Amadeus (1984)

Skvělé herecké výkony. Nádherné kostýmy. Libozvucna hudba. Mozartuv smích.

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Tak co si budeme povídat. Je to hrozné. První dva díly se ještě daly snést. Ale trojka a čtyřka už jsou vyloženě stupidity. Začátek nebyl špatný, ale potom začalo debilních 40 minut totální kraviny. Potom se znovu začalo zdát, že by se to mohlo zvrhnout na velmi slušný závěr, ale v tu ránu bum. Jedna blbá scéna byla střídána další ještě blbější. Když už to na konci vypadá, že to bude nejtupější závěr série, vyloudí tvůrci alespoň špetku důvtipu a humoru a trochu zmírní naštvání z celého filmu. Herecky je to totální odpad. Kanibaloidní postižáčci nejsou špatní, docela dobře vypadají a hezky vrčí. Prostředí sanatoria je vyloženě dobré, na tom se dala postavit mnohem slušnější atmosféra. Věřím, že pětka a šestka nebudou horší.

WWE SummerSlam (2013) (pořad)

Kane vs. Bray Wyatt - 2,5*, Damien Sandow vs. Cody Rhodes - 4*, Alberto Del Rio vs. Christian - 3*, Natalya vs. Brie Bella - 1*, CM Punk vs. Brock Lesnar - 5*, Kaytlin a Dolph Ziggler vs. AJ a Big E - 2*, John Cena vs. Daniel Bryan (vs. Randy Orton a HHH) - 4,5*.

Štvanec (2003)

Tommy Lee Jones je nevoják, co učí vojáky, jak zabíjet, aniž by on sám někdy zabil. Celý ten příběh je honička na psychopata (asi, vlastně jsem na to nepřišel, jestli měl schízy nebo ne), který dokáže být neviditelný, rychlý jak vlk a mrštný jak kobra. Což o to, Benicio Del Toro je naprosto famózní. On prostě tohle umí jako nikdo, ale scénář filmu je děravý, nedokončený. William Friedkin jako režisér už udělal lepší kousky bych řekl. Možná už jsem z generace, která tohle neocení, když tady čtu, že jde o oldschool. Nicméně je to průměr, až podprůměr.

Švýcarák (2016)

Úžasně ujetá záležitost! Oba herci jedou na max. Nemusí to chytnout každého, ale já byl nadmíru spokojen.

Motelové pokoje (2012)

Příšerná podívaná. Totálně zbytečný film. Obsazení je super. hirsch, Kristofferson, Fanning, Dorff.. Ale to, co z toho vzniklo je jeden z nejnudnějších kousků, co jsem kdy viděl. Mysteriózní to není ani omylem, thriller prakticky také ne. Těžko se mi hledá pozitivum. Jediná hvězda je proto, že jsem to dokoukal, i když udržet u toho pozornost bylo prakticky nemožné. Nezačínalo to špatně, ale čím dál, tím více se to propadalo do totální sr*čky.

Všiváci (2014)

Drama/Komedie? Určitě ne! Alespoň u té komedie bych byl velmi opatrný, protože vtip jsem postrádal. Jakýkoliv. Film samotný je dost slabý. Příběhově i režisérsky je to nezvládnuté. Herecky ovšem je to o něčem jiném. Vetchý, Langmajer, Vilhelmová, Voříšková, Taclík, Hádek, Janžurová a naprosto brutální retard Mádl. Herecká bomba! Hudba byla taky fajn, ale ani top obsazení se super výkony a dobrý soundtrack nezachrání ten nicneříkající scénář.

Just Before I Go (2014)

Vlastně tomu nemám, co vytknout. Nedávám 5* jen proto, že to zkrátka není žádné převratné dílo. Nicméně je to neskutečně milé a příjemné. Chvilkama opravdu vtipné a herecky parádně zvládnuté. Seann William Scott ze sebe strhl nálepku Stevena Stifflera a ukázal, že dokáže zahrát i trochu hlubší věci. Courtney Cox se režijní celovečerní debut velmi povedl. Krásný film.

Pitva mimozemšťana (2006)

Ten příběh je sám o sobě super. O tom žádná. Ovšem to není zásluha tvůrců, takže na nich bylo, aby z dobrého nápadu udělali zábavnou podívanou. To se zas tolik nepovedlo. Herci jsou naprosto o ničem, kromě naprosto šíleného mafiánského Maďara (nebo co to bylo), kamera nestojí za nic a ty vtípky nic moc. Z podobného námětu se toho dalo tolik vytřískat, ovšem to se Johnnymu Campbellovi nepodařilo ani v nejmenším. Ještě, že délka filmu je slabých 90 minut. Víc by to nesneslo.

Oldboy (2013)

Úžasná záležitost! Od začátku až do konce se jedná o výjimečně povedený kousek, který mě ani na chvilku nepřestal bavit. Rozuzlení mě napadlo někde v polovině filmu, ale pokračování dál mě zase donutilo ho z hlavy vypudit, takže to pro mě nakonec byl také šok. Skvělá práce. Spike Lee to rozsekal! Josh Brolin je naprosto dokonalý do role a podává životní výkon. Elizabeth Olsen se předvedla pro mě zatím v nejlepší roli a měla by se držet tohohle místo blockbusterů (Godzilla, Avengers). Samuel L. Jackson je zkrátka frajer. A Sharlto Copley je třešnička na dortu. Dokonalý šílenec! Asijský originál jsem neviděl, ale ani nechci. Tohle je totiž TOP!