!!!!! Brie Bella vs. AJ - 2*! Rhodes family vs. Shield - 4*!!! Kofi vs. Wyatt - 3*! CM Punk vs. Ryback - 3*!!!!!!!!!!!!!! Randy Orton vs. Daniel Bryan (vs. Big Show) - 4*!!!!

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Strašně moc cliché scének, cliché vtipů, které nejsou vtipné a moc dlouhé nekonečné nudy. Nepochopim Rhyse Meyerse, že do toho vlezl, Headey má taky na víc. Nudná sra*ka!

Tichý Američan (2002)

Dost pčeceněný film. Pro mě slabých 40%. Caine a Frauser jsou jistě dobří herci, ale tady to má tak malý spád a nudnou zápletku (myslím tu romatickou, ne válečnou). Dalším neskutečným mínusem je totálně nesympatičnost, všech hlavních postav. Anglickej dědek, co si nabrnknul vietnamskou zlatokopku a v klidu nechal zabít svého přítele. Potom americký sympaŤák, který ovšem bezostychu stojí za vraždami nevinných lidí. A nakonech vietnamská děvka, která jde jen po tom, co je pro ni v tu chvíli dobré. Velmi slabý a nudný snímek.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Nevím, proč na to všichni tak nadávají a hodnotí to tak negativně. Mně se to líbilo a myslím, ž ekaždému fanouškovi X-men, který alespoň trochu zná komiksové předlohy také. A kdo není fanoušek X-menů, tak musí ocenit to okolo. Obsazení! McAvoy, Fassbender, Lawrence, Hoult, Isaac, Byrne, Peters, Turner, Munn a Jackman! To je velkolepé. Stejně tak je pojat celý tento film a skvěle dovršuje trilogii.

Jako ty (2015)

Orwellovské scifi se nikdy neokouká. Mám toto téma rád a jsem potěšen, že se o něm točí filmy zaměřené na různé diváky. Equals je zase trochu jiný než třeba Dárce, který je pro mladší nebo V jako Vendeta a Equilibrium, které jsou pro akčnější fandy a samozřejmě o dost jiné než základ 1984 nebo Fahrenheit. Tvorbu Draka Doremuse neznám, ale tímhle kouskem mě rozhodně zaujal. Co je na tom především tak povedeného? Je to obsazení! Nicholas Hault je naprosto dokonalý a věřím, že pro tu roli je ten pravý. Kristen Stewart nemám rád. Nelíbí se mi. Nelíbí se mi, jak hraje i jak vypadá. Ovšem tady v tom filmu musím smeknout. Naprosto geniální výkon šitý přesně na tělo. K tomu menší role pro vždy kvalitního Guye Pearce. Určitě je dobré to jednou vidět, ale není to taková strhující podívaná, aby vás to donutilo doporučovat dál a těšit se na den v budoucnu, kdy se na to znovu podíváte.

Anomálie (2014)

U tohohle filmu jde hlavně o to, jak na něj budete nahlížet. Jestli budete očekávat prvotřídní scifi podívanou, která vás obohatí, tak si to rozhodně nepouštějte. Ale jestli máte prostě jen rádi podobné nápady, tak to jistě zabaví. Jednou se to vidět dalo. Co je rozhodně špatně, je hlavní hrdina v podání Noela Clarka, který by měl nutně zůstávat jen za kamerou! Naopak Ian Somerhalder je parádní padouch, Alexis Knapp je sice nepřesvědčivá herečka, ale dobře se na ni kouká a třetí Hemsworth zaostává míle za bratry. Kdo mě ale hodně bavil byl rusák Sergio, to je nejlepší vtip celého filmu. Naopak akční scény (kromě té poslední Sergiovy bitky, který byla jak z videohry) nestály za moc.

Mroží muž (2014)

Nemůžu si pomoci, ale já v tom spatřuji cosi strašně smutného. Ani ne tak v tom, že se z knírače stane mrož, ale spíše v tom příběhu, kdy magora zachrání mrož a on ho pak sežere. Kevin Smith dělá pro mě naprosto nepochopitelné věci, ale myslím, že tímhle to posunul na totálně mimozemský level. Naprostá magořina! Rozhodně tomu nejde upřít originalita, ale je škoda, že komedie se z toho vytratila asi po 40 minutách. "Velká filmová chvilka" pro Justina Longa a Johnnyho Deppa. Je sympatické, že Depp podpoří dceru a Long své přátele v takovýchto "srandách". RIP Michael Perks.

The Gambler (2014)

Další super počit Ruperta Wyatta. Poutavé a napínavé drama, kde Wahlbergovi musíte fandit, i když je to trotl. Výborná hudba a slušný příběh. Herecky je to paráda! Marh Wahlberg ukazuje, že zahraje prakticky všechno. Brie Larson jd ehodně nahoru a Jessica Lange a John Goodman jsou jen třešničkou na dortu. Takhle by asi mělo krimi-drama vypadat.